«Україна у фокусі», 13 – 19 квітня 2009 року

20 квітня 2009

Огляд політичних подій за тиждень

13 квітня

Ухвалити закони для відновлення співпраці з МВФ вимагає від Верховної Ради Президент. Віктор Ющенко провів на цю тему нараду в Секретаріаті президента за участю прем'єра Юлії Тимошенко, голови Верховної Ради Володимира Литвина, керівництва НБУ та представників МВФ та Світового банку. Серед першочергових рішень глава держави назвав збалансування бюджетів Пенсійного фонду та НАК «Нафтогазу України».

Понад 70% боргу із заробітної платні припадає на недержавні підприємства. Про це повідомив заступник міністра праці та соціальної політики України Віктор Онищук. За його словами, хоча уряд й не має прямого впливу на погашення заборгованості на недержавних підприємствах, проте залишає за собою право закликати об'єднання роботодавців активізувати заходи щодо погашення заборгованостей із виплати зарплат. Водночас Онищук відзначив, що на державних підприємствах борги почали зменшуватися..


14 квітня


Верховна Рада не включила до порядку денного роботи парламенту законопроекти, які стосуються співпраці з Міжнародним валютним фондом. За це не голосували комуністи, регіонали і частина НУНСу, яку називають «пропрезидентською». Нагадаємо, для розгляду на засiданнi парламенту було запропоновано три законопроекти – закон про внесення змiн до закону про державний бюджет на 2009 рiк щодо невiдкладних заходiв iз забезпечення енергетичної безпеки України, а також законопроекти щодо пенсiйного забезпечення та щодо перерахунку пенсiй працюючим пенсiонерам.

Фракція БЮТ звинуватила Президента України Віктора Ющенка у зриві голосування за законопроекти, спрямовані на співпрацю з Міжнародним валютним фондом.
Як заявив лідер фракції БЮТ Іван Кириленко, антикризові проекти законів було провалено «за прямої й очевидної вказівки Президента частині депутатів, яких він особисто контролює». За його словами, це свідома політика Президента і його своєрідна помста народу за нелюбов і розчарування в президентові.

Уряд ухвалив антикризові рішення, необхідні для отримання другого траншу кредиту МВФ, в обхід парламенту. Зокрема, на позачерговому засіданні Кабінет міністрів ухвалив постанови про збалансування бюджетів НАК «Нафтогазу України» та Пенсійного фонду. Урядовці підтримали документи, які спрямовані на наповнення дохідної частини державного кошторису, одноголосно. Як наголосила прем’єр-міністр, більше ці законопроекти Кабмін не подаватиме на розгляд Верховної Ради. Тим часом, в МВФ ще не вирішили, як давати Україні кредит.


15 квітня

Віктор Ющенко балотуватиметься на посаду Президента, а на найближчих парламентських виборах змагатиметься і за мандат народного депутата. Про це він заявив в інтерв’ю виданню «Комерсант Україна». Президент зазначив, що він знає про свій теперішній рейтинг, утім вважає, що кілька мільйонів його прихильників сприймуть відмову балотуватися в президенти як вияв слабкості і зраду.


У Києві презентували документальний фільм "Україна в НАТО. Міфи та реальність", знятий Фондом «Демократичні ініціативи» на замовлення МЗС України. Стрічка розвінчує найпоширеніші міфи про НАТО, зокрема про агресивність блоку чи про обов'язкову участь у воєнних операціях Альянсу. Присутній на прем’єрі колишній президент Польщі Александер Кваснєвський пообіцяв особисто працювати над тим, щоб Україна неодмінно вступила до Північноатлантичного альянсу.

16 квітня


Парламент сьогодні не зміг подолати вето Президента на закон про подолання наслідків фінансової скрути. Не підтримали депутати і поправки, які глава держави вніс до законопроекту, зокрема про запровадження єдиної тарифної сітки для нарахування зарплати працівникам бюджетної сфери. В уряді заявили, що через ці поправки державі доведеться збільшити витрати на понад 50 мільярдів гривень.

17 квітня

Міжнародний валютний фонд планує надати Україні другий транш фінансової допомоги в сумі 2,8 млрд. дол. Про це заявила керівник місії МВФ в Україні Джейла Пазарбазіолу. За її словами, така домовленість була досягнута під час переговорів представників української влади з місією МВФ. Керівник місії зазначила, що в Україні з початку року зафіксований рівень інфляції нижчий, ніж прогнозував МВФ.


18 квітня


Якби вибори президента України відбувалися найближчої неділі, то найбільші шанси на обрання мали б Віктор Янукович (25,6%), Юлія Тимошенко (14,4%) та Арсеній Яценюк (13,6%). Такі результати опитування, завершеного 17 квітня, оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології. Від трійки лідерів значно відстають Петро Симоненко (3,3%), Володимир Литвин (2,9%) і Віктор Ющенко (2,4%). При цьому 13,6% опитаних відповіли, що ще не визначилися зі своїми вподобаннями, 11,1% – хочуть проголосувати проти всіх, а 9,4% – не бажають брати участі у голосуванні.
 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору