«Україна у фокусі», 30 березня – 5 квітня 2009 року

Огляд політичних подій за тиждень

30 березня

Блокувати парламент аж до дострокових виборів, для яких в Україні є всі законні підстави, обіцяє фракція «Партії регіонів» в разі, якщо влада завтра не внесе до парламенту ті законопроекти, які б складали антикризову програму і зміни до бюджету. Про це заявила народний депутат, фракція «Партії регіонів» Ганна Герман.


31 березня

Росія не дасть Україні кредит, якщо її інтереси не врахують в питанні енергетики, зокрема модернізації української газотранспортної системи, і не долучать до діалогу між Україною та ЄС. Про це заявив Президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв, перебуваючи у Берліні.
Як відомо, невдоволення Росії спричинила декларація між Україною та ЄС про модернізацію газотранспортної системи, яку сторони підписали 23 березня у Брюсселі.


Президент Віктор Ющенко запропонував народним обранцям свій проект змін до Конституції. За задумом гаранта, в Україні має бути двопалатний парламент та більш самостійний уряд.
Як вважає глава держави, верхня палата має представляти інтереси регіонів. А нижня – здійснювати законотворчу, політичну діяльність, а також формувати уряд і ухвалювати держбюджет. Потребу створення двопалатного парламенту Президент мотивує необхідністю рівного представництва інтересів кожного регіону у вищому законодавчому органі.

Депутати ухвалили 2 із запропонованих урядом 5 антикризових законопроектів, потрібних для отримання другого траншу кредиту Міжнародного валютного фонду – підняли акцизи на алкоголь та тютюн. Три проекти документів не було внесено до порядку денного – забракло голосів депутатів із групи “За Україну!”, яку вважають найбільш наближеною до Президента. Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, яка була присутня у парламенті під час голосування, заявила, що шокована такою позицією депутатів із пропрезидентського табору. Пані Тимошенко твердить, що спробує провести додаткові консультації з Президентом, аби потрібні законопроекти було розглянуто вже цього тижня.


1 квітня

25 жовтня 2009 року – таку дату чергових виборів Президента визначила Верховна Рада. За обрання Президента в останню неділю жовтня проголосував 401 депутат. За таку дату раніше виступив і парламентський комітет. Як відомо, чинний Глава держави пропонував провести вибори Президента 17 січня 2010 року. Представник Президента у Конституційному суді Марина Ставнійчук вже запевнила, що Ющенко оскаржить у КСУ постанову про призначення виборів на 25 жовтня. На її переконання, таке рішення парламенту суперечить Конституції.

У щорічному посланні Президена до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище Віктор Ющенко закликав накласти мораторій на політичне протистояння в Україні і об’єднатися задля протистояння глобальній кризі. Президент також запропонував низку економічних заходів, які допоможуть мінімізувати наслідки кризи. Насамперед – негайно і кардинально переглянути бюджет при збереженні соціально захищених статей. Віктор Ющенко наполягає й на реформі пенсійної системи і скасуванні усіх спеціальних пенсій, а також скасуванні мораторію на продаж землі.

2 квітня

Дату виборів, визначену депутатами, Президент визнав незаконною. Перший заступник секретаря РНБО Степан Гавриш розповсюдив заяву, в якій називає парламентську постанову викликом Президенту і не виключає ймовірності розпуску Верховної Ради.


Депутати від Партії регіонів, як і обіцяли, почали блокування парламенту.
Їхня вимога – щоби уряд негайно подав програму антикризових заходів. Трибуну з президією обіцяли не звільняти щонайменше два дні. Бютівці вважають дії регіоналів грою на публіку. А у блоці Литвина вже заявили, що Партія регіонів у змові з Президентом хочуть оголосити дострокові парламентські вибори.

Партія регіонів розпочинає вуличні акції протестів. Сьогодні із Донецька, за словами керівника прес-служби Донецької обласної організації Партії регіонів, мають вирушити автобуси із мітингувальниками. Очікують, що до столиці приїдуть близько 400 активістів.

3 квітня

Президент України Віктор Ющенко заявив, що готовий оголосити позачергові президентські вибори одночасно з виборами до Верховної Ради. Глава держави наголосив, що таке рішення ухвалюватиметься разом з іншим – проводенням одночасно дострокових парламентських виборів за новою виборчою основою.

Місія Міжнародного валютного фонду прибуде в Україну в середині наступного тижня. Про це повідомили у Департаменті зовнішніх зв’язків Міжнародного валютного фонду, передає УНІАН. МВФ отримав переконливі запевнення від президента та прем’єр-міністра щодо їхньої налаштованості забезпечити впродовж тижня 13-17 квітня ухвалення законів, спрямованих на зміцнення фінансового стану Пенсійного фонду та "Нафтогазу".

У Києві пройшов масовий мітинг, організований Партією регіонів, учасники якого виступають за дострокове складання повноважень чинної влади. На акцію протесту прийшо близько 35 тисяч осіб.

 


 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору