«Україна у фокусі», 16 – 22 березня 2009 року

23 березня 2009

Огляд політичних подій за тиждень


16 березня

Вчора, 15 березня, відбулися дострокові вибори до Тернопільської обласної ради. За попередніми даними, у виборах взяло участь близько 52 % виборців. Першість на виборах на Тернопільщині веде праворадикальна партія Всеукраїнське Об'єднання «Свобода», що його підтримало близько третини виборців. За нею з великим відривом іде нова партія «Єдиний центр», виборчий список якої очолював голова обласної держадміністрації. Третє місце посіла опозиційна Партія регіонів і лише на четвертому -- БЮТ, який оголосив, що бойкотує вибори. Експерти вважають, що такі результати можуть свідчити про зниження популярності урядового Блоку Юлії Тимошенко.

 Лідер Партії регіоні в Віктор Янукович спростував інформацію про те, що ніби його політична сила веде переговори про коаліцію з БЮТ. Він зазначив, що минуле тижневе спільне голосування було ситуативним. Проте Янукович не виключив можливості проведення таких переговорів найближчим часом, наголосивши, що вони мають ґрунтуватися навколо плану подолання економічної кризи.


17 березня

Голова української Спецслужби Валентин Наливайченко прозвітував сьогодні перед Верховною Радою. Пан Наливайченко повідомив, що у серпні 2008-го СБУ перевіряла заявив чиновників президентського Секретаріату, які звинувачували прем’єра в державній зраді. Втім, жодного підтвердження цього, за словами голови СБУ, не виявили. Наливайченко також повідомив, що в СБУ готуються кадрові зміни. Зокрема посади може позбутися заступник голови Тиберій Дурдинець.


Президент запропонував на посаду голови МЗС кандидатуру Олега Шамшура – нинішнього посла України в Сполучених Штатах. Депутати попросили Президента обґрунтувати свій вибір, а кандидатуру пана Шамшура роцінюють як компромісну. В коаліціє заявили, що для початку хочуть познайомитися з Олегом Шамшуром, адже там хотіли, щоб це крісло посів Борис Тарасюк. В опозиції просять на їхні голоси навіть не сподіватися.


18 березня


Всеукраїнське Об’єднання «Свобода» перемогло на виборах до Тернопільської облради. За результатами обробки 100% бюлетенів «Свобода», здобула 34,69% голосів.
«Єдиний центр» набрав 14,2%, Партія регіонів – 9,8%, БЮТ –8,1%, УНП – 7,99%, НСНУ – 5,52%, Блок Литвина – 3,6%. Проти всіх проголосувало 6,78% виборців. Такі дані оприлюднила Тернопільська обласна територіальна виборча комісія.


19 березня

Віктор Ющенко і Юлія Тимошенко відвідали з робочим візитом Брюссель.
Комісар Євросоюзу з питань зовнішньої та безпекової політики Хав’єр Солана на зустрічах з Президентом України Віктором Ющенком та прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко закликав їх діяти рішуче та швидко задля виконання умов Угоди про стабілізаційну позику від Міжнародного валютного фонду, погоджену у 2008 році, а також працювати разом для порятунку країни від фінансової кризи.

Президент зустрівся з комісаром ЄС з питань зовнішніх відносин Бенітою Фереро-Вальднер.
Посадовці обговорили питання модернізації української газотранспортної системи. Комісар зазначила, що “Східне партнерство”, відкриває можливості для посилення співпраці, але водночас, не передбачає на нинішньому етапі членства для країн – східних сусідів ЄС.

Президент і прем'єр-міністр України провели спільну зустріч з президентом Європейської народної партії Вілфредом Мартенсом. Юлія Тимошенко запевнила, що злагода між гілками влади відкриє шлях до другої порції МВФівських грошей. На закиди єврочиновників про протистояння між главою держави та главою уряду Віктор Ющенко відповідав, що це – суто внутрішнє питання і в Європі його не вирішити.

 


20 березня

Закон "Про тимчасові та спеціальні слідчі комісії", що відкриває шлях до імпічменту Президента, – опубліковано. Нагадаємо, він двічі був ветований Президентом.
Замість глави держави його підписав спікер парламенту Володимир Литвин, заявивши, що процедури подвійного президентського вето Конституція не передбачає. Президент Ющенко повідомив, що має намір оскаржити закон про комісії в Конституційному суді.

 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору