Адвокат Мирослави Гонгадзе вимагає розслідувати дії Кучми у 2000-2004 рр.

29 березня 2011

Представник потерпілої Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко просить Генпрокуратуру розслідувати можливе перешкоджання колишнім президентом (1994-2005) Леонідом Кучмою та іншими вищими посадовими особами в період з 2000 по 2004 роки розслідуванню справи про вбивство журналіста. Про це вона заявила на прес-конференції, організованій Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, під час якої було презентовано результати експертного опитування «Справа проти Кучми: версії експертів».
"Потерпіла вважає обов'язковим розслідування перевищення влади і службових повноважень колишнім президентом, що гальмує розслідування кримінальних справ за фактом вбивства журналіста Гонгадзе", - сказала Валентина Теличенко.

Вона повідомила, що відповідну постанову подала до Генпрокуратури.
"Я подала до Генеральної прокуратури України заяву про необхідність обов'язково розслідувати факти перевищення владою службових повноважень, спрямованих на блокування слідства у справі про вбивство Георгія Гонгадзе", - сказала вона.
За її словами, такі дії "допустив екс-президент Леонід Кучма, гальмуючи розслідування цієї справи".

Валентина Теличенко процитувала витяг з рішення Європейського суду з прав людини від 8 листопада 2005 року, в якому констатовано, що "в ході розслідування до грудня 2004 року органи державної влади були здебільшого зайняті доведенням того, що державні посадові особи вищого рівня не брали участі у цій справі, а не у встановленні істини про обставини зникнення та смерті чоловіка заявниці".
За її словами, нині екс-президентові інкримінується перевищення владних повноважень в епізодах щодо журналістів Г. Гонгадзе та О. Подольського.
Крім цього, адвокат вдови журналіста вважає за необхідне розслідування Генпрокуратурою причетності до кримінальної справи інших фігурантів справи.

"Прокуратура просто повинна вийти з постанови або про порушення кримінальної справи, або про відмову в порушенні кримінальної справи, так як прямі вказівки на наявність ознак складу злочину в матеріалах справи містяться", - сказала вона.

Валентина Теличенко також зазначила, що вдова журналіста отримала постанову про порушення кримінальної справи проти Кучми, виходячи з якої можна говорити щодо робочої версії розслідування.

"Версія, наскільки я розумію з постанови, така, що Кучма не давав вказівок вбивати журналіста, Кучма давав вказівки тільки вжити заходів щодо нього ... Після цього найбільше винен (колишній міністр внутрішніх справ) Юрій Кравченко, який давав прямий наказ Пукачу вбити, і Пукач вбив, виконуючи наказ саме Кравченка ", - вважає адвокат.

Валентина Теличенко вважає найбільш вірогідним те, що справу проти Кучми буде закрито у зв'язку з браком доказів його провини.

Відповідаючи на запитання про можливі мотиви відтягування очної ставки між колишнім Президентом України Леонідом Кучмою і колишнім офіцером Управління державної охорони Миколою Мельниченком, Валентина Теличенко зазначила, що не бачить сенсу в цьому «побаченні».

За її словами, такі слідчі дії можуть призвести до відволікання уваги від основного процесу. «Це зрозумілий крок для обговорення у ЗМІ... Очна ставка, на мою думку, такий самий спектакль, як і відтворення на місці подій кілька років тому», – зауважила захисник.

Теличенко нагадала, що є свідчення Мельниченка, яких, на її думку, достатньо для слідства і без проведення очної ставки.

 

 

Інші новини


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору