«Україна у фокусі», 16 – 22 лютого 2009 року

23 лютого 2009

                          Огляд політичних подій за тиждень

16 лютого


Лідер фракції «Партія регіонів» Віктор Янукович вимагає від парламенту терміново переглянути держбюджет на поточний рік. За його словами, це треба робити негайно, не чекаючи завершення першого кварталу, коли вносяться зміни за його результатами. На думку Януковича, Верховна Рада має також розглянути питання щодо виконання бюджету в регіонах, оскільки ситуація є критичною, про що свідчать демонстрації працівників бюджетної сфери у Києві.

Екс-голова Верховної Ради, лiдер «Фронту змiн» Арсенiй Яценюк заявив, що вiдмовився від пропозиції Секретарiату Президента очолити Нацiональний банк України. Як пояснив Яценюк, людина, котра займається полiтикою, не має займатися грошово-кредитною системою.
На думку лiдера «Фронту змiн», подібні пропозиції є спробами полiтичних сил прибрати з дороги конкурента, який висуває свої iдеї і отримує певну пiдтримку вiд людей. Як відомо, 26 січня цього року Верховна Ража звільнила Володимира Стельмаха з посади голови Нацбанку, але нового голову поки не призначила.

17 лютого
 

Верховна Рада ухвалила постанову про відставку міністра фінансів України Віктора Пинзеника. За відповідне рішення проголосувало 238 депутатів із 439 зареєстрованих у залі.
Як відомо, 12 лютого Пинзеник написав заяву про звільнення з посади міністра фінансів. Президент Віктор Ющенко розцінив крок Пинзеника як «громадянський вчинок принципової людини». На його думку, «в цьому уряді жоден, навіть найбільш професійний міністр, не спроможний реалізувати свої знання».
Серед претендентів на крісло міністра фінансів називають: Віталія Гайдука, Сергія Тігіпка, Ігоря Юшка, Петра Порошенка.


Міністерство закордонних справ України офіційно попередило російського посла Віктора Черномирдіна про те, що він може стати персоною нон-ґрата в Україні. Підставою для такого рішення, за словами глави МЗС Володимира Огризка, є «недипломатичні оцінки і різкі коментарі у бік України та її керівництва». Як пояснив міністр, дії посла суперечать положенням Віденської конвенції про дипломатичні відносини і несумісні зі статусом керівника дипломатичного представництва в країні перебування.
Нагадаємо, нещодавно у пресі Віктор Чорномирдін кілька разів зневажливо висловився щодо українських високопосадовців.

До кінця року кількість громадян, які втратять роботу, сягне понад трьох мільйонів – це майже 9% активного населення країни. Про це повідомив директор Центру зайнятості Володимир Галицький. Нині найвразливішими галузями є легка промисловість, будівництво й транспорт. Сьогодні в Україні офіційно зареєстровано майже 932 тисячі безробітних. Втім, як повідомив директор Центру зайнятості, це лише ті громадяни, які звернулися до державних служб зайнятості. Насправді ж майже мільйон чотириста українців перебувають у пошуках роботи.

18 лютого


Партія регіонів вимагатиме відставки міністра закордонних справ Володимир Огризка за висловлювання на адресу посла Росії в Україні Віктора Черномирдіна. Про це заявила заступник голови фракції «Партія регіонів» Ганна Герман. За її словами, висловлювання Огризка є невиваженими і такими, що шкодять відносинам України і Росії.

Європейський банк реконструкції і розвитку надасть Україні близько 3 мільярдів доларів на розвиток енергетики і рефінансування банків. Про це заявив президента ЄБРР Томас Міров. За його словами, євробанк хоче підтримати реальний сектор економіки України. У кредитах на енергетику й енергозбереження, зокрема, передбачено кошти на фінансування реконструкції АЕС. Щодо банківської системи, гроші виділятимуть згідно із правилами роботи ЄБРР – безпосередньо банкам, які потребують рефінансування.

Парламент Криму звернувся до Президента, прем'єр-міністра та спікера українського парламенту з проханням утриматися від відкриття в Сімферополі дипломатичного представництва Сполучених Штатів Америки. У зверненні сказано, що це рішення, ухвалене МЗС України, сприйняте більшістю кримчан як провокаційне.

19 лютого


"Партія регіонів" вимагає викликати в парламент представника "Нафтогазу України", щоб запитати про причини масового відключення тепла у цілих містах. Народний депутат Олександр Єфремов перерахував чимало населених пунктів, які досі залишаються без тепла. Це, зокрема, Дніпропетровськ, Донецьк, Луганськ, Херсон, Івано-Франківськ і Крим.

20 лютого

МВФ не надав Україні другого траншу кредиту, тому що уряд відмовився вносити зміни до бюджету. Про це Віктор Ющенко заявив на зборах Асоціації міст України. Президент закликав уряд сформувати загальнонаціональний антикризовий план. Без змін до бюджету та антикризового плану Україна не зможе співпрацювати з міжнародними фінансовим організаціями.

Генеральний секретар НАТО Яап де Гооп Схеффер закликав Україну провадити реформи в українській армії з тим, аби наблизити її вступ до Альянсу. Про це він сказав у Кракові після засідання комісії Україна-НАТО в рамках зустрічі міністрів оборони НАТО. За його словами, Альянс готовий допомогти Україні здійснити реформи в сфері оборони і безпеки, необхідні для інтеграції в НАТО. Водночас міністр оборони США Роберт Ґейтс наголосив, що поглиблення відносин між Україною і НАТО залежатиме від єдності української влади.


 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору