Євген Бистрицький: Цьому опитуванню можна довіряти

4 січня 2010

Євген Бистрицький,  виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження», член Наглядової ради "Національного екзит-полу ’ 2010":


– Незважаючи на спроби деяких політичних сил підірвати значення цього справді незалежного українського екзит-полу, хочу наголосити на принципах його фінансування та проведення.
По-перше, діє Громадянська кампанія «Новий громадянин», яка й ініціює проведення Національного екзит-полу’2010. Створена спеціальна Наглядова рада, до якої ввійшли авторитетні громадські діячі. Вона відкрита для участі представників тих кандидатів на пост Президента, які долучилися до фінансування екзит-полу.
По-друге, інвесторами масштабного соціологічного дослідження стає дедалі більше структур і пересічних виборців. Донори створюють консорціум, який стежитиме за адекватністю витрачання коштів. Адже вони роблять внески з умовою залучення їх до постійного контролю за підготовкою та проведенням екзит-полу, наполягаючи на тому, щоб була створена повна прозорість використання їхніх інвестицій.
По-третє, опитування проводитиметься під аудитом провідних соціологів Росії, Польщі та США.
Отже, фактично створено умови, за яких Національний екзит-пол’2010 має претендувати на статус найбільш об’єктивного і рівновіддаленого від політичних сил соціологічного опитування громадян на виході з виборчих дільниць. Йому можна довіряти.
Що ж стосується ролі громадськості у проведенні екзит-полу, то очевидно, що залучення дедалі більшого числа виборців до проведення цього й подібних екзит-полів засвідчує факт розвитку демократії і зростання довіри до неурядових організацій з боку українського суспільства.
 

Інші новини


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору