5-річчя Помаранчевої революції в оцінках експертів

19 листопада 2009

Прес-конференція

Українське національне інформаційне агентство — Укрінформ
(вул. Б.Хмельницького, 8/16).

Організатор прес-конференції — Фонд “Демократичні ініціативи”


Учасники:

Ірина Бекешкіна – науковий керівник Фонду «Демократичні ініціативи",
Євген Копатько – директор компанії «Reseach & Breanding group»,
Володимир Фесенко – Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента»,
Ігор Когут
– Голова ради Лабораторії законодавчих ініціатив.

  

Події Помаранчевої революції в оцінках експертів

Фонд «Демократичні ініціативи» 13-18 листопада провів опитування експертів - політологів та журналістів, присвячене оцінці подій Помаранчевої революції. Усього було отримано 46 відповідей.
• Більшість експертів схиляються до думки, що події, які дістали назву «Помаранчева революція» були масовими виступами протесту проти фальсифікацій та режиму Кучми, але не революцією.
• Більшість експертів оцінює наслідки Помаранчевої революції як переважно позитивні.
• До позитивних наслідків Помаранчевої революції експерти віднесли насамперед піднесення громадянського суспільства, завоювання свободи слова, політичних та громадянських свобод, здійснення істотних кроків на шляху демократизації країни, політичний плюралізм, поліпшення іміджу України на міжнародній арені, деякі позитивні зрушення у рівні життя людей, зростання економічної свободи, започаткування процесу формування української нації, зростання національної свідомості.
• Негативні зміни частина експертів пов’язує не так із самою Помаранчевою революцією, як із її незавершеністю, нереалізованістю її завдань. До основних негативів експерти віднесли насамперед ситуацію, що складалася у сфері державної влади – розбалансованість державного механізму, декваліфікацію та деградацію державного апарату, втрату контролю влади над процесами у країні, безвідповідальність чиновників. До негативів, що характеризують нинішній стан суспільства, експерти віднесли зневіру людей у свою здатність вплинути на суспільні процеси, розчарування людей у демократії. Значна частина експертів до серйозних негативних змін віднесла зростання корупції у суспільстві, погіршення ситуації із дотриманням законів. Також серед негативів зазначалися дискредитація «помаранчевими» політиками євроатлантичного вектору розвитку України, погіршення іміджу України на міжнародній арені, поляризація суспільства на «Схід» і «Захід».
• Більшість експертів вважає, що події, аналогічні Помаранчевій революції, можливі у віддаленій перспективі, але не найближчим часом.
• На думку більшості експертів, у разі, якщо на нинішніх президентських виборах відбудуться такі самі фальсифікації, можливі виступи протесту, але лише локальні і не масові.

Результати експертного опитування
(дані подані у кількості голосів експертів)


 

Інші новини


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору