Партії регіонів потрібен "беззубий" доступ до інформації

18 листопада 2010

Gazeta.ua

Народні депутати не хочуть жити "в прозорій кімнаті", тому й не приймають закон "Про доступ до публічної інформації". Про це сказала керівник Фонду "Демократичні ініціативи"  імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна в коментарі кореспонденту.

"Хоча якщо ти обраний на посаду, то ти повинен бути відкритим. Але це дуже не хочеться можновладцям", - зазначила експерт.
Водночас Бекешкіна впевнена, що закон таки приймуть найближчим часом.

"Інакше це буде міжнародний скандал. І це значно погіршить імідж Партії регіонів у Європі. А там цього не хочуть і бояться. Тому закон буде. Але намагатимуться максимально вирвати всі зуби в закону, зробити його беззубим", - підкреслила Бекешкіна.

"Регіони" спробують закласти такі норми, які дозволять на цілком законних підставах не надавати якусь певну інформацію. Наприклад, інформацію, яка становить комерційну таємницю. Так голосування і поступки з боку партії влади можливі, коли закон залишиться беззубим і таким, що можна буде на законних підставах відмовляти у доступі до найбільш чутливої інформації: про витрати можновладців, про комерційні речі", - вважає експерт.

Як відомо, 21 жовтня Верховна Рада мала голосувати в другому читанні закон "Про доступ до публічної інформації", внесений бютівцем Андрієм Шевченком і підтриманий експертами Ради Європи.

Однак сигнальне голосування 21 жовтня показало, що закон готовий підтримати лише один депутат від Партії регіонів - Юлія Новікова.

Після цього розгляд питання перенесли на 2 листопада, однак голосування так і не відбулося. Партія регіонів заявила, що не голосуватиме за цей закон.

Водночас президент Віктор Янукович обіцяв підписати закон "Про доступ до публічної інформації".
 

Інші новини


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору