“Україна в фокусі”, 25– 31 серпня 2008 року

1 вересня 2008

Фонд «Демократичні ініціативи» відстежує політичні події в Україні задля моніторингу передвиборних обіцянок провідних політичних сил, які ввійшли до парламенту в результаті позачергових виборів до Верховної Ради 30 вересня 2007 року. Моніторинг здійснюється в рамках проекту «Куди нас ведуть політичні лідери?».

25 серпня

Україна вчора відзначила сімнадцяту річницю незалежності. З нагоди свята на Хрещатику у Києві пройшов військовий парад. На урочистості прибув Президент України, верховний головнокомандувач Віктор Ющенко. Учасників параду привітав Міністр оборони Юрій Єхануров. У заході взяло участь 19 парадних розрахунків, 144 одиниці озброєння і військової техніки, 8 вертольотів та 22 літаки, частина з яких нещодавно виконувала завдання з ліквідації наслідків повені.

26 серпня

Учора близько 21:30 на трасі Київ–Одеса у дорожній аварії загинув народний депутат, член парламентської фракції Блоку Литвина Михайло Сирота. Михайло Дмитрович був одним із тих, хто взяв на себе відповідальність творити Основний Закон України. "Батько української Конституції" – саме так він був знаний у народі", – зазначається у співчутті, текст якого оприлюднений на офіційному сайті президента.

Третя сесiя Верховної Ради шостого скликання розпочнеться 2 вересня.
Про це сьогодні заявив голова Верхової Ради України Арсеній Яценюк. За його словами, у вересні парламент розглядатиме «Основні напрямки бюджетної політики на 2009 рік». Водночас він висловив сумнів у тому, що наступного політичного сезону здійснюватимуться системні реформи.


Президент Вiктор Ющенко планує 2 вересня виступити з позачерговим звернення до парламенту
. Про це заявила прес-секретар президента Iрина Ванникова.

Українське міністерство закордонних справ засудило рішення Росії визнати незалежність Південної Осетії та Абхазії. У заяві МЗС сказано, що Україна розцінює цей крок як дуже небезпечний прецедент, який загострить ситуацію у Кавказькому регіоні. МЗС закликає міжнародну спільноту об’єднати зусилля, щоби Грузія була цілісною. Делегація українського міністерства закордонних справ скасувала свій візит до Росії, який був запланований на завтра.


27 серпня

Віктор Ющенко заявив, що Україна не підтримує рішення Росії про визнання незалежності Південної Осетії та Абхазії. Президент вважає, що основою сучасної політики у галузі безпеки має бути забезпечення фундаментального міжнародного права на територіальну цілісність будь-якої країни. Віктор Ющенко планує обговорити ситуацію в Грузії з міністром закордонних справ Британії Девідом Мілібендом, який прибув сьогодні з візитом до Києва.

Під час зустрічі Президента України з головою МЗС Великої Британії Ющенко наголосив, що визнання Росією незалежності Південної Осетії і Абхазії "принесло напругу в регіон", а Девід Мілібенд заявив, що Велика Британія "обурена діями Росії в останні два тижні".

У Блоці Юлії Тимошенко назвали "помилковим" рішення про визнання Росією незалежності Абхазії та Південної Осетії.
Депутат від БЮТ Володимир Полохало заявив, що це може створити серйозну небезпеку поглиблення конфліктності у світі та порушення системи співіснування держав на принципах, домовлених після Другої світової війни.

Лідер опозиційної Партії регіонів Віктор Янукович заявив, що Україна повинна підтримати волю народів Абхазії та Південної Осетії до незалежності.
В інтерв’ю інформагентству Інтерфакс він назвав визнання Росією незалежності тих регіонів логічним продовженням процесу, розпочатим західними країнами стосовно визнання незалежності Косова. Віктор Янукович закликав відмовитися від подвійних стандартів і вчинити з цими двома регіонами так, як Захід вчинив стосовно проголошення незалежності Косова. Нагадаємо, Україна одна із тих держав, яка не визнала незалежності Косова.

Нові правила для перебування в Україні Чорноморського флоту Росії встановив уряд Тимошенко. Міністри одноголосно ухвалили постанову, що регламентуватиме пересування та перетин кордону російських військових кораблів та авіації. Про це повідомив постійний представник Президента України у Кабінеті Міністрів Олександр Шлапак. Ці документи ухвалили згідно з указом Президента від 13 серпня.

28 серпня

Для Укра
їни двері НАТО і Євросоюзу повинні бути відкритими. Про це заявив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Мілібенд на прес-конференції після проведення переговорів із міністром закордонних справ України Володимиром Огризком у Києві. За словами офіційного представника Лондона, російська агресія на Кавказі підсилила аргументи в питанні надання ПДЧ щодо членства в НАТО Україні та Грузії. Водночас Девід Мілібенд не став говорити про конкретні терміни надання ПДЧ для України. Нагадаємо, у самому НАТО прихильників приєднання України до ПДЧ побільшало. Окрім Великої Британії, свою підтримку вже висловили Німеччина та Франція.

Одними з перших питань, які мають бути включені до порядку денного третьої сесії, є прийняття в цілому тих проектів законів, які були ухвалені парламентом за основу. Про це йдеться у листі Президента до Голови Верховної Ради та лідерів фракцій, що входять до складу коаліції. Перелік першочергових законопроектів такий – "Про опозицію", "Про внесення змін до Закону України "Про місцеві державні адміністрації", "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування".

НАТО підтримує територіальну цілісність і суверенітет України.
Про це йдеться у заяві за результатами засідання Комісії Україна-НАТО, яке відбулось на рівні послів у Брюсселі, повідомляє УНІАН із посиланням на німецьке агентство новин DPA. Альянс також підтвердив свою позицію щодо позитивних перспектив членства України.


 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору