Світлана Куц: Демократія підтримується не лише громадською активністю, а й громадськими коштами

3 січня 2010

Світлана Куц, директор Міжнародного благодійного фонду "Інститут професійного фандрайзингу", член Наглядової ради «Національного екзит-полу ’ 2010»

– Екзит-пол як громадська дія, як вияв складової демократичного суспільства, як практика демократії вартий того, щоб його підтримали саме громадяни.

Сьогодні в усьому світі демократія підтримується не лише громадською активністю, а й громадськими коштами. Є досвід президента Барака Обами, який оголосив збір коштів на свою кампанію, а громадськість, яка підтримала його своєю копійкою, власне, і стала тими людьми, які пішли на вибори і проголосували за нього.
Так само сьогодні і наші кандидати в президенти намагаються залучити громадськість, простих громадян для того, щоб вони підтримали їхні кампанії. І це дуже важливий процес розвитку демократії, який підвищує як відповідальність кандидата перед громадськістю, так і самої громадськості за просування його у президенти.

Досі екзит-поли в Україні підтримувалися іноземними донорами. Але чому іноземні платники податків мають платити за нашу демократію? Власне, ми є самодостатніми люди, громадянами, які здатні підтримати самі себе. І це невеликі кошти. Якщо люди, громадяни, звичайні жителі міст і сіл підтримають екзит-пол своєю гривнею, це буде виявом демократичності нашого суспільства, не тільки суспільства, яке вміє лише поговорити про демократію, а ще й може щось робити заради неї.
Дуже важливо те, що в межах екзит-полу працює Наглядова рада. Власне, це люди, які докладають чималих зусиль для того, щоб екзит-пол відбувся чесно і відкрито. Це в рази підвищує їхню відповідальність, оскільки тут уже залучені кошти пересічних громадян, їхні пожертви на екзит-пол.
Я закликаю всіх громадян бути небайдужими й підтримати екзит-пол. Сама процедура є досить легкою, напрацьованою таким чином, що кожна людина, яка йтиме платити за свою квартиру, скажімо, до Ощадбанку чи ще в якісь місця оплачувати певні рахунки, бере із собою цю квитанцію і сплачує її. Нічого складного немає. Тільки потрібно внести свої дані, ім’я і кількість коштів, які готові пожертвувати. Я сама збираюсь так зробити і закликаю всіх нас до цієї благодійної акції.
 

Інші новини


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору