«Україна у фокусі», 23 – 29 березня 2009 року

30 березня 2009

Огляд політичних подій за тиждень


23 березня

Президент Віктор Ющенко, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, тимчасовий виконувач обов’язків Міністра закордонних справ України Володимир Хандогій та інші високопосадовці прибули на брюссельську Міжнародну спільну Конференцію Україна–ЄС, з тим щоб обговорити енергетичні перспективи України. В конференції беруть участь представники 36 держав та провідних газових концернів Європи.
Нагадаємо, ця зустріч була запланована рік тому. Як відомо, планувалось дати Україні 2,5 мільярди євро, але згодом вирішили зменшити суму, пообіцявши 2,5 мільярди доларів США. Кошти мають піти на реконструкцію і будівництво газо-транспортної системи України.

Україна підписала спільну заяву зі Світовим банком, Єврокомісією, ЄБРР та Європейським інвестиційним банком про модернізацію своєї газотранспортної системи. Це дає підстави сподіватися на інвестиції в ГТС України, що може суттєво збільшити її пропускну спроможність на 60 млрд. кубометрів. За словами Юлії Тимошенко, це було б набагато вигіднішим для Європи, аніж будівництво нових газопроводів.
Однак незадоволеною залишилась російська сторона. Міністр енергетики РФ Сергій Шматко висловив вимогу, щоб Росію також включили до проекту модернізації української труби на правах країни-постачальника.
Під час підписання спільної з Єврокомісією декларацію про наміри Тимошенко з Ющенком продемонстрували політичну згоду.


24 березня

Уряд нарешті за півтора року презентував новий антикризовий пакет, який складається з 4 законів. Перший законопроект підвищує акцизний збір на товари, що значно нижчий, ніж в інших країнах світу. Другий – має збільшити податок на товари, шкідливі для здоров’я, зокрема, тютюнові вироби. Третій – збалансує фінансовий план "Нафтогазу України" та аграрного фонду. А четвертий – змусить підприємців більше платити до Пенсійного фонду. Голова уряду висловила сподівання, що за всі законопроекти депутати проголосують уже за тиждень.


Європа готова дати на модернізацію української ГТС близько 6 мільярдів доларів США, що дасть змогу збільшити потужність системи на 60 млрд. кубометрів.

Про це заявив уповноважений Президента з міжнародних питань енергобезпеки Богдан Соколовський. Саме така сума, за його словами, зафіксована у підписаній в Брюсселі декларації. Водночас Б.Соколовський повідомив, що укладений документ не виключає участі Росії в цьому проекті, але за умови відсутності претензій на саму українську трубу.


25 березня


Юлія Тимошенко відвідала з робочим візитом Японію, де мали зустрічі зі своїм японським колегою та керівниками найбільших японських корпорацій. За результатами цих зустрічей було підписано меморандум між японською асоціацією "Нексі" та "УкрЕксімБанком". Згідно із документом, українська сторона може сподіватися на півмільярда доларів інвестицій. Крім того, із японськими партнерами обговорили модернізацію української економіки, а також науково-технічну співпрацю.


26 березня


Угода між Україною та ЄС щодо ГТС не загрожує інтересам Росії. Про це заявили у вітчизняному міністерстві закордонних справ. Заходи щодо модернізації інфраструктури енергетичної галузі були прописані у меморандумі між ЄС та Україною ще у 2005-му році, пояснили у зовнішньополітичному відомстві.
Як відомо, російське МЗС поширило заяву, в якій назвала підписаний у Бельгії документ «недружнім кроком щодо Росії з боку України і ЄС». За словами офіційного представника міністерства Андрія Нестеренка, форум у Брюсселі показав, що Україна дотримується не всіх досягнутих з Росією домовленостей. Тема перегляду брюссельських домовленостей між ЄС і Україною в газовій сфері стане ключовою й під час візиту президента РФ Дмитра Мєдвєдєва до федерального канцлера ФРН Ангели Меркель 31 березня. Про такі плани Кремля повідомив Інтерфакс.

27 березня

Партія регіонів провела в центрі Києва мітинг під назвою "Скажи кризі - стоп". Регіонали, які обіцяли сорокатисячний майдан у столиці, зібрали близько 5 тисяч людей.
Лідер “Партії регіонів” Віктор Янукович закликав громадян ініціювати дострокові вибори.
 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору