Ганна Герман: Навіть два гроші можуть допомогти, аби дзвін демократії задзвонив

11 січня 2010

Ганна Герман, голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації:

– Я схвально ставлюся до екзит-полу, тому що зацікавлена у чесних і прозорих виборах. Бо кандидат, якого я підтримую, для якого працюю, має шанс перемогти тільки в чесних і прозорих виборах.
Екзит-поли, якщо вони справді професійні й об’єктивні, а не зроблені на замовлення, дають більший шанс для проведення прозорих та чесних виборів. Я знаю фонд «Демократичні ініціативи» дуже давно, ще з часів своєї роботи на радіо «Свобода», знаю, що цей фонд має чесне ім’я. І коли я довідалася про їхню ініціативу, про громадську кампанію на збір коштів для Національного екзит-полу, то вирішила підтримати цю акцію. І хоч, на жаль, я не можу надати дуже великої підтримки, але все, що у моїх силах, якусь частинку, я надам – нехай це навіть будуть ті два гроші як у притчі про бідну вдову. Пам’ятаєте, як в притчі – коли збирали гроші на дзвін і всі багаті люди давали чималі гроші, бідна вдова змогла пожертвувати усього два гроша, яких люди, власне, й не схотіли взяти, мовляв, такий мізер нічим не допоможе. Але, коли відлили дзвін і той не дзвонив, тоді майстрам наснився сон, що вони мають піти до бідної удови і взяти у неї ті дві лепти, переплавити їх разом з усіма іншими грошима і дзвін задзвонить. Тому, я думаю, що два гроші від людина, котра не має великих статків, у нашій ситуації можуть бути саме тим, чого не вистачає, аби дзвонив дзвін.
Громадськість вже звикла, що екзит-пол дає попередні результати і вони за увесь час проведення таких опитувань були впритул наближеними до офіційних даних. Тому у суспільства вже є певна довіра до таких опитувань і це дуже важливо, щоб результати екзит-полів збігалися із підрахунками офіційних установ, бо це є ще одним підтвердженням, що вибори можуть бути чесними і прозорими.

 

Інші новини


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору