“Україна в фокусі”, 26 травня – 1 червня 2008 року


Фонд «Демократичні ініціативи» відстежує політичні події в Україні задля моніторингу передвиборних обіцянок провідних політичних сил, які ввійшли до парламенту в результаті позачергових виборів до Верховної Ради 30 вересня 2007 року. Моніторинг здійснюється в рамках проекту «Куди нас ведуть політичні лідери?».

26 травня

Сьогодні Президент України Віктор Ющенко прибув з чотириденним державним візитом до Канади. На зустрічі з прем'єр-міністром Канади Стівеном Гарпером сторони обговорили перспективи розвитку українсько-канадського партнерства, енергетичного співробітництва, активізацію культурно-гуманітарної співпраці. Президент України разом із прем'єром Канади підписали спільну заяву про співпрацю. Київ – допомагатиме Оттаві у військових перевезеннях. А Канада – підтримуватиме євроатлантичну інтеграцію України.

27 травня

Прем'єр-міністр Канади Стівен Гарпер заявив, що підтримає проект резолюції парламенту Канади, в якій Голодомор в Україні в 1932–33 рр. визнається як "акт геноциду". Про це повідомило радіо "Свобода". С.Гарпер зробив цю заяву у присутності Президента України Віктора Ющенка, якому була надана можливість виступити на спільному засіданні обох палат парламенту Канади.

Віктор Ющенко зустрівся з Генерал-губернатором Канади пані Мікаелею Жан. Під час зустрічі Президент наголосив, що українсько-канадська дружба має прекрасні перспективи подальшого розвитку. За його словами, нові можливості для активізації торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва між Україною та Канадою відкриває членство нашої держави в СОТ.

Тимошенко не впевнена, чи підтримуватиме Ющенка на виборах Президента. Про це вона сказала в інтерв'ю журналу "Русскій Newsweek". Прем'єр-міністр України вважає, що Президент України сьогодні фактично займається репресіями проти своєї ж команди і порушує проти її членів кримінальні справи. Водночас Юлія Тимошенко висловила сподівання, що ще є шанс вирішити усі суперечки толерантно.

Конституційний Суд України визнав неконституційними норми закону «Про Державний бюджет України на 2008 рік і про внесення змін до деяких законодавчих актів України», якими звужуються або ліквідуються пільги і соціальні гарантії для громадян країни. Таким чином, Конституційний суд визнав неправовим обмеження таких виплат у державному бюджеті на 2008 рік і зобов’язав уряд відновити соціальні виплати.

Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко звинуватив Президента України Віктора Ющенка у потуранні планам розвалу демократичної коаліції та поверненні в Україну кучмізму. Низку таких різких заяв він зробив на прес-конференції, скликаній у Києві. Міністр внутрішніх справ заявив, що готується силовий сценарій усунення його від керівництва МВС за допомогою Генеральної прокуратури України. Озвучивши згадані звинувачення, Луценко зажадав відставки Генпрокурора Олександра Медведька.

Секретаріат Президента відреагував на звинувачення Юрія Луценка. Голова канцелярії Віктор Балога заперечив існування у президента наміру зруйнувати демократичну коаліцію, а різкі заяви міністра пояснив порушенням душевної рівноваги після поразки блоку НУНС на позачергових виборах у Києві.

28 травня

Кабінет Міністрів вимагає від правоохоронних органів припинити практику порушення кримінальних справ щодо урядовців та деяких депутатів. Відповідну спільну заяву міністрів зачитала на брифінгу прем’єр Юлія Тимошенко. Якщо практика репресій не припиниться, каже Прем'єр, вона може звернутися до Парламентської Асамблеї Ради Європи щодо наступу на свободи людини. Крім того, її політична сила ініціюватиме відставку Генпрокурора. Нагадаємо, Головне управління з розслідування особливо важливих справ порушило 22 травня кримінальну справу проти народного обранця Давида Жванії за фактом підробки й використання свідомо підроблених документів, на основі яких нардепу було видане свідоцтво про громадянство України. Так само Прокуратура Києва порушила кримінальну справу проти міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка за фактом зловживання службовим становищем і завдання меру Києва Леоніду Черновецькому.

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко вважає, що рішення Конституційного суду України ухвалили на замовлення Секретаріату Президента та Партії регіонів. Про це вона заявила на засіданні уряду. На її думку, це рішення спрямоване на знищення всіх доходних і витратних частин державного бюджету. Таким чином, скасовуються нарахування на фонд заробітної плати та додаткові збори на виплату пенсій.

Подільський районний суд Києва припинив досудове слідство проти міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Про це повідомив адвокат міністра Юрій Мартиненко.


Ю.Тимошенко і В. Ющенко домовилися за прибуткову частину бюджету.
Наступного вівторка коаліція затвердить зміни до держбюджету. Про це прем'єр заявила в ефірі одного з українських телеканалів. Юлія Тимошенко повідомила, що бюджет, що його знищив Конституційний суд у вівторок, буде проголосований, а прибуткова частина – повернена.

30 травня

Київська міська територіальна комісія оприлюднила остаточні результати виборів до Київради. Мандати депутатів Київської міської ради отримають представники семи політичних партій та блоків. Згідно з документом, до Київради пройшли: Блок Леоніда Черновецького, який представлятимуть 43 депутати, Блок Юлії Тимошенко – 32 депутати, Блок Кличка – 15 депутатів, Блок Литвина – 11 депутатів, Громадський актив Києва – 8 депутатів, Партія регіонів – 6 депутатів, Блок Катеринчука – 5 депутатів. На виборах мера Києва найбільшу кількість голосів набрав Леонід Черновецький. За нього проголосували 431 261 виборець. Явка виборців становила 53,39%.

31 травня


В Україні розпочалася громадська кампанія HАТО ТАК!
Інформаційну кампанію про НАТО, зініційовану партією "Наша Україна", обіцяють розгорнути в усіх регіонах. Ініціатори кампанії ставлять перед собою мету здійснити перелом у громадській думці і обіцяють не припиняти зусиль, доки Україна не отримає Плану дій щодо членства. Першою акцією став урочистий захід у Національному палаці мистецтв "Україна".

 

 Початок   Попередня сторінка   3   4   5   6   7   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору