Inside Ukraine: Екзит-поли – звична реальність

28 січня 2010

МІЖНАРОДНИЙ
ЦЕНТР
ПЕРЕСПЕКТИВНИХ
ДОСЛІДЖЕНЬ

Inside Ukraine: перемога! Україна – виборча демократія… але що далі?


Вибори підтвердили популярність такого інструменту громадського контролю результатів перегонів, як екзит-поли. Серед чотирьох загальнонаціональних опитувань було одне незалежне, фінансування на яке збирали “з миру по нитці”,
а ще три здійснено на замовлення національних телевізійних компаній. Результати усіх екзит-полів підтвердили очікуване лідерство Віктора Януковича та Юлії Тимошенко.
Попри особливості проведення цих опитувань, результати виявилися подібними. Лише Національний екзит-пол Фонду Демократичних Ініціатив, Центру Разумкова та Київського Міжнародного Інституту соціології, показав менший розрив між лідерами перегонів. Організатори пояснили таку різницю браком коштів і, відповідно, охопленням меншої кількості виборчих дільниць в Україні.
Протилежна реакція політиків на результати Національного екзит-полу та закиди деяких з них у його упередженості є спробою дискредитації цього демократичного інструменту напередодні другого туру. Наявність “проплачених” екзит-полів грає на руку таким політикам. На додаток до звинувачень відсутність належного фінансування може поставити під питання проведення цього опитування в лютому. Утім, згадуючи роль Національного екзит-полу у виборах 2004 року, потреба в ньому очевидна. Високий професіоналізм і репутація його організаторів є запорукою незалежності та якості опитування.

 

 

Інші новини


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору