“Україна в фокусі”, 21–27 липня 2008 року

Фонд «Демократичні ініціативи» відстежує політичні події в Україні задля моніторингу передвиборних обіцянок провідних політичних сил, які ввійшли до парламенту в результаті позачергових виборів до Верховної Ради 30 вересня 2007 року. Моніторинг здійснюється в рамках проекту «Куди нас ведуть політичні лідери?».

21 липня

Сьогодні в Україну з офіційним візитом приїхала канцлер Федеративної Республіки Німеччини Ангела Меркель. Мета візиту – поговорити про прагнення України приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО. Нагадаємо, на квітневому саміті у Бухаресті, Німеччина була однією з країн, яка висловився проти приєднання Києва до ПДЧ.

Німецький канцлер Ангела Меркель заявила під час зустрічі з Віктором Ющенком, що Україна в майбутньому стане членом НАТО.
За її словами, особисто вона підтримує ініціативу вступу України до Альянсу, однак спочатку Київ має провести низку реформ, насамперед – військову. Ще одна вимога – більшість населення має підтримувати ідею приєднання до військового альянсу. Ангела Меркель вважає, що у грудні члени НАТО лише оцінять прогрес України і що Німеччина готова допомогти Україні в інтеграції до НАТО.

Після перемов із Президентом Віктором Ющенком пані Меркель повідомила, що Україна вже у вересні може сподіватися на асоційоване членство в Євросоюзі. Частину такої поглибленої угоди є шанси підписати на саміті Україна–ЄС, що відбудеться у Франції. Водночас пані Меркель наголосила, що майбутнє надання Україні статусу асоційованого члена ЄС не означає автоматичного вступу України до ЄС і НАТО. Під час зустрічі з Юлією Тимошенко Ангела Меркель говорила про енергетику, комунальну сферу, проблеми СНІДу та церкви.

22 липня

Чорноморський флот Росії з Криму виведуть із України вчасно – відповідний законопроект вже зареєстровано у Верховній Раді. Про це заявив глава Міністерства закордонних справ Володимир Огризко. Нагадаємо, раніше представники російського МЗС заявляли, що готові розглянути питання про підвищення орендної плати за перебування Чорноморського флоту в Криму після 2017 року. Українська сторона у відповідь зазначила, що не розглядатиме пролонгації договору і припинить дію угоди 28 травня 2017 року

Безвізовий режим України з Євросоюзом можливий вже у 2012 році. Це стверджує Міністр закордонних справ України Володимир Огризко.
За словами чільника МЗС, сьогодні в Брюсселі домовилися про початок відповідних переговорів. Домовленості зафіксують на наступному саміті ЄС у Франції. Таким чином, 2011 повинен стати останнім роком, коли українці стоятимуть у чергах за візами в країни Євросоюзу.

23 липня

Міністри закордонних справ країн ЄС, які зібрались на своєму саміті в Брюсселі, не дійшли згоди, яке рішення щодо України буде ухвалено на вересневому саміті Україна–ЄС. Погодилися лише, що Україну не варто відштовхувати, але й не можна обіцяти членство у ЄС – навіть у віддаленому майбутньому. Причини дві: внутрішня європейська криза, пов'язана з Лісабонською угодою та політична нестабільність у самій Україні. Водночас вирішили, що поступкою Києву може бути започаткування переговорів про скасування віз для українців. Про це повідомляє радіо "Свобода".

24 липня

Президент України Віктор Ющенко підбив підсумки внутрішньої і зовнішньої політики за перше півріччя на спеціальній прес-конференції, яку було проведено на зеленій галявині біля президентського секретаріату. За словами президента, високий рівень інфляції в Україні спричинили помилки в економічній політиці. Глава держави спростував твердження, що у зростанні інфляції винні зовнішні чинники. Ющенко нагадав, що сьогодні інфляція становить 15, 6%, її рівень найвищий у Європі та СНД. Відповідальність за це він покладає на уряд Тимошенко.

Партія регіонів не підтримає законопроект МЗС про виведення російського флоту у 2017 році. Про це повідомив в інтерв’ю "Німецькій хвилі" регіонал Василь Хара. Водночас він дорікнув, що з Партією регіонів ніхто навіть не консультувався з цього питання. На його думку, про виведення російського флоту поки говорити зарано. Хоча російські кораблі мають піти з Криму, бо перебування іноземних військових баз забороняє Конституція, додав він.

Візит до України Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія І із нагоди святкування 1020-річчя Хрещення Київської Русі має започаткувати ті фундаментальні процеси щодо консолідації українського православ'я, які приведуть нас до єдиної помісної Церкви. Таке переконання висловив сьогодні на прес-конференції в Києві Президент України Віктор Ющенко. Він наголосив, що це перший візит в Україну Вселенського Патріарха за останні 350 років.

Українська Православна Церква Московського Патріархату ухвалила звернення до Константинопольського Патріарха Варфоломія І із закликом не підтримувати ініціативу Віктора Ющенка зі створення незалежної від Москви Української Церкви. Крім того, Московський патріархат звернувся до настоятелів помісних церков не приїжджати на святкування Хрещення Київської Русі до Києва. У такий спосіб Алексій ІІ нібито хоче завадити участі священників у "неканонічних діях під час святкування", маючи на увазі можливе підпорядкування Української церкви Київського патріархату Константинополю. Сам Алексій ІІ свій візит не відмінив.

25 липня

В Україну для участі у святкуванні 1020-річчя хрещення Київської Русі прибув Вселенський патріарх Варфоломій I.
Виступаючи в аеропорту Бориспіль, Патріарх заявив, що прибув в Україну, зокрема для того, аби помолитися за створення єдиної церкви українського народу та вшанувати пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Президент України подякував Вселенському патріарху за приїзд і сказав, що це знак Божого благословення для всього українського народу. Удень разом з митрополитом Володимиром Вселенський патріарх провів спільний молебень у Києво-Печерській лаврі. Високий гість поклав квіти до пам'ятника київським святим. Увечері за участі Вселенського Патріарха відбулася служба у Софіївському соборі.

 

 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору