Ставлення до влади й надалі погіршується

20 квітня 2011
Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова з 1 по 5 квітня 2011 року.
 
Рівень оптимізму громадян стосовно розвитку подій в Україні продовжує знижуватися: лише 14,2%  респондентів вважають, що події в Україні розвиваються в правильному напрямі і 63,8%  — що в неправильному.

Продовжує знижуватись рівень підтримки діяльності центральних органів влади. У квітні 2011 року рівень повної підтримки діяльності Президента України склав 11,3%, не підтримки — 47,6%  опитаних. Діяльність Верховної Ради України та Уряду України не підтримали абсолютна більшість опитаних.

Продовжує знижуватись рівень підтримки діяльності політиків, які представляють діючу владу. Зокрема у квітні 2011 року рівень повної підтримки діяльності В.Януковича склав 10,6%, а не підтримки — 49,0%. Діяльність М.Азарова повністю підтримали 5,3%  респондентів, не підтримали — 60,1%. Діяльність С.Тігіпка повністю підтримали 7,9%  респондентів, не підтримали — 50,1%. Діяльність В.Литвина повністю підтримали 3,6%  респондентів, не підтримали — 64,6%. Порівняно з лютим 2011 року рівень підтримки цих політиків дещо знизився.

У квітні 2011 року рівень повної підтримки діяльності Ю.Тимошенко склав 9,6%, а не підтримки — 60,2%. Діяльність А.Яценюка повністю підтримали 9,8%  респондентів, не підтримали — 46,0%.

Продовжує знижуватись електоральний рейтинг Партії регіонів, але незважаючи на це, він залишається найвищим серед усіх політичних сил. Так, за Партію регіонів висловили намір проголосувати 15,7%  усіх опитаних, або 22,1%  тих, хто має намір взяти участь у голосуванні. Показники Блоку Юлії Тимошенко складають 12,6%  усіх опитаних або 17,9%  тих, хто має намір взяти участь у голосуванні. Третій показник має Політична партія «Фронт змін» (8,1%  усіх опитаних або 10,8%  тих, хто має намір взяти участь у голосуванні), четвертий — Політична партія «Сильна Україна» (4,9%  усіх опитаних або 6,1%  тих, хто має намір взяти участь у голосуванні). Подолати 3%-й бар’єр могли б також ВО «Свобода» (3,1%  та 4,6%  відповідно), Комуністична партія України (3,7%  та 4,3%  відповідно), Партія «УДАР» Віталія Кличка» (3,2%  та 4,2%  відповідно). Решта політичних сил набрали б менше 3% голосів.

Вперше з часу виборів Президента України частка респондентів, які вважають, що нинішня влада гірша, ніж попередня (32,5%) перевищила частку тих, хто вважає, що нинішня влада краща, ніж попередня (18,2%), хоча відносна більшість опитаних (41,2%) схиляються до думки, що нинішня влада нічим суттєво не відрізняється від попередньої.

При цьому все менше громадян вважають, що стан справ, який зараз склався в країні є виключно або насамперед наслідком діяльності попередньої влади. Такі відповіді дали чверть опитаних (24,7%). Водночас 38,8%  респондентів покладають відповідальність за нинішній стан справ виключно або насамперед на діючу владу.

Загальний рівень протестних настроїв населення не підвищився, порівняно з лютим, проте дещо зросло число громадян, які готові взяти участь у законних акціях протесту з економічних причин.

Громадська думка відносно порушення кримінальної справи проти Леоніда Кучми є в цілому невизначеною, проте більшість опитаних вважають, що ця справа розглядатиметься не об’єктивно (22,4%) або переважно не об’єктивно (31,3%).

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 1 по 5 квітня 2011 року. Було опитано 2009 респондента віком від 18 років у всіх областях України, Києві та АР Крим за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як стратифікована, багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Опитування здійснювалося у 132 населених пунктах (із них 79 міських та 53 сільських поселень). Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3%  з імовірністю 0,95.

Докладніше (Ворд, 1,15 Мб).

 Початок   Попередня сторінка   1   2   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору