Приєднання до Плану дій щодо набуття членства в НАТО (ПДЧ) – наступний крок у розвитку держави

31 січня 2008

Під такою назвою відбулася прес-конференція, організована Фондом “Демократичні ініціативи” 24 січня 2008 р. в Укрінформі, на якій було оприлюднено останні дані опитування громадської думки стосовно зовнішньополітичних орієнтацій населення України. Журналісти дістали детальне роз’яснення змісту «Плану дій щодо набуття членства в НАТО» (ПДЧ) і наслідків приєднання до ПДЧ для України, а також ознайомилися зі Зверненням провідних українських експертів до керівництва держави щодо підтримки приєднання до ПДЧ .

У прес-конференції взяли участь заступник директора Департаменту НАТО МЗС України Віктор Недопас, директор Фонду “Демократичні ініціативи” Ілько Кучерів, науковий керівник Фонду “Демократичні ініціативи” Ірина Бекешкіна.
 
Повний прес-реліз (з результатами опитування)
Завантажити  (.zip 18КВ) >>>
 
Прес-реліз
 
Прес-реліз підготовлений за результатами загальнонаціонального опитування населення України, проведеного Фондом „Демократичні ініціативи” та фірмою „Юкрейніан соціолоджі сервіс” 5–18 грудня 2007 року. Методом інтерв’ю опитано 1800 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення України віком від 18 років за такими показниками, як стать, вік, рівень освіти, реґіон та тип проживання. Статистична похибка вибірки не перевищує 2.3%.
 
  • У виборі найбільш бажаної моделі соціально-економічного та політичного розвитку України більшість опитаних віддала перевагу європейській моделі (35%). Значна частина населення – 27.5% – вважає, що слід розробити українську унікальну модель. На російську модель розвитку орієнтовані 15% населення.
  • Якби в найближчу недiлю вiдбувся референдум стосовно вступу України до Європейського Союзу, в ньому взяло б участь 66% опитаних, 21% – ні, решта ще не визначилася. Голосування за вступ до ЄС дало б позитивний результат – 64% однозначно чи ймовірно проголосували б за вступ, проти – 20%.
  • Головні переваги у разі повноправного членства України у ЄС населення вбачає насамперед у вільному пересуванні людей за кордон (35%), підвищенні життєвого рівня людей (33%) та вільнішому доступі молоді до навчання у європейських університетах (19%). Серед ймовірних негативних наслідків найбільші побоювання викликає приплив іноземців і розпродаж країни (31%), еміграція українців за кордон (27%), погiршення стосункiв з країнами СНД (20%).
  • Ставлення населення до рішення розпочати реалізацію Плану дій щодо членства в НАТО розділилося майже навпіл: 49% опитаних налаштовані категорично проти, 16% підтримують повністю і ще 16% можуть підтримати це рішення, якщо перед ухваленням остаточного рішення щодо членства в НАТО влада проведе всенародний референдум.
  • У разі проведення в найближчу недiлю референдуму стосовно вступу України до НАТО, у ньому висловили готовність узяти участь (однозначно чи імовірно) 64% опитаних. Із них проголосували б за вступ (однозначно чи ймовірно) 32%, проти – 53%.
  • Для тих громадян, хто підтримує членство України в НАТО, основними резонами для цього є впевненість, що це гарантуватиме Україні безпеку (46%), дасть змогу змiцнити й модернiзувати українську армію (25%) та сприятиме руху України в бiк сучасної європейської цивiлiзацiї (22%).
  • Громадяни, які не підтримують членство України в НАТО, побоюються втягнення України у військові дії НАТО (60%), вважають, що НАТО є агресивним імперіалістичним блоком (53%) та мають перестороги, що членство в НАТО зіпсує стосунки з Росією (50%).
  • Населення має дуже низьку поінформованість про те, що таке НАТО. За власною самооцінкою, вважають себе добре поінформованими 18%, дещо поінформованими – 40.5%, а 40% зізналися, що мало поінформовані й зовсім не поінформовані.
  • Лише незначна частина опитаних дала правильні відповіді щодо НАТО: 14% – щодо способу ухвалення рішень у НАТО консенсусом, 16% – що НАТО не розпочинало нинішню війну в Іраку.
  • Правильну відповідь щодо кількості країн у НАТО дали лише 3% опитаних, щодо кількості країн-членів ЄС – лише 2%.
 
Інші новини


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору