Вахтанг Кіпіані: Ці соціологи викликають повагу

13 січня 2010

Вахтанг Кіпіані,  член Наглядової ради Національного екзит-полу’2010, журналіст:

– Чесні вибори – це взагалі альфа і омега, передумова нормального розвитку країни. Мені страшенно не подобається цей депресивний тон, з яким громадяни зазвичай говорять про політиків. Нібито нічого зробити не можна. Єдина альтернатива тому, що є – чесні вибори, бо ми приведемо до влади якихось інших людей, через чотири роки – ще інших і через якихось триста років у нас буде така демократія, як в Англії. Це, як в анекдоті про британських палісадник: «Що треба робити? Триста років підрізати». Отак і демократія, триста років чесних виборів.
Оскільки ми живемо у ХХІ столітті, все відбувається в тисячу разів швидше, ніж століття тому. Потрібні три-чотири чесні виборчі цикли, потрібна відповідальність політиків перед громадянами, потрібна відповідальність громадян за свої вчинки. Бо очевидно, що люди обирають черновецьких, януковичів, ющенків, які не виконують своїх обіцянок. Люди виберуть тимошенків та інших, які обіцяють, але знають точно, що не зроблять.
Чесні вибори – це коли громадяни знають максимум потрібного для усвідомленого вибору, а потім ідуть і голосують. Молодь сидить в інтернеті й каже, що всі вони такі-сякі. Ні, йдіть і голосуйте. Тоді матимете право сказати: ми зробили все, що могли.
Екзит-пол – це можливість звірити результати, які дасть ЦВК, що є політичним інструментом, із тим, що було насправді. В даному випадку я вважаю, що це правильна ініціатива, вона показала свою ефективність в Україні. Принаймні, ті соціологи, які беруть участь у цьому «Національному екзит-полі», у мене викликають повагу.
 

Інші новини


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору