“Україна в фокусі”, 14 – 20 липня 2008 року

Фонд «Демократичні ініціативи» відстежує політичні події в Україні задля моніторингу передвиборних обіцянок провідних політичних сил, які ввійшли до парламенту в результаті позачергових виборів до Верховної Ради 30 вересня 2007 року. Моніторинг здійснюється в рамках проекту «Куди нас ведуть політичні лідери?».

14 липня

Верховна Рада пішла на канікули. За 180 днів свого існування шосте скликання парламенту працювало повноцінно тільки 22 робочих дні, ухваливши 52 закони. Нагадаємо, 11 липня Верховна Рада запланувала розглянути питання: про недовіру уряду Тимошенко та зміни в державний бюджет-2008. За недовіру уряду проголосувало лише 174 народних депутата. Проект Закону про внесення змін до бюджету відправлено на повторне читання . Продовжать роботу народні депутати 2 вересня.

З початку нової сесії депутат не зможе проголосувати, якщо він відсутній на пленарному засіданні.
Про це заявив голова Верховної Ради Арсеній Яценюк під час робочої поїздки до Автономної Республіки Крим. За словами спікера, розпорядження щодо оновлення електронної системи голосування «Рада» введено в дію.

Сьогодні в Одесі розпочалися багатонаціональні морські навчання "Сі Бриз-2008". Їхня мета – відпрацювати за стандартами НАТО спільні дії підрозділів під час планування та проведення миротворчих та гуманітарних операцій. Загалом у навчаннях візьмуть участь близько тисячі військовослужбовців із17 країн світу та вояки усіх видів Збройних сил України. Під час церемонії відкриття "Сі Бриз-2008" комуністи та прогресивні соціалісти партії Наталії Вітренко влаштували антинатівський пікет.

15 липня

Президент Росії Медведєв затвердив нову концепцію зовнішньої політики країни, в одному з положень якої йдеться, про негативне ставлення до планів розширення НАТО за рахунок надання членства Україні та Грузії.

16 липня

Уряд Тимошенко планує підвищити пенсії з 1 липня на 13%, попри те, що зміни до бюджету-2008 не ухвалені. Про це прем'єр-міністр заявила на сьогоднішньому засіданні уряду. Урядовці, крім того, планують вивчити ситуацію в аграрній галузі. Напередодні сільгоспвиробники заявили, що гостро потребують додаткового фінансування, інакше погрожують всеукраїнським страйком

Столичні виробники вимагають збільшити ціну на хліб, пояснюючи це збитковістю виробництва. Тимошенко ж переконана: підвищення ціни – це штучний процес, за яким стоїть мер столиці Леонід Чернівецький. Прем’єр заявила, що цього року є підстави сподіватися на рекордний врожай зернових, а тому немає потреби піднімати ціни на хліб.

Ющенко наполягає, щоби депутати зібралися на позачергову сесію і ухвалили зміни до бюджету, адже це питання не може чекати до вересня. Цю вимогу президента озвучив заступник глави Секретаріату Андрій Гончарук. З його словами, бюджетний комітет у найближчі кілька днів може підготувати до розгляду і урядовий, і президентський варіанти кошторису,.

17 липня

У фракції БЮТ заявляють, що готові скликати позачергову сесію Верховної Ради, але за умови, якщо із Ради буде відкликано президентський законопроект про зміни до держбюджету на 2008 рік. Про це заявив перший заступник голови фракції БЮТ у Верховній Раді Андрій Кожем'якін. За його словами, фракція БЮТ фактично завершила збір підписів з вимогою про проведення позачергової сесії.

Влада Києва ухвалила рішення підняти ціни на хліб соціальних сортів з 18 липня. Досі дешевий хліб у Києві коштував найменше порівняно із іншими регіонами України завдяки штучному стримуванню цін на вимогу місцевої влади. У Київській міській державній адміністрації обіцяють забезпечити виплату на купівлю хліба малозабезпеченим категоріям громадян у розмірі 15 грн.

18 липня

Росія має припинити щодня шантажувати Україну через її наміри приєднатися до НАТО. Про це в інтерв’ю Радіо «Свобода» заявив депутат Національних зборів Франції та радник президента Франції Ніколя Саркозі. П’єр Леллуш. Він зазначив, що особисто як колишній президент Парламентської Асамблеї НАТО висловлюється за те, щоб надати Україні ПДЧ.

МЗС Росії висловило стурбованість щодо характеру американсько-українських навчань "Сі Бриз-2008", які завершуються цими днями на чорноморському узбережжі України. У повідомленні департаменту інформації й друку МЗС йдеться про те, що перебіг навчань не відповідає офіційно заявленому – себто підвищенню рівня взаємодії й сумісності підрозділів країн. Росія вважає, що характер навчань – антиросійський, оскільки у водах Чорного моря відпрацьовуються такі елементи, як ведення розвідки, пошук підводного човна умовного супротивника, заходи щодо контролю судноплавства, відбиття нападів з повітря й моря, висадження десанту, навчально-вогнепальні стрілянини.
 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору