«Україна у фокусі», 9 – 15 березня 2009 року

16 березня 2009

Огляд політичних подій за тиждень


9 березня

Україна вшанувала 195-ту річницю від дня народження Тараса Шевченка. У церемонії покладання квітів до пам’ятника Великому Кобзарю взяли участь Президент, прем’єр-міністр, спікер, а також цьогорічні лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка.
У своєму зверненні з нагоди 195-річчя від дня народження Шевченка Віктор Ющенко наголосив, що вважає день народження Кобзаря днем народження української нації і закликав у нелегкий для українців час відкласти всі сварки і намагатися діяти разом задля досягнення єдиної мети.

10 березня

На 9% більше ніж на початку року сягнули борги із зарплатні на підприємствах усіх форм власності. Про це повідомила прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. Підприємствам-божникам із зарплати уряд пообіцяв позачергово повертати ПДВ. Спрямувати ці кошти підприємства зможуть винятково на виплату боргів. Тим часом Держкомстат має песимістичніші дані – станом на 1 лютого підприємства уже завинили робітникам на 35% порівняно з цифрами місячної давнини.

11 березня

Міжнародний валютний фонд погодився на дефіцит державного бюджету України у розмірі 3%. Як повідомили в Міністерстві фінансів, проблема полягала не в самому дефіциті бюджету, а в тому, щоб показати реальні джерела його погашення в подальші роки. Такі кошти уряд сподівається отримати від приватизації крупних стратегічних об'єктів. В свою чергу постійний представник МВФ в Україні Макс Альєра повідомив, що МВФ і уряд України досягли розуміння того, що необхідно утримувати дефіцит бюджету на прийнятному рівні.

Українська народна партія відкличе своїх депутатів з коаліції, якщо БЮТ не припинить вести політику подвійних стандартів. Таку заяву зробив голова УНП Юрій Костенко, наголосивши, що вважає неприпустимим такий обмін між БЮТ та Партією регіонів, коли БЮТ допоміг опозиції відправити у відставку міністра закордонних справ України Володимира Огризка, а Партія регіонів долучилась до голосування проти виборів до Тернопільської обласної рад, де, за результати соцопитувань, різко впала довіра до Юлії Тимошенко. Крім того, Ю.Костенко заявив, що БЮТ і ПР проводять консультації щодо проведення нової конституційної реформи в Україні, в результаті якої змінитися політичний устрій держави. У зв’язку з цим, за словами Костенка, президентських виборів 2010 року може взагалі не відбутися, а в країні буде впроваджена двопартійна політична система.

Українська влада узгодила всі проблемні моменти, на яких наголошував Міжнародний валютний фонд. Про це на брифінгу для преси заявив Президент України Віктор Ющенко за підсумками наради з прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко, головою НБУ Володимиром Стельмахом та експертами. За словами Президента, сторонам вдалось узгодити всі розбіжності, які існували в української сторони на ті чи інші застереження МВФ. Зокрема, це стосувалося питань збалансування Пенсійного фонду, збалансування держбюджету на 2009 рік та збалансування бюджету НАК «Нафтогаз України».

Лідер фракції НУНС Микола Мартиненко повідомив, що бачить майбутнє
«Нашої України» без Віктора Ющенка
. Про це він сьогодні заявив в ефірі 5 каналу. За словами Мартиненка, партійна структура «Нашої України» – жива і може бути успішною в подальшому політичному житті, потрібно лише дати членам партії можливість самим визначитися, хто буде їхнім лідером, куди йти і які ідеї сповідувати.

12 березня

Заступник глави Секретаріату Президента Андрій Кислинський закликав лідера фракції НУНС Миколу Мартиненка вийти з партії через його заяву про роль Віктора Ющенка у майбутньому НСНУ. За його словами, на найближчому з’їзді партії розглядатиметься питання про позбавлення Мартиненка депутатського мандату. Кислинський порадив депутату зробити «чесний крок» – оголосити про перехід у лави БЮТ, інтереси якого він відстоює.


Комуністична партія України закликала керівників усіх парламентських фракцій підтримати ініціативу початку процедури імпічменту. За словами лідера комуністів Петра Симоненка, його сила вже підготувала відповідне подання і просить колег з Верховної Ради поставити свої підписи під ним: їх потрібно 226.

Росія не штрафуватиме Україну за недобір законтрактованих обсягів газу. Про це заявив прем'єр-міністр федерації Володимир Путін. За його словами, Україна нині перебуває в передбанкрутному становищі, тому Росія не «добиватиме своїх партнерів» штрафами.

 

13 березня

Президентські вибори відбудуться у термін, передбачений Конституцією, 17 січня 2010 року. У цьому переконаний Глава Секретаріату Президента Віктор Балога, відповівши на заяви лідера комуністів Петра Симоненка про бажання розпочати процедуру імпічменту. На переконання керівника Секретаріату, Віктор Ющенко жодного разу не порушив Конституцію і закони України, що може бути підставою для початку процедури імпічменту.


Віктор Ющенко закликав тернополян прийти на місцеві вибори. Як відомо політичні сили, які зараз контролюють обласний парламент (БЮТ і Наша Україна), значно втратили підтримку виборців.
За 10 дні до запланованих виборів до Тернопільського парламенту парламентські фракції БЮТ та Партії Регіонів скасували перегони. Президент вважає , що цю постанову Верховної Ради Конституційний суд має визнати протиправною, бо Основний Закон держави дозволяє парламенту лише призначати вибори до органів місцевого самоврядування, а не скасовувати їх. Таке подання глава держави сьогодні направив до Конституційного суду і закликав терпополян обов’язково прийти на вибори.

 

Партія регіонів готова об’єднатися з БЮТ заради подолання кризи. Про це в інтерв’ю телеканалу «Інтер» заявив лідер ПР Віктор Янукович. Він наголосив, що партнери в переговорах не повинні власні інтереси ставити вище за інтереси держави. Янукович виступив за якнайшвидше проведення одночасних президентських і парламентських виборів після зміни виборчого законодавства і внесення змін до Конституції.

 


 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору