«Україна у фокусі», 17 – 23 листопада 2008 року

24 листопада 2008


Огляд політичних подій за тиждень

17 листопада


Відбувся перший раунд перемовин Президента з лідерами політичних сил парламенту стосовно обрання нового спікера.
Представників Блоку Юлії Тимошенко там не було. Про це повідомила речниця глави держави Ірина Ванникова. Вона зауважила, що ймовірність другого раунду обговорення залежатиме від ситуації у Верховній Раді. Водночас народний депутат від БЮТ Андрій Портнов в ефірі "5 каналу" заявив, що представників Блоку Тимошенко на ці перемови не запросили.


18 листопада


Депутати не змогли узгодити єдину кандидатуру на посаду спікера
. Жоден із претендентів не набирав необхідної кількості голосів, оскільки кожна фракція прагнула просунути свого кандидата. А таких відсьогодні вже п’ятеро. Окрім Володимира Литвина, Івана Плюща, Олександра Лавриновича та Адама Мартинюка, до списку додався В’ячеслав Кириленко. Народні депутати взяли перерву на консультації до четверга. Розглядати будь-які інші питання у стінах парламенту немає сенсу. Адже нормативні акти, ухвалені Верховною Радою, набувають чинності лише після підписання спікером.

19 листопада

Відповідальність за економічну кризу в Україні Президент покладає на уряд. Про це Віктор Ющенко заявив в інтерв'ю європейським газетам. Він наголосив, що саме недалекоглядна соціальна політика Кабміну стала підґрунтям для стрімкого розгортання кризи. На сьогодні інфляція в країні сягнула вже 24%, а до кінця року може зрости до 26%. На думку глави держави, уряд мав би переглянути свою бюджетну політику.


НАТО продовжить політику розширення, незважаючи на позицію Росії.
Таку заяву генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схефф зробив у Валенсії. За його словами, Альянс і надалі співпрацюватиме з усіма країнами, які прагнуть приєднатися до цієї організації. Він зазначив, що Альянс не обиратиме між подальшим розширенням і гарними відносинами з Росією. Тим часом у Секретаріаті Президента погоджуються, що шансів на приєднання України в грудні до ПДЧ все менше. За словами заступника глави Секретаріату Президента Андрія Гончарука, трагедію з цього робити не варто, адже Україна досить успішно працює у рамках щорічних планів щодо набуття членства в НАТО .


Наступного року безробіття в Україні може сягнути 7–8 %,
що втричі більше, ніж на початку 2007року, і приблизно так само, як під час кризи на початку 1990-х. Такий прогноз робить Державна служба зайнятості. Крім того, прогнозують, що українців очікують затримка зарплатні та пенсій. Найбільші скорочення працівників очікуються в хімічній, гірничо-металургійній галузях, на будівництві й у банках.


20 листопада

Єдина антикризова коаліція може бути створена вже протягом найближчих двох тижнів. Таку заяву сьогодні зробила прем'єр-міністр на нараді в Кабінеті Міністрів. За словами Юлії Тимошенко, це буде примусове зближення, зумовлене фінансовою кризою, яка «заштовхне всі фракції парламенту в нормальне русло роботи». Крім того, Ю.Тимошенко наголосила, що її політична сила готова до переформатування уряду за умови створення єдиної антикризової коаліції.

22 листопада

Цього тижня в Україні відзначають 75 роковини Голодомору. У 1932-33 роках внаслідок штучно організованого голодомору сталінським режимом в Україні померло близько 10 мільйонів людей.
Сьогодні в усіх областях країни пройшли панахиди й молитви за померлими, а також всеукраїнська акція "запали свічу".
В Україну прибули президенти шести країн, аби вшанувати загиблих від голоду. Президент Віктор Ющенко відкрив у Києві першу чергу меморіального комплексу пам'яті жертв голодоморів в Україні.

Президент Російської Федерації Дмитро Медвєдєв відмовився приїхати до Києва на заходи, присвячені 75-им роковинамголодомору, і закликав Україну сформувати спільні підходи до цієї трагедії. У своєму посланні українському Президентові він заявив, що тема голодомору в Україні спрямована на те, щобмаксимально роз'єднати народи. Медвєдєв відзначив, що Київ трагічні події початку 1930-х років використовує для досягнення кон'юнктурних політичних цілей.

Президент України Віктор Ющенко закликав світ, і насамперед Росію, визнати Голодомор в Україні 1932-33 років. Виступаючи на церемоніальних заходах до 75-х роковин Голодомору біля Меморіального знаку «Свічка пам'яті», Президент наголосив, що голод в Україні був вибраний як спосіб утихомирення українського народу.
Від імені України Ющенко подякував 13 державам, які визнали голодомор в Україні геноцидом, а також міжнародним організаціям, що ухвалили низку рішень, які засуджують голодомор як злочин протилюдства.
Віктор Ющенко прокоментував небажання Дмитра Медвєдєва приїхати до Києва для участі у заходах, присвячених 75-им роковинам Голодомору. За словами українського Президента, такою поведінкою Медвєдєв "принижує мільйони людей, які спочили вічним сном, безневинно убиті".

 


 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору