«Україна у фокусі», 9 – 15 листопада 2009 року

16 листопада 2009

Огляд політичних подій за тиждень
 

9 листопада
 

Сьогодні закінчився термін подачі до ЦВК документів для реєстрації кандидатів у президенти України. Водночас ЦВК ще розглядатиме реєстраційні документи, подані кандидатами до 9 листопада. Рішення про реєстрацію Центральна виборча комісія має ухвалити впродовж 5 днів – до 13 листопада. 

 
16 країн вже надали Україні гуманітарну допомогу для боротьби з епідемією грипу.
Про це повідомив міністр закордонних справ Петро Порошенко. Про свою готовність надіслати ліки для України заявила і Росія. 
 
10 листопада
 

Дату виборів через епідемію грипу не переноситимуть – вибори Президента, як і заплановано, відбудуться 17 січня.  Про це заявив Віктор Ющенко. Наприкінці минулого тижня заступник голови Секретаріату Президента України Ігор Попов сказав, що через епідемію можливо перенесуть президентські вибори на травень.

До громадського руху "За Україну!", очолюваного  В'ячеславом Кириленком, приєдналася  Партія соціального захисту, керівником якої є Андрій Вітренко. Голова партії пояснив таке рішення бажанням "об'єднати всі політичні сили для виведення України на кращий шлях розвитку". Ще один учасник руху "За Україну!", народний депутат Ярослав Кендзьор заявив, що на нинішніх виборах президента ця сила підтримуватиме Віктора Ющенка.

 

Місія спостерігачів на виборах Президента від ОБСЄ розпочне роботу в Україні з 23 листопада. Про це повідомив речник МЗС Валерій Джигун.
За його словами місію очолить президент асамблеї ОБСЄ Жоа Сореш, який вже відвідав Київ на початку листопада. Спостерігачів від ОБСЄ буде дві групи:  56 осіб довготермінових, які працюватимуть з 23 листопада до кінця виборів, і 600 – короткотермінових, які візьмуть участь безпосередньо в день голосування.

 

18 політичних партій допущено до виборів Президента України. Міністерством юстиції засвідчило  копії статутів та свідоцтв про реєстрацію 18 політичним партіям, які заявили про намір стати суб’єктом виборчого процесу на чергових виборах Президента України. Серед них: Партія «Справедливість», Комуністична партія України, Соціал-демократична партія України, Політична партія «Союз Лівих Сил», Народна партія, Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», Партія регіонів, Всеукраїнське об’єднання «Свобода», Українська народна партія, Соціалістична партія України, Молодіжна партія України, Слов’янська партія, Прогресивна соціалістична партія України, Народно-демократична партія, Патріотична партія України, Селянська партія України, Ліберальна партія України, Всеукраїнська партія трудящих.

 11 листопада

Уряд не виплачуватиме підвищених (з 1 листопада) зарплат  бюджетникам до рішення Конституційного суду, який нині з'ясовує правомірність закону про підвищення соціальних стандартів, ухваленого парламентом і підписаного Президентом. Про це на зустрічі з іноземними послами заявила Юлія Тимошенко. За її словами, в держбюджеті на підвищення мінімальних зарплат і пенсій немає ресурсів. Крім того, відмова уряду виплачувати більше грошей бюджетникам   дозволить відновити співпрацю з МВФ, який ще має надати Україні останній транш кредиту у майже 4 з половиною мільярди доларів США.

 

Україна увiйшла до комiсiї ООН iз мiжнародного торговельного права (UNCITRAL). Таке рiшення було ухвалене на пленарному засiданнi Генеральної асамблеї ООН.  Членство України в UNCITRAL розпочнеться в 2010 роцi й триватиме до 2014 року. Мета дiяльностi UNCITRAL - сприяння розширенню можливостей мiжнародної комерцiйної активностi.

12 листопада


Президент Віктор Ющенко доручив Генеральній прокуратурі перевірити, чи відповідає національному законодавству виконання Держбюджету-2009 у частині зовнішніх позик, що залучаються Україною. Глава держави вказав на  критичні розміри зовнішніх запозичень і  нагадав, що зовнішній борг держави в 2009 році завдяки уряду становить у сумі більше, ніж витрати на оборону, освіту та охорону здоров'я.

Верховна Рада призначила дату чергових виборів місцевих органів влади – 30 травня 2010 року. Більшість політиків і експертів припускають, що 30 травня може стати також датою проведення дострокових виборів до парламенту.

 

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгострокові рейтинги дефолту  України в іноземній і національній валюті з рівня «B» до «B-» з «Негативним» прогнозом. Про це ідеться у повідомленні прес-служби Fitch.
 

Транзит природного газу через Україну до країн Європи та СНД скоротився у сiчнi–жовтні  2009 року на 25% порівняно з цим же періодом минулого року і склав 74,5 млрд куб. м.
 

13 листопада

За президентське крісло змагатимуться 18 кандидатів. Сьогодні завершено реєстрацію кандидатів на посаду президента.Цього тижня відповідні реєстраційні документи отримали ще два кандидати: мер Ужгорода Сергій Ратушняк і лідер Народно-демократичної партії Людмила Супрун.
Отже,  ЦВК оприлюднила список зареєстрованих кандидатів, серед яких: Юлія Тимошенко, Віктор Янукович, Віктор Ющенко, Арсеній Яценюк, Сергій Тігіпко, Володимир Литвин, Петро Симоненко, Олександр Мороз, Анатолій Гриценко, Інна Богословська, Василь Противсіх, Людмила Супрун, Сергій Ратушняк, Михайло Бродський, Юрій Костенко, Олег Тягнибок, Олександр Пабат, Олег Рябоконь.


ЦВК відмовила в реєстрації лідеру Прогресивної Соціалістичної партії України Наталії Вітренко,  екс-майору Держохорони Миколі Мельниченку та ще низці кандидатів, які подали документи наприкінці минулого тижня. Жоден з цих претендентів не вніс грошову заставу в сумі 2,5 млн. грн. Дехто з претендентів збирається оскаржувати відмову в реєстрації. Всього до ЦВК звернулося 65 претендентів пост президента.

Станом на 13 листопада від грипу та гострих респіраторних захворювань в Україні вже померло 265 людей. Про це сказано в повідомленні Міністерства охорони здоров’я. Загалом, починаючи з 29 жовтня, на грип і ГРВІ занедужало 1 253 558 осіб, з яких було госпіталізовано 65 615 осіб.

Кількість країн, які вирішили надати Україні гуманітарну допомогу на боротьбу з епідемією грипу збільшилася до 20 держав. Зокрема, країни, які ухвалили рішення про допомогу на державному рівні, це Австрія, Болгарія, Грузія, Ізраїль, Естонія, Китай, Корея, Ліван, Литва, Македонія, Молдова, Росія, Сербія, Польща, Угорщина, Франція, Чехія. А на відомчому рівні: Словаччина, США і Хорватія.

 
 

 
 


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору