“Україна в фокусі”, 23 – 29 червня 2008 року

30 червня 2008

Фонд «Демократичні ініціативи» відстежує політичні події в Україні задля моніторингу передвиборних обіцянок провідних політичних сил, які ввійшли до парламенту в результаті позачергових виборів до Верховної Ради 30 вересня 2007 року. Моніторинг здійснюється в рамках проекту «Куди нас ведуть політичні лідери?».

23 червня

Фракція комуністів не братиме участі у формуванні нової коаліції у Верховній Раді 6-го скликання. Про це лідер КПУ Петро Симоненко заявив на 42-му з'їзді Компартії, який відбувся 21 червня. Будь-який варіант об’єднання, на думку лідера комуністів, ставитиме перед політичними силами певні умови.

24 червня

Спікер, Прем'єр-міністр і лідери коаліційних фракцій провели політичні консультації з приводу нинішньої ситуації у парламенті. Нагадаємо, робота Верховної Ради минулого тижня була заблокована. Партія регіонів вимагає офіційного оголошення про розпад коаліції. У Секретаріаті Президента вважають, що ключовою фігурою у відновленні роботи коаліції має стати спікер.
Під час консультацій Арсеній Яценюк запропонував об'єднати парламент, розглянувши законопроект про засади внутрішньої та зовнішньої політики до 2010-го року, питання про підготовку до Євро-2012 та зміни до бюджету. Юлія Тимошенко заявила про необхідність затвердити програму уряду, що надасть Кабміну річний імунітет від відставки.

Російський флот неодмінно залишить Севастополь після завершення терміну оренди у травні 2017-го року, як того і вимагає Конституція України. Про це заявив речник МЗС Василь Кирилич у відповідь на позицію офіційної Москви, яка заявила, що готова збільшити плату за перебування свого флоту в Україні. Нині - рік оренди коштує 98 мільйонів доларів, що їх списують з державного боргу України.


25 червня

У Комітеті виборців України прогнозують суттєве переформатування українського партійного спектру. Про це заявив голова правління КВУ Ігор Попов, назвавши декілька варіантів виходу із політичної кризи: консервація існуючого стану речей, досягнення тактичних домовленостей з постійним загостренням аж до президентських виборів, переформатування коаліції в діючому складі Верховної Ради, призначення дострокових виборів. Найбільш ймовірним, на думку Попова, є останній сценарій, який може перерости в активну фазу восени 2008 р. з призначенням виборів на грудень цього ж року.

У Соціалістичній партії України вважають, що лише нові дочасні парламентські вибори зможуть повернути політичні процеси в державі у конституційне русло.
Про це заявив секретар політради СПУ Станіслав Ніколаєнко. На його думку, виходячи з тих обставин, які склалися сьогодні у владі, прозрілі українські виборці не зроблять чергової помилки і не проголосують за олігархів.

26 червня

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко отримала настанови від Ющенка напередодні газових переговорів з Росією, які пройдуть у суботу в Москві. У них зокрема наголошується, що уряд має чітко зафіксувати обсяги поставок газу - як для внутрішнього ринку так і газу, який транспортуватиметься до Європи. Ціна ж на блакитне паливо має бути визначена вже до 15 вересня.

27 червня


Конституційний Суд оприлюднив рішення щодо імперативного мандату для депутатів Верховної Ради -- депутат не може переходити з фракції у фракцію. Так само парламентарії не мають права не увійти до фракції тієї політичної сили, від якої вони обиралися. А от щоб позбавити народного депутата його повноважень у разі невходження або виходу його з фракції, від якої він був обраний, необхідне рішення керівного органу партії, блоку політичних партій.
 



Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору