“Україна в фокусі”, 7 – 13 липня 2008 року

Фонд «Демократичні ініціативи» відстежує політичні події в Україні задля моніторингу передвиборних обіцянок провідних політичних сил, які ввійшли до парламенту в результаті позачергових виборів до Верховної Ради 30 вересня 2007 року. Моніторинг здійснюється в рамках проекту «Куди нас ведуть політичні лідери?».

7 липня

У парламенті стартував бюджетний тиждень – останній тиждень перед парламентськими канікулами.
За ці дні Верховна Рада має ухвалити зміни до бюджету на 2008-й рік. Цей документ був узгоджений в Кабінеті Міністрів минулої суботи. Щоправда, Президент дорікнув уряду, що той не звірив макропоказники бюджету із Нацбанком. Політичні сили у Верховній Раді також мають чимало зауважень до змін до бюджету. Спікер Яценюк не виключає:, що роботу парламенту, у зв’язку з цим, доведеться продовжити і наступного тижня.

8 липня

БЮТ заблокував трибуну ВР з вимогою першочергово розглянути зміни до держбюджету на 2008 р. Як повідомив народний депутат від БЮТ Андрій Павловський, БЮТ просить парламентаріїв розглянути насамперед це питання, тому що воно аполітичне. Натомість Партія регіонів вимагала, щоб народні обранці передусім заслухали звіт уряду. До них долучилися Комуністична партія та Блок Литвина. Навіть депутатам із НУНС не до вподоби бюджет - президентські пропозиції не всі враховані. За такої ситуації в парламенті спікер кілка разів оголошував перерву, під час однієї з яких БЮТ і заблокував трибуну.

9 липня

Верховна Рада не має права йти у відпустку, доки не ухвалить зміни до бюджету. Про це заявив Президент України під час свого перебування на українсько-мальтійському бізнес-форумі. Крім того, він пообіцяв накласти вето на оновлений бюджет, якщо в головному фінансовому документі країни не буде враховано його побажань. Віктор Ющенко розкритикував поправки до бюджету, які пропонує Кабінет Міністрів Юлії Тимошенко. На його думку, більшість цих змін лише ведуть до інфляції.

БЮТ продовжує блокувати трибуну у сесійній залі. Спікер парламенту хоч і відкрив засідання, утім повідомив, що робота почнеться тільки після внесення погодженого проекту закону про бюджет. Арсеній Яценюк проінформував, що вночі засідав бюджетний комітет.

Вихід із політичної кризи лідер Партії регіонів бачить у відставці Юлії Тимошенко. У Верховній Раді, на думку Віктора Януковича, достатньо голосів для відставки прем’єра. Головний регіонал переконаний, що депутати вже готові піти на такий крок. Другий вихід – дострокові вибори. А вони, на думку Януковича, нікому не потрібні.

Глава президентського Секретаріату Віктор Балога, який свого часу пішов із "Нашої України", вступив до "Єдиного центру" – партії, яка за його ж задумом в усіх починаннях підтримуватиме Президента Ющенка і стане йому опорою під час виборів на другий термін. Серед партнерів "ЄЦ" Балога бачить демократичні сили – насамперед "Нашу Україну". Нагадаємо, "Єдиний центр" було створено наприкінці березня цього року. Очолює партію народний депутат – колишній нунсівець Ігор Кріль. 12 липня партійці планують провести перший з'їзд.

10 липня


Президент вніс на розгляд Верховної Ради свій проект змін до бюджету.

Ющенко розкритикував урядовий проект, який, на його думку, лише роздмухує інфляцію, Таке втручання президента – перший прецедент в історії України. За процедурою – документ готується в Кабінеті Міністрів, а виносить його на розгляд парламенту бюджетний комітет. У БЮТ переконані, що Президент не має права вносити свої корективи та поправки до державного бюджету.

У Криму розпочався 5-й Ялтинський саміт
, на якому близько 300 політиків, бізнесменів та дипломатів мають намір обговорити питання про вплив енергетичної та харчової кризи на Україну та Європу і створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. До Ялти приїхали грузинський президент Михайло Саакашвілі та екс-президент Польщі Александер Кваснєвський, посол Росії в Україні Віктор Черномирдін. Цього року спеціальним гостем стане колишній прем'єр-міністр Великої Британії Тоні Блер.

Світ переживає першу глобальну економічну кризу у цьому столітті. Таке визнання зробив керівник Міжнародного валютного фонду Домінік Строс-Кан. Ця заява пролунала на 5-му саміті Ялтинської європейської стратегії, що триває в Криму. За словами директора-розпорядника МВФ – це буря з двома компонентами. «Перший – це фінансова криза, яка почалася у серці системи, у США. І другий компонент – зростання цін на товари, на продукти харчування, що розпочалося в країнах, що розвиваються».

11 липня

Партія регіонів заблокувала роботу парламенту з вимогою продовжити роботу сесії ще на тиждень
, з тим щоб у вівторок, 13 липня, розглянути звіт уряду. Втім Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко пішла на компроміс і погодилась, щоб першим питанням на засіданні парламенту розглядалось питання резолюції про недовіру уряду.


Розблокувавши трибуну Верховної Ради, парламентарі взялись за питання про недовіру урядові.
Однак опозиції не вдалося відправити у відставку Кабінет Міністрів Юлії Тимошенко. «За» відставку проголосувало лише 174 депутати при мінімальних 226-ти. Регіоналів не підтримали ані Комуністи, ані Блок Литвина. Друге питання - оновлений бюджет - представляла особисто Юлія Тимошенко. Однак він також не дістав підтримки парламентарів, так само, як і президентський варіант. Депутати Верховної Ради відправили обидва документи на повторне перше читання і закрили сесію на канікули.

12 липня

Тимошенко звинуватила у провалі голосування за бюджет Президента України, який подав до Парламенту альтернативний урядовому варіант головного кошторису країни. Саме через це - запевняє Юлія Тимошенко, Верховна Рада і не підтримала бюджет, розроблений Кабінетом Міністрів. Домогтися його ухвалення Тимошенко планує вже у вересні.

США збереже добрі відносини з Україною, незалежно від того, хто там переможе на президентських виборах. Про це заявив посол США Вільям Тейлор на Ялтинському саміті європейської стратегії. Натомість Росія не надто оптимістична щодо безхмарного майбутнього з Україною. Прагнення до НАТО суттєво погіршує українсько-російські відносини. Таку позицію Російської Федерації на саміті висловив економіст Сергій Глазьєв.


 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору