“Україна в фокусі”, 16 – 22 червня 2008 року

22 червня 2008
Фонд «Демократичні ініціативи» відстежує політичні події в Україні задля моніторингу передвиборних обіцянок провідних політичних сил, які ввійшли до парламенту в результаті позачергових виборів до Верховної Ради 30 вересня 2007 року. Моніторинг здійснюється в рамках проекту «Куди нас ведуть політичні лідери?».
 
 

16 червня


До Києва приїхала делегація НАТО на чолі з Яапом де Хооп Схеффером з метою -- перевірити, чи готова Україна до приєднання до ПДЧ. На нараді за участю представників НАТО, Президента України та членів Ради Національної безпеки і оборони учасники обговорили, як Київ виконує план дій Україна-НАТО та цільову програму на 2008 рік. Генеральний секретар НАТО у Києві пояснюватиме пересічним українцям перспективи та переваги приєднання до Північноатлантичного Альянсу.

Україна наполягатиме на приєднанні до Плану дій щодо членства в НАТО вже цього року. Про це Віктор Ющенко заявив після зустрічі з Генсеком НАТО Яапом де Хооп Схеффером. Зокрема, він запевнив, що до кінця року Київ може виконати усі умови, необхідні для отримання ПДЧ. Але наголосив, що остаточне рішення про вступ до НАТО Україна ухвалюватиме після референдуму.

17 червня

Верховна Рада не проголосувала за законопроект про скасування депутатських пільг, запропонований Партією регіонів. За свій же законопроект Регіони не дали жодного голосу, так само як і блок Литвина. Отже, за внесення змін до закону про статус народного депутата щодо депутатських пільг проголосувало 192 депутати. З них - БЮТ віддав 153 голоси, НУНС - 42, Комуністи - 24.

Фракція БЮТ запропонувала внести зміни до закону про статус народного депутата, який обмежував би низку пільг народним депутатам ти запроваджував би імперативний мандат. БЮТ пропонує встановити додаткові підстави для припинення повноважень депутат а -- зокрема, позбавляти його мандату за невходження до фракції партії чи блоку, за списком яких він був обраний, за відмову підписати угоду про коаліцію або фактичну протидію її діяльності. Представники блоку Литвина та НУНС заявили, що такий закон "закріпачуватиме" депутатів.

18 червня

Депутати фракції Партії регіонів звернулися до Конституційного суду із проханням офіційно роз'яснити легітимність коаліції демократичних сил. Згідно з Регламентом, конституційне подання передано на вивчення до Секретаріату КСУ.

Фракція БЮТ відкличе Ігоря Рибакова, який заявив про вихід із коаліції, з комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Відповідний проект постанови вніс член фракції БЮТ Олександр Стешенко. Таке своє рішення фракція пояснює тим, що Рибаков за своїми моральними чеснотами та політичними переконаннями не може надалі повноцінно представляти депутатську фракцію БЮТ.

19 червня

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко відбула з робочим візитом до Брюсселя, де візьме участь у Саміті Європейської народної партії. Напередодні її приїзду брюссельський оглядач з європейсько-українських питань Майкл Емерсон заявив, що ЄС стурбований протистоянням Ющенка i Тимошенко, оскільки це послаблює позиції Києва на переговорному процесі за новою посиленою угодою. Тому, за словами брюссельського оглядача, на зустрiчах з Тимошенко європейськi посадовці хочуть почути її версiю подiй i шляхiв виходу iз затяжної кризи.

Європейський Союз позитивно оцінив економічну ситуацію в Україні. За словами верховного комісара ЄС з питань безпеки Хав'єра Солани, економічна політика українського уряду доволі успішна, втім керівникам держави слід звернути увагу передусім на політичні питання. Український Прем'єр Юлія Тимошенко заявила про наміри країни приєднатися до хартії малих підприємців, що надасть суттєвого поштовху у розвитку підприємництва та формуванні середнього класу в Україні. Крім цього, Прем'єр намагалася зацікавити європейських колег аграрним сектором України.

Фракція БЮТ заблокувала трибуну і президію парламенту. БЮТ вимагає від Верховної Ради негайно розв’язати такі питання, як імперативний мандат, скасування депутатських пільг та недоторканності. Опозиція ж вважає, що бютівці тягнуть час, аби не оголошувати про смерть коаліції. У відповідь у блоці Тимошенко заявляють, що якщо сили парламенту готові утворити нову більшість, БЮТ однозначно перейде в опозицію.

20 червня

Депутати БЮТ знову блокували депутатську трибуну. Арсеній Яценюк наголосив, що в умовах заблокованої сесійної зали немає сенсу вдавати, що парламент працює і нагадав, що протягом двох наступних тижнів депутати працюватимуть у комітетах та округах. Крім того, спікер заявив, що оголосить про створення нової коаліції у парламенті одразу, як відповідну угоду нададуть йому фракції.Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору