«Україна у фокусі», 6 – 12 квітня 2009 року

13 квітня 2009

Огляд політичних подій за тиждень

6 квітня

Об'єднатися українську владу закликав голова Європарламенту Ганс-Герт Поттеринг. Високий гість зробив це з трибуни Верховної Ради України. Пан Поттеринг запевнив, що Україна і Європа сьогодні залежні одна від одної, особливо в питанні енергетичної безпеки. Крім того, голова Європарламенту зазначив, що Україні потрібна справжня конституційна реформа, що може стати ліками від політичної кризи.


Під час особистої зустрічі лідера Партії регіонів Віктор Янукович з президентом Європарламенту Гансом Поттерінгом лідер опозиції зазначив, що в новій посиленій угоді з Євросоюзом Україна неодмінно повинна зрозуміти, чи має перспективу вступити до ЄС. А також – вирішити питання щодо спрощення візового режиму. Принагідно лідер опозиції поскаржився на чинну владу і назвав її дії у відносинах з Європою безсистемними.


Ющенко готовий йти на дострокові президентські вибори. Але врегулювати політичну ситуацію в країні можуть одночасно дострокові вибори як президента, так і Верховної Ради, вважає глава держави. Про це Президент заявив на прес-конференції, після зустрічі з головою Європарламенту Гансом-Гертом Поттерінгом. Глава держави вважає, що парламентські вибори мають пройти за відкритими списками, для чого треба ухвалити відповідні законодавчі зміни.

Об'єднати зусилля влади, крупного бізнесу, фондів, а також опозиції задля боротьби з кризою закликав Ринат Ахметов – сьома людина в списку Партії регіонів й один з перших її «гаманців». Найбагатша людина в партії заявила, що не хоче боротися з урядом, а навпаки, хоче, щоб уряд вийшов у боротьбі з кризою героєм. Нагадаємо, самі регіонали кілька тижнів поспіль заявляють, що без зміни всіх гілок влади порядку в країні не наведеш.

7 квітня

Підстав для одночасного проведення парламентських та президентських виборів – немає. Про це заявив міністр юстиції Микола Оніщук. За його словами, сьогодні немає юридичних підстав для припинення повноважень Верховної Ради. Тому, упевнений урядовець, Віктор Ющенко не порушуватиме Конституції і не призначатиме вибори до парламенту.


Парламентська асамблея ради Європи застерігає Україну від одночасних президентських та парламентських виборів в Україні. Про це на прес-конференції повідомила доповідач моніторингового комітету ПАРЄ Рінате Вольвенд.
Вона вважає, що в Україні не має відповідного виборчого законодавств, яке забезпечило б проведення прозорих і чесних обох виборів у один день. Щодо конституційної реформи, то Рінате Вольвенд висловила думку, що ефективніше буде реформувати Конституцію поправками, запропонованими Венеціанською комісією, аніж розробкою нового документу.


8 квітня

Віктор Ющенко оскаржить рішення ВР про призначення виборів на 25 жовтня. Відповідне подання Президент вже направив у Конституційний Суд і попросив розглянути його невідкладно. Про це повідомила заступник глави Секретаріату Президента Марина Ставнійчук. За її словами, Верховна Рада не мала підстав визначати дату виборів президента, оскільки вона чітко прописана у Конституції.


9 квітня

Українська міліція відреагувала на масові заворушення у Кишиневі і посилила патрулювання територій поблизу молдовського кордону. За словами міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, правоохоронці побоюються проникнення на територію країни озброєних екстремістів.
А Генпрокуратура України вже оголосила про затримання двох громадян Молдови, яких підозрюють в організації масових заворушень у Кишиневі.


10 квітня

Повернути добрі стосунки з російським урядом, зіпсовані підписанням Києвом та Брюсселем декларації про спільну модернізацію вітчизняної газотранспортної системи, вирішив уряд Юлії Тимошенко.
Він дозволив найбільшим українським споживачам газу – найпотужнішим вітчизняним хімзаводам – купувати блакитне паливо не у «Нафтогазу України», а напряму у «Газпрому».

 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору