«Україна у фокусі», 14 – 20 грудня 2009 року

21 грудня 2009

Огляд політичних подій за тиждень

14 грудня

Партiя регiонiв наполягає на тому, щоб держбюджет-2010 був розглянутий ще цього року, як того зобов’язує постанова Верховної Ради. Заступник лiдера фракцiї Партiї регiонiв Олександар Єфремов нагадав, що цього року навіть не внесено змiни до держбюджету-2009, що дає змогу уряду управляти фiнансами «в ручному режимi».

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович підписав Кодекс чесного ведення виборчої кампанії 2010 року. Стандарти документу, розробленого Партією регіонів, закликають кандидатів забезпечити чесність та прозорість виборчого закону «до, під час і після виборів» з дотримання Конституції та чинних законів. Регіонала закликають усіх кандидатів у президенти підписатися під цим документом.

15 грудня

Фонд "Демократичні ініціативи", Київський міжнародний інститут соціології та Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова створили консорціум "Національний екзит-пол'2010" для проведення екзит-полу на виборах Президента 17 січня (день першого туру виборів) і 7 лютого (день можливого другого туру виборів).
Як повідомив директор Фонду «Демократичні ініціативи» Ілько Кучерів, планується опитати близько 13 тис. людей на 240 виборчих округах по всій Україні. І.Кучерів зокрема наголосив, що існують певні труднощі з фінансуванням екзит-полу, тому «Демініціативи» звернулися до кандидатів у президенти, громадських організацій, фізичних і юридичних осіб, іноземних представництв з проханням допомогти у фінансуванні опитування.

ЦВК провела жеребкування щодо участі в теледебатах кандидатів у президенти, які стартують з 4-го січня. В результаті утворилися пари: Супрун-Богословська, Бродський-Противсіх, Симоненко-Рябоконь, Мороз-Тягнибок, Гриценко-Пабат, Костенко-Тігіпко. Ратушняк, якому пари не дісталося, в прямому ефірі Першого Національного спілкуватиметься з ведучим.
Водночас Віктор Ющенко, Юлія Тимошенко, Володимир Литвин, Віктор Янукович і Арсеній Яценюк участь у теледебатах не братимуть, позаяк заявок на них не надсилали.

ЦВК створила комісію, яка контролюватиме друкування виборчих бюлетенів. До комісії увійшло 12 представників кандидатів на посаду Президента України. Комісія, зокрема, контролюватиме знищення бракованих бюлетенів.

Чисельність населення України за рік (від листопад до листопада) скоротилася на 180 тисяч осіб. Про це повідомили в Державному комітеті статистики України.
Таким чином, число українців опустилося нижче за позначку 46 мільйонів і на 1 листопада 2009 року становило 45 млн. 999 тис. 934 осіб.

16 грудня

Ющенко вимагає від Кабінету Міністрів терміново внести на розгляд парламенту проект бюджету-2010. Про це повідомила прес-секретар глави держави Ірина Ванникова. За її словами, зволікання в цьому питанні президент пояснює бажанням керівництва уряду під час виборчої кампанії розподіляти кошти в ручному режимі. Крім того, президент не припиняє наполягати на звільненні Юрія Луценка з посади міністра внутрішніх справ.

Верховна Рада не зможе до кінця цього року ухвалити держбюджет-2010. Про це повідомила прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. На думку прем'єра, в парламенті для цього немає необхідної кількості голосів.

Рішення НАТО про вступ до Альянсу України та Грузії залишається в силі.
Про це заявив генеральний секретар НАТО Андрес Фог Расмуссен в інтерв'ю «Ехо Москви». За його словами, перед цим Грузія і Україна повинні досягти необхідних стандартів, а поки що співпраці з цими країнами триватиме з метою реформувати їхні суспільства.

До проведення Євро-2012 Україна може отримати безвізовий режим з Європейським союзом. Про це заявив мiнiстр закордонних справ України Петро Порошенко після зустрiчi з мiнiстром закордонних справ Польщi Радославом Сiкорським. За його словами, ЄС на форумі 4 грудня ухвалив полiтичне рiшення про вiдкриття безвiзового дiалогу, i це означає, що при наполегливiй роботi це гарантовано до 2012 року.


Учасники акції протесту "Україна без Кучми" зібралися на Майдані, щоб нагадати про події, які розпочалися 9 років зі справи Гонгадзе і закінчилися, на думку борців із режимом Кучми, революцією на Майдані. Нагадаємо, поштовхом до акції стало зникнення журналіста Георгія Ґонґадзе і оприлюднення плівок майора Миколи Мельниченка. За "Україну без Кучми" боролися сотні активістів, для кількох із яких сутички з владою завершилися ув'язненням.

Слідча парламентська комісія з вивчення обставин отруєння Віктора Ющенка звернулася до генпрокуратури із вимогою провести іще одну експертизу біоматеріалу, взятого у президента для перевірки наявності діоксину в його організмі. Ця експертиза, як заявив голова комісії Володимир Сивкович, має відбутися в Україні, а не за кордоном. Сам голова комісії, який належить до запеклих опонентів Віктора Ющенка, схиляється до версії про фальсифікацію документів про отруєння кандидата у президенти з метою перемоги на виборах.

17 грудня

«Газпром» прогнозує, що нова ціна на газ, який імпортуватиметься до України в першому кварталі 2010 року, становитиме 300-310 дол. за тисячу кубічних метрів. Про це повідомив директор компанії «Газпром збут Україна» Анатолій Подмишальський.
При цьому, за прогнозами російського монополіста, ставка транзиту газу територією України з 2010 року збільшиться з 1,7 до 2,8–3 дол. за тисячу кубометрів на 100 км відстані.

Верховна Рада знову взялась за Закон про тимчасові слідчі комісії, що його було визнано не конституційним через неправильну дату оприлюднення та відсутність підпису. Зважаючи на те, що Конституційний суд по суті закону не розглядав, депутати ухвалили його без змін в першому читанні. Зазначимо, цей закон відкриває шлях до імпічменту Президента за висновками роботи тимчасової слідчої комісії.

Уряд відрядив до Вашингтона делегацію на переговори з Міжнародним валютним фондом з метою переконати МВФ надати Україні кредит до кінця поточного року. У складі делегації – виконувач обов’язків міністра фінансів Ігор Уманський та його заступник Анатолій М’ярковський.
Зазначимо, в рамках дворічної програми кредитування три транші позики від МВФ – на загальну суму 12 мільярдів доларів – Україна вже отримала, ще 4 мільярди – сподівалася отримати до кінця цього року.

18 грудня

Євросоюз приймає Україну в Енергетичне співтовариство, до якого вже входять 27 країн ЄС і балканські держави. Таке рішення одностайно схвалила Рада Міністрів ЄС у Загребі.
Остаточно Київ долучиться до Енергетичного співтовариства після ратифікації Верховною Радою відповідної угоди. Приєднання до цієї Співтовариства дасть змогу Києву убезпечити енергопоставки, підвищити свій потенціал не лише як транзитера газу, а й виробника електроенергії.

 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору