Головна сторінка  >  Публікації  >  Коментарі  

Коментарі

 • 20 лютого 2009

  Олександр ТОДІЙЧУК: «Можливо, ринкові ціни на газ навчать Україну економити?»

  Сьогодні вітчизняні експерти офіційно або неофіційно розглядають різні варіанти щодо подальшої ролі України в системі енергобезпеки ЄС за умов поширення зон пріоритетного впливу Росії: до наших східних кордонів, до західних кордонів і навіть той варіант, коли розлом між геополітичними зонами впливу проходитиме через територію України. Важко усвідомлювати це, але і такі надзвичайно жорсткі варіанти у полі зору наших експертів. Своїми думками з приводу енергетичних викликів для України ділиться президент Київського міжнародного енергетичного клубу (“Q-club”) Олександр Тодійчук

  Читати далі >
 • 2 лютого 2009

  Політична неконсолідованість української влади – основна причина газового конфлікту

  Таку думку висловив політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач під час круглого столу "Газовий конфлікт: уроки для України".

  Читати далі >
 • 23 січня 2009

  Масових протестів громадян, спричинених падінням рівня життя, в Україні не буде

  Як правило, ріст незадоволення життям спонукає народ до активних виступів супроти влади i призводить до масових протестів в країні. Фактично за останні три місяці кризи у світі такі процеси вже почалися в деяких країнах. Першою із країн Західної Європи «запротестувала» Греція, зараз ці процеси перекинулися на країни Балтії та Болгарію. Якою є ймовірність акцій протесту в умовах соціально-економічної кризи в Україні – це питання досліджував Інститут соціології НАН України та Фонд «Демократичні ініціативи» . Про протестні настрої наших громадян розповідає керівник фірми «Юкрейніан соціолоджі сервіс», завідувач відділу Інституту соціології НАН України Олександр Вишняк.

  Читати далі >
 • 28 листопада 2008

  Україна повинна стати членом НАТО, бо нейтралітет країни - це занадто дорого, набагато дорожче, ніж вступ до НАТО

  Про це сказав на прес-конференції в УКРІНФОРМі директор Фонду "Демократичні ініціативи" Ілько Кучерів. Для України це велике навантаження на бюджет, додав він, відповідаючи на запитання журналістів.

  Читати далі >
 • 19 листопада 2008

  Секторальна, економічна, оборонна інтеграція в ЄС можлива вже сьогодні

  В концепцію національних інтересів України, що служить за відправну точку політики держави, входять три основні елементи: воєнна безпека, економічне процвітання і державний суверенітет. Як реалізує свої базові цінності держава, а передусім їх економічну складову, під час круглого столу "Національні інтереси України – історія, реалії, перспективи", організованого Фондом «Демократичні ініціативи», розповів директор енергетичних програм Центру „Номус” Михайло Гончар.

  Читати далі >
 • 19 листопада 2008

  Поняття національних інтересів політики використовують для розв’язання внутрішньополітичних проблем і не зовсім належно

  Чи вдалося за 17 років незалежності України сформувати національні інтереси і якими є сьогодні національні цінності держави? В період кризи ця тема стає актуальною, тому природно, що експерти звертаються до неї, щоб оцінити ті підвалини, на яких тримається і сама держава, і її національна безпека. Про історію формування національних інтересів, а також трансформацію базових цінностей держави розповідає експерт з питань міжнародної безпеки Галина Яворська.

  Читати далі >
 • 14 березня 2008

  Ірина Бекешкіна: НАТО в Україні беззахисне. Бо серед політиків немає людей, які б боронили тему НАТО

  - Політика нашої влади нагадує латиноамериканський серіал, а на роль довгограючого сюжету обрано тему НАТО. Чому саме НАТО? Тому що це найбільш безпечна тема. Адже якщо зачепити тему корупції, то там завжди є люди, яких не варто називати і які будуть боронитися. Якщо брати проблеми приватизації – те саме. Власне, хоч яку тему візьми, там завжди знайдуться ті, хто боронитиметься і виступатиме проти. А от НАТО у цьому сенсі в Україні беззахисне, бо у нас серед політиків немає людей, які б боронили НАТО.

  Читати далі >
 • 15 грудня 2007

  Олександр Вишняк: Або вибираємо, або протестуємо

  Загальнонаціональне дослідження, що його провели Фонд „Демократичні ініціативи” та фірма „Юкрейніан соціолоджі сервіс” у жовтні, й опитування експертів, проведене Фондом „ДІ” у листопаді–грудні цього року, дають уявлення про те, в якому стані перебуває нині суспільство. Коментує результати дослідження керівник фірми „Юкрейніан соціолоджі сервіс” Олександр Вишняк.

  Читати далі >
 • 4 жовтня 2007

  Ілько Кучерів: Результати нинішнього екзит-полу перевершили всі сподівання соціологів

  Про це 4 жовтня 2007 р. на прес-конференції в Українському національному інформаційному агентстві Укрінформ заявив директор Фонду "Демократичні ініціативи " Ілько Кучерів, повідомляє кореспондент агентства.

  Читати далі >
 • 17 березня 2007

  Ірина Бекешкіна: Є запит на сильного лідера

  Тривожний симптом у розвитку українського суспільства виявили останні соціологічні опитування Фонду „Демократичні ініціативи» – воно сьогодні має рівні шанси піти як шляхом демократії, так і дорогою авторитаризму. На це вказують дослідження громадської думки та опитування експертів. Хоч більшість громадян підтримують демократичний устрій, але так само багато й тих, хто впевнений, що сильні лідери країні потрібні більше, ніж закони і дискусії. Ситуацію в суспільстві коментує науковий керівник Фонду „Демократичні ініціативи” Ірина Бекешкіна.

  Читати далі >


Початок   Попередня сторінка   3   4   5   6   7   Наступна сторінка   Кінець