“Україна в фокусі”, 5 - 11 травня 2008 року

12 травня 2008

“Україна в фокусі”, 5 - 11 травня 2008 року


Фонд “Демократичні ініціативи” відстежує політичні події в Україні задля моніторингу передвиборних обіцянок провідних політичних сил, які ввійшли до парламенту в результаті позачергових виборів до Верховної Ради 30 вересня 2007 року. Моніторинг здійснюється в рамках проекту “Куди нас ведуть політичні лідери?”

5 травня

Уряд своїми діями дискредитує українську владу. Так прокоментував Президент Віктор Ющенко скандал, що досі триває довкола Фонду державного майна. Нагадаємо, прем’єр-міністр Юлія Тимошенко призначила свого однопартійця Андрія Портнова виконувачем обов’язків голови ФДМ, знявши з цієї посади В. Семенюк-Самсоненко, яка в свою чергу відмовляється залишати посаду, допоки її відповідно до чинного законодавства не звільнить Верховна Рада. Президент підтвердив, що право змінити голову ФДМ належить парламенту і закликав усіх діяти винятково у межах Основного закону.

6 травня


Глава Секретарiату Президента Вiктор Балога закликав парламентську бiльшiсть та уряд повернутись до виконання положень коалiцiйної угоди. Він назвав одним із рiшень уряду, що суперечить коалiцiйнiй угодi, постанову про приватизацiю Одеського припортового заводу.


Юлія Тимошенко пообіцяла вдатися до повторної приватизації облгазів у разі, якщо вони не відшкодують борги за спожитий газ.
Про це вона заявила на нараді в Кабінеті міністрів з керівниками держадміністрацій і газопостачальних підприємств. Тимошенко доручила підготувати законопроект, який дасть змогу державі призначати тимчасових управляючих облгазів у разі початку процедури їх банкрутства.

7 травня


Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко має намір наступного тижня внести до парламенту проект змін до Конституції. Про це вона повідомила на брифінгу в Кабміні. Вона сподівається, що зміни буде внесено до парламенту на базі консолідованої більшості Верховної Ради, причому конституційної більшості.


Юлія Тимошенко висловила сподівання, що наступного тижня Верховна Рада проголосує за призначення нового керівника Фонду державногоо майна України.
При цьому Тимошенко назвала нормальним те, що зміна керівництва Фонду супроводжується конфліктом. Вона вважає, що Фонд продовжує залишатися корупційним осередком в Україні, а справжня боротьба з корупцією ніколи не проходила гладко.


8 травня

Законопроект про внесення змін до Конституції, запропонований БЮТ, суттєво відрізнятиметься від концепції, оприлюдненої Конституційною національною радою при президенті. Про це заявив депутат від БЮТ Валерій Писаренко. БЮТ наполягатиме на введенні в Україні парламентської форми правління. За словами депутата, за такої форми правління будь-який Президент втратить змогу блокувати діяльність органів виконавчої влади. Крім того, законопроектом передбачатиметься, що Кабінет міністрів формуватиметься винятково коаліцією у Верховній Раді, а кандидатура голови уряду не узгоджуватиметься з Президентом.


Кабінет міністрів під керівництвом Юлії Тимошенко не може впоратися з негативними процесами в економіці країни, про що свідчить квітневий показник інфляції в 3,1 %.
Таку оцінку діяльності уряду дав сьогодні глава Секретаріату Президента України Віктор Балога. Найбільш лихі наміри він побачив у постанові Кабінету міністрів щодо запровадження з 1 вересня Єдиної тарифної сітки, що спричинить додаткове навантаження на бюджет у 100 мільйонів гривень внаслідок збільшення зарплатні і соціальних виплат. За його словами, такі кроки уряду можна розцінити як ознаку підготовки його до відставки з перспективою виборів, адже збільшені зарплати Кабмін під керівництвом Тимошенко неодмінно зарахує собі в залік.


9 травня


Президент Віктор Ющенко привітав ветеранів із Днем перемоги.
Він подякував їм та відзначив, що докладає зусиль, щоб держава дбала і підтримувала ветеранів. У своєму виступі Ющенко також згадав воїнів Української повстанської армії, які боролися з нацизмом. Ці слова викликали обурення ветеранів Червоної Армії.

 Початок   Попередня сторінка   13   14   15   16   17   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору