«Україна у фокусі», 2 – 8 листопада 2009 року

9 листопада 2009

Огляд політичних подій за тиждень

2 листопада

Віктор Ющенко подав до Парламенту проект змін до Бюджету, згідно з якими встановлюються механізми фінансування підвищення соціальних стандартів. Цей документ, за словами глави держави, має забезпечити своєчасну виплату пенсій та допомоги малозаможним та інвалідам. Гроші на це Президент пропонує взяти за рахунок зменшення обслуговування внутрішнього державного боргу.

Генпрокуратура порушила справу проти працівників Міністерства охорони здоров'я за фактом недотримання правил боротьби з епідеміями та службової недбалості, що спричинили тяжкі наслідки. Справа була відкрита після перевірки матеріалів використання коштів державного бюджету, виділених на протидію розповсюдженню на території України грипу А (Н1N1).

Центральна виборча комісія відмовила в реєстрації кандидатам у президенти 4 громадянам, які подали документи не в повному обсязі і не внесли повну суму грошової застави. Зокрема, ЦВК відмовила в реєстрації Леоніду Осипчуку, Олені Бессараб, Вікторії Поліщук та Роману Рекало.

3 листопада

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко звітувала про епідеміологічну ситуацію у країні перед народними депутатами. За її словами, за 9 місяців 2007 року через грип та його ускладнення загинуло понад 4 500 людей. А цьогоріч за 9 місяців – 3 800. Зважаючи на загрозливу епідеміологічну ситуацію, уряд подав до парламенту відповідний законопроект і попросив виділити 1 млрд грн на боротьбу з грипом.
Верховна Рада виділила 1 млрд грн на боротьбу з епідемією грипу. Гроші отримає Міністерство охорони здоров'я, а не уряд, як цього просила Юлія Тимошенко. За це рішення проголосував 401 депутат.

Словаччина закрила два з п'яти прикордонних переходів на словацько-українському кордоні через епідемію грипу в Україні.

4 листопад

Закон про підвищення соціальних стандартів не діятиме, поки не буде внесено відповідні зміни у державний бюджет. Про це заявила міністр праці і соціальної політики Людмила Денисова. За її словами, зарплату та пенсії за листопад Міністерство праці нараховуватиме за старими стандартами.

Євроатлантичний координаційний центр реагування на катастрофи Міжнародного секретаріату НАТО розповсюдив спеціальний ситуаційний циркуляр серед країн-членів та партнерів Альянсу з інформацією про епідеміологічну ситуацію в Україні. Реагуючи на даний циркуляр, члени Альянсу почали надавати Україні гуманітарну допомогу.

5 листопада

В Україну прибув президент Білорусі Олександр Лукашенко. Це перший візит Олександра Лукашенка в Київ за останні 12 років. Глави держав домовилися спільно діяти в рамках ініціативи ЄС про Східне партнерство та вирішити питання щодо визначення кордону між Україною та Білоруссю. Олександр Лукашенко пообіцяв внести цю угоду на ратифікацію Парламенту. Документ вирішуватиме й проблему реадмісії нелегалів та визначить правила перетину кордону для прилеглих сіл та міст.

Верховна Рада ухвалила президентський проект змін до Бюджету на цей рік, згідно з якими встановлюються механізми фінансування підвищення соціальних стандартів з 1-го листопада. За цей законопроект Президента проголосувало 246 народних депутатів. Вперше за «президентський» закон проголосували комуністи. Водночас 50 народних обранців оскаржують Закон про підвищення соціальних стандартів у Конституційному суді.

 

Миколу Мартиненка офіційно відкликано з посади голови фракції НУНС. Про це у парламенті оголосив перший заступник віце-спікера Олександр Лавринович, зачитавши звернення 38-ми депутатів від фракції НУНС.


На сьогодні 95 смертельних випадків від пневмонії офіційно підтверджує Міністерство охорони здоров'я. Аналізи у Лондоні підтвердили 15 випадків захворювання на грип А/H1N1 в Україні. За словами заступника міністра охорони здоров’я Зиновія Митника, у лабораторію в Лондоні було відправлено 34 зразки.

Європейська Комісія позитивно відреагувала на офіційний запит української влади щодо надання технічної допомоги у боротьбі з епідемією грипу. Команда експертів ЄС, яка складатиметься з досвідчених лікарів із Австрії, Франції, Німеччини, Латвії і Швеції розпочне роботу в Україні з 6 листопада. Команду супроводжуватиме працівник Центру моніторингу і інформації Європейської Комісії, який координує втручання у сфері цивільного захисту.

6 листопада

На цей день Центральна виборча комісія зареєструвала 16 офіційних кандидатів у Президенти. Цього тижня відповідні посвідчення отримали лідер "Партії вільних демократів" Михайло Бродський, депутат Київської міськради Олександр Пабат, лідер Соціалістичної партії Олександр Мороз та самовисуванець Василь Противсіх. Як повідомив кандидат у Президенти Василь Противсіх, він змінив своє прізвище, щоб «висловити думку всіх тих громадян, які проти всіх і проти безладу, куди загнана Україна, а кошти збирав, починаючи з села і своїх друзів».

Сьогодні закінчується термін, відведений Центральною виборчою комісією на висування кандидатів у Президенти, а понеділок, 8 листопада, є останнім днем подання до ЦВК документів на реєстрацію. Сьогодні пакет документів на реєстрацію подали Лідер Прогресивної Соціалістичної партії України Наталя Вітренко та мер Ужгорода Сергій Ратушняк.

З моменту початку епідемії від грипу та гострої респіраторної вірусної інфекції в Україні померло 135 осіб. Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я. Всього від початку епідемії захворіло 871 тисяча осіб, із них – 137 тисяч дітей до 18 років. Госпіталізовано – 39 тисяч осіб.
 Початок   Попередня сторінка   13   14   15   16   17   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору