Політичний портрет України №32

Президентські вибори 2004 року, безумовно, стануть особливою сторінкою в історії України. І не лише тому, що вони знаменували кінець тривалого етапу, який діставав назву „епохи кучмізму”. За масштабністю боротьби, насиченістю подіями, драматизмом і трагізмом, злетами людського духу і прірвами людського падіння ці вибори не мали і, сподіваюся, не матимуть рівних в історії виборів. Ці вибори стали справжнім „моментом істини” як для країни, так і для кожного її громадянина – хто ми є як народ і хто є кожний із нас.

Звичайно, ці події ще стануть предметом численних наукових досліджень, про них ще напишуть товсті книжки. Наш бюлетень, представлений на суд громадськості, – одна з перших розвідок, написаний він „по гарячих слідах”. Цілком логічно у ньому поєднано дві теми – вибори і події Помаранчевої революції, бо, як влучно визначив один із наших авторів, ці вибори були „наполовину з революцією”.

Бюлетень вміщує кілька статей – політологів, соціологів та психологів – що з різних сторін розглядають як самі вибори президента, так і їхню „другу половину” – масовий виступ народу, що обстоював свій вибір.

Українською мовою pdf-файл

ЗМІСТ

 • Володимир Фесенко
  Вибори наполовину із революцією
 • Валерій Хмелько
  Динаміка рейтингів і соціальний склад електоратів В.Ющенка та В.Януковича у виборчій кампанії 2004 року
 • О. Злобіна
  Інформаційне забезпечення виборчої кампанії у місцях позбавлення волі
 • Віктор Степаненко
  Українська суспільна трансформація крізь призму "помаранчевої" революції
 • Л. Найдьонова, М. Найдьонов
  Феномен Майдану: динаміка емоційних станів учасників

^ Вгору