«Україна у фокусі», 21 – 27 грудня 2009 року

28 грудня 2009

Огляд політичних подій за тиждень

21 грудня


Вчора на з’їзді партії "За Україну!" В'ячеслава Кириленка обрали головою партії і домовилися, що партія підтримуватиме на президентських виборах кандидатуру Віктора Ющенка.
Нагадаємо, раніше чотири народні депутати від НУНС – В'ячеслав Кириленко, Ксеня Ляпіна, Володимир Мойсик та Олег Гуменюк – заявили про вихід з "Нашої України", яку очолює Президент Віктор Ющенко, і вступ до партії "За Україну!". За словами Ксенії Ляпіної, новостворена партія "За Україну!" ставить перед собою завдання створити всі умови для розвитку середнього класу як носія української національної ідеї.

Вісім кандидатів у Президенти готові профінансувати проведення єдиного Національного екзит-полу’2010, що його організовують Фонд «Демократичні ініціативи», КМІС і Центр Разумкова. Про це сказано в повідомленні прес-служби кандидата у Президенти Анатолія Гриценка. На його думку, проведення екзит-полу є важливим етапом контролю за результатами волевиявлення громадян.

Президент Віктор Ющенко висловив сподівання на активність спостерігачів від Європарламенту під час президентських виборів. Про це він заявив під час зустрічі із Президентом Європарламенту Єжи Бузеком у Києві. Глава держави закликав Євросоюз узгодити формулювання щодо європейської перспективи України у проекті Угоди про асоціацію.

За підсумками жовтня Україна опустилася на останнє місце за рівнем зарплат в Європі у доларовому еквіваленті. Такі дані оприлюднив Держкомстат за інформацією посольств країн в Україні. Серед п'яти найменш оплачуваних країн Європи у Болгарії середня зарплата становить 420 доларів, в Албанії – 400, у Білорусі – 360, у Молдові – 250, в Україні – 240.

Центральна виборча комісія створила 113 дільничних виборчих комісій закордонних виборчих дільниць. Відповідне рішення було ухвалено одноголосно 14 членами ЦВК.

22 грудня

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект про продовження мораторію на торгівлю земельними ділянками. Таким чином, продаж землі в Україні можуть заборонити до 2012 року.


Парламент не підтримав пропозицію БЮТ внести зміни у виборче законодавство. Зокрема БЮТ пропонував проголосувати за те, щоби списки виборців не можна було міняти у день голосування. Не вистачило навіть голосів для внесення цього документа до порядку денного. Тож виборче законодавство залишається без змін.

Верховній Раді не вдалося розглянути бюджетне питання. БЮТ вимагає скасування парламентської постанови, якою депутати раніше завернули проект бюджету 2010-го на доопрацювання назад до уряду.

Євросоюз може надати Україні фінансову допомогу. Про це президент Європейського парламенту Єжи Бузек заявив під час зустрічі з прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко. За його словами, нині питання надання Україні мікрофінансової допомоги від ЄС може вирішити саме Європарламент.

23 грудня

Верховна Рада достроково пішла на канікули, не ухваливши ані закону про вибори, ані бюджету. За такі зміни календарного плану 5-ї сесії проголосували 232 депутати, серед яких – уся фракція "Партії регіонів", комуністи, литвинівці, 10-ро нунсівців і один представник БЮТу.
Наступного разу на пленарне засідання парламентарії планують зібратися вже після виборів - 19-го січня 2010 року.

Центрвиборчком зобов'язав Міністерство фінансів та Держскарбницю виділити 195 мільйонів гривень, необхідні для роботи комісії у 2009 році. За словами члена комісії Михайла Охендовського, на рахунок Центрвиборчкому надійшло трохи більше мільйона гривень, а це менше 1% від необхідної суми.

Кандидати у Президенти виголошують свої передвиборні заяви.
Людмила Супрун вважає хибною практику імпортувати в Україну харчові продукти у великих обсягах і закликає обійтись без імпорту харчів.
Сергій Тігіпко так само виступає за розробку та запровадження в Україні програми імпортозаміщення, тобто захист вітчизняної продукції від дешевших контрабандних аналогів з-за кордону.
Юлія Тимошенко виступає за бюджетну реформу, яка полягає в децентралізації головного кошторису країни.
Олег Тягнибок вважає необхідним посилити відповідальність порушників екологічного законодавства й карати всіх, хто забруднює довкілля високими штрафами.
Віктор Ющенко пропонує створити у Криму спеціальну економічну зону, зі спеціальними фіскальними та бюджетними умовами, які мають діяти в Криму протягом 23 років.
Віктор Янукович переконаний, що заради політичної стабільності в Україні необхідно максимально збільшити перерви між виборами. На думку політика, вони повинні відбуватися не частіше ніж один раз на 5 років.

Співпрацю з МВФ Україна продовжиться лише після ухвалення бюджету
Про це повідомила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.
Вона сказала, що під час візиту української сторони до Вашингтона для переговорів із керівництвом МВФ, було ухвалено рішення, яке "дозволить пом'якшити проблеми бюджету".

24 грудня

Президент Чечні Рамзан Кадиров закликав Росію ліквідувати Україну та Грузію.
В інтерв’ю агентству Reuters він заявив, що Грузія та Україна є хворобою Росії, яку потрібно викоренити. На думку президента Чечні, торішній напад Грузії на Південну Осетію був частиною антиросійської змови західних країн із захоплення всього Кавказу. У зв’язку з цим Кадиров закликав уряд Росії виробити певну стратегію і переходити в наступ.

У МЗС України назвали заяву президента Чечні Рамзана Кадирова недружньою і агресивною. У телефонній розмові першого заступника керівника МЗС України Володимира Хандогія та заступника міністра закордонних справ РФ Григорія Карасіна українська сторона наголосила, що подібні заяви сприймаються з тривогою і не відповідають новим підходам в українсько-російських взаємовідносинах. У свою чергу Григорій Карасін зазначив, що МЗС Росії відмежовується від заяв Кадирова.

Президент Чечні Рамзан Кадиров має відповісти перед законом за заяви про те, що Росія має перейти в наступ на Україну й ліквідувати її як проблему. Про це заявив заступник секретаря Ради нацбезпеки й оборони України, екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко.

Сполучені Штати Америки виступають за вільні й чесні вибори в Україні, але не підтримують жодну зі сторін, які борються за владу. Про це заявив новий посол США в Україні Джон Теффт.

В СБУ назвали обвинувачуваних у кримінальній справі про геноцид українського народу в 1932-33 роках. Головним організатором Голодомору визнано Йосипа Сталіна. У справі про Голодомор фігурують й інші перші особи СРСР та Радянської України. Розслідування кримінальної справи за фактом Голодомору СБУ розпочала у травні 2009 року. Слідчі зібрали за цей час 3,5 тис. документів,опитали 2 тис. свідків, знайшли 857 місць масових поховань. Тепер справу мають передати до суду.

Сьогодні виповнилася 72 річниця від дня народження В'ячеслава Чорновола – шанованого серед народу політичного діяча, який став одним із символів боротьби за Незалежність України. В’ячеслав Чорновіл був тричі ув’язнений за «антирадянську пропаганду», відбував покарання у таборах суворого режиму та на засланні. З 1990 року обирався депутатом Верховної Ради України, а у 1991 році був кандидатом у Президенти України. З 1992 року очолював НРУ. Загинув В’ячеслав Чорновіл 1999 року у автокатастрофі за нез’ясованих обставин. Соратники Чорновола вважають його загибель політичним вбивством, адже восени 1999 року повинні були відбутися вибори Президента країни.

25 грудня

Рада національної безпеки та оборони України закликає світову спільноту відреагувати на антиукраїнські заяви чеченського керівника Рамзана Кадирова. Про це йдеться у заяві РНБО. У РНБО вважають, що подібні заяви несуть загрозу для національних безпек як України, так і Росії. Вони спрямовані на демонтаж процесу стабілізації та виходу на новий рівень стратегічного партнерства двох рівних і незалежних держав.

ЦВК отримала кошти в сумі 191,8 мільйонів гривень на організацію та проведення виборів Президента України. За словами члена комісії Михайла Охендовського, ця сума повністю покриває потреби виборчого процесу в 2009 році.

Москва хоче бачити президентом України Віктора Януковича. Таке зізнання зробив депутат Держдуми РФ Костянтин Затулін, коментуючи заяву президента Росії Дмитра Медведєва про те, що в Росії немає своїх кандидатів у президенти України. Заява Затуліна розміщена на офіційному сайті партії "Єдина Росія". Зокрема, депутат зазначив, що "Єдина Росія" не зацікавлена в повторному обранні Віктора Ющенка Президентом України.

 

 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору