Олексій Малиновський: Екзит-пол – вагомий елемент громадянського суспільства

13 січня 2010

Олексій Малиновський, секретар політради Соціалістичної партії України:
Екзит-пол – вагомий елемент громадянського суспільства:

– Чому Ви звернули увагу на екзит-пол’2010, який проводить фонд «Демократичні ініціативи»?

– Я давно спілкуюся із журналістами, давно простежую питання екзит-полу. Мене особисто цікавить робота цієї організації: адже таке опитування дає можливість предметно проаналізувати ті реалії, які склалися у політичному середовищі та виявити настрої у суспільстві.

– Якою має бути позиція суспільства щодо екзит-полу?

– Я вважаю, що, безумовно, підтримка екзит-полу – це, перш за все, справа суспільства. Якщо екзит-пол проводиться за всіма відповідними технологіями та стандартами, тоді він по праву стає одним із головних підтверджень демократичного голосування. Якщо ж говорити про ситуацію у нашій державі, підсумки виборів, що надаються ЦВК, не відповідають дійсності. Наприклад, на останніх виборах найбільші фальсифікації ми визначили у регіонах, зіставляючи офіційні дані та дані екзит-полу. Ми чітко зафіксували, що фальсифікації були в Одеській області, у Черкаській, і це було доведено саме завдяки екзит-полу. Тому я переконаний, що саме суспільство має бути найбільше зацікавленим у функціонуванні альтернативних організацій із підсумування результатів голосування.

– Яке значення має проведення екзит-полу’2010?

– Екзит-пол – це вагомий елемент громадянського суспільства та виявленням громадської думки. Практика проведення екзит-полу віддавна активно підтримується у Європі. А впровадження і проведення екзит-полу у нашій країні свідчить про розбудову демократичного суспільства та створення альтернативного органу контролю за чесністю проведення виборів.

– На Ваш погляд, яку позицію щодо екзит-полу мають обстоювати кандидати на посаду Президента?

– Жоден кандидат на пост Президента, жоден політик, жодна політична сила не повинні впливати ні на роботу екзит-полу, ні на дані цього опитування. Навпаки, підтримка екзит-полу має допомогти у встановленні об’єктивного народного волевиявлення, в оцінці виборцями реальних позицій кожного політика. І кожен кандидат має бути зацікавленим у прозорому та чесному проведенні цього опитування.

 

Інші новини


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору