«Україна у фокусі», 3 – 9 листопада 2008 року

10 листопада 2008

Огляд політичних подій за тиждень

3 листопада

Україні буде дуже важко ухвалити рішення щодо приєднання до ПДЧ  на зустрічі голів МЗС країн НАТО в грудні цього року. Про це Посол США в Україні Вільям Тейлор сказав в інтерв'ю «Газеті 24».  Водночас він зазначив, що під час наступних заходів НАТО – а саме  на саміті НАТО  у квітні 2009 року й на зустрічі міністрiв закордонних справ країн Альянсу, запланованій на червень, – Україна може сподіватися на розгляд її заявки на приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО. Однак, за словами Вiльяма Тейлора,  це станеться за умови політичної стабільності в країні і подальшої зацікавленості в отриманні ПДЧ з боку української влади. 

В Україні через фінансову кризу може суттєво зрости рівень безробіття. Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики та праці.  Там визнають, що  масові звільнення працівників можуть розпочатися вже у грудні цього року. Першими згорнуть свої виробництва підприємства металургійної  і хімічної галузей. Основна причина зупинки підприємств –  проблеми з реалізацією продукції.

4 листопада

Київрада ухвалила рішення про подорожчання в 4 рази вартості проїзду в столичному громадському транспорті (замість 50 копійок – 2 гривні). В   Антимонопольному комітеті твердять, що у відомстві не отримували обґрунтування такого різкого підвищення тарифів, а тому порушили справу проти Комунального підприємства «Київпастранс». 

5 листопада

З новим президентом Сполучених Штатів  Бараком Обамою  відносини між Україною та США стануть тіснішими.  Про це сказав посол Сполучених Штатів Америки в Україні Вільям Тейлор. За його словами, в команді нового американського президента є радники, серед яких і колишній посол США в Україні, які дуже добре знають Україну і  завжди були прихильними до неї.

6 листопада

Міжнародний валютний фонд схвалив відкриття для України кредитної лінії stand-by на суму 16,4 млрд дол. на 24 місяці. У повідомленні фонду зазначено, що кошти надають українській владі для допомоги у відновленні  фінансової стабільності. Наголошено також, що перший транш у розмірі $4,5 мільярди фонд готовий надати вже зараз.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що надання Міжнародним валютним фондом|фундацією| кредиту Україні сприятиме стабілізації курсу гривні, а спікер Верховної Ради висловив сподівання|виказував|, що Україна використовує від цього кредиту незначну суму. Напередодні українські посадовці наголошували, що не збираються сьогодні забирати з кредиту ані копійки.

Президент Ющенко назвав виділення позики Міжнародного валютного фонду сигналом про підвищення довіри до України. Він також сказав, що допомога МВФ підтримає стабільність української фінансової системи і надасть ресурси для економіки. Напередодні МВФ оприлюднив передбачення про різке сповільнення економічного зростання української економіки. МВФ вважає, що Україна потерпатиме від того, що на міжнародному ринку зменшився попит на український експорт, зокрема сталь, а також від зменшення притоку закордонних інвестицій. Згідно з прогнозом у 2009 році економіка України може скоротитися на 3%.

Україна хоче отримати ПДЧ щодо членства в НАТО  вже у грудні  нинішнього року. Про це Президент Віктор Ющенко наголосив на зустрічі з послами країн великої сімки та Європейського союзу. Глава української держави повідомив, що Україна успішно подолала два тижні кризових явищ в економіці, стабілізувавши торговельний баланс та курс валют. За словами  Президента, держава попри фінансові та економічні негаразди  залишається незмінною у своїх намірах інтегруватись у євроатлантичну спільноту.  

7 листопада

Президент Віктор Ющенко на засіданні РНБО закликав уряд відкликати з Верховної Ради проект змін до Держбюджету на поточний рік і зайнятися підготовкою Держбюджету-2009. Віктор Ющенко пояснив, що це пов’язано з перерахуванням основних показників Держбюджету у зв’язку з економічною кризою. Водночас глава держави  висловив задоволення тим, що завдяки згуртованості всіх гілок влади фінансово-банківський сектор економіки вдалося певним чином стабілізувати. За його словами, за останні кілька днів депозитні вклади населення збільшилися на 2 мільярди гривень, що позитивно вплинуло, зокрема, на курс гривні і дає підстави вважати, що довіра населення до банків поступово відновлюється.

 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору