«Україна у фокусі», 30 листопада – 6 грудня 2009 року

Огляд політичних подій за тиждень

30 листопада

Верховна Рада цього тижня не розглядатиме проект держбюджету-2010.  Про це заявив спікер парламенту Володимир Литвин. За його совами, спочатку необхiдно отримати проект законопроекту, роздати його народним депутатам, щоб вони ознайомилися з принципами формування нового бюджету, а також з пропозицiями уряду, а вже потім перейти до його розгляду.

Віктор Ющенко наполягає на внесеннi змiн до Конституцiї та закону про вибори. Про це він знову нагадав в iнтерв'ю регіональним ЗМІ.
За його словами, насамперед йдеться про вiдновлення мажоритарної системи виборiв мiсцевих рад, запровадження вiдкритих спискiв кандидатiв у народнi депутати, скасування депутатської недоторканностi. Водночас президент виказав сумнiв, що в нинішній полiтичний ситуації парламент пiдтримає внесенi пропозицiї, а також висловив припущення, що після президентських виборів БЮТ і Партія регіонів можуть відновити переговори щодо внесення змін до Конституції.

Президент України закликав Росію демаркувати кордон якомога швидше. На його думку, це необхідно зробити негайно, аби запобігти нещасним випадкам – таким, що стався 26 листопада. Тоді російський прикордонник застрелив українця, який нелегально намагався перетнути кордон.

1 грудня

Офіцери Федеративної Служби Безпеки Росії залишають Крим і переводяться до Новоросійська. Про це повідомляє інформагенція "Інтерфакс". Нагадаємо, раніше голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко зажадав від Росії, щоб до кінця грудня територію країни залишили 19 офіцерів ФСБ Росії. Тепер їхні функції виконуватимуть підрозділи військової контррозвідки СБУ.

«Нафтогаз України» подав у Мінекономіки й Мінпаливенерго розрахунки, згідно з якими середньорічна ціна російського газу наступного року становитиме не 280 дол., як заявлялося раніше, а 337 дол. за тис. куб.м. Розрахунки надіслано в міністерства для підготовки макроекономічних прогнозних показників на 2010 рік, у тому числі держбюджету.

НБУ прогнозує на 2010 рік стабілізацію валютного ринку і зростання валового внутрішнього продукту на 3-4%. Про це йдеться на веб-сайті НБУ. Як сказано в повідомленні, це відбудеться за умови проведення збалансованої економічної політики. У НБУ припускають, що якщо в 2011 і 2012 роках Україна матиме економічне зростання на рівні 5-6%, то наприкінці 2012-го вона зможе вийти на докризовий рівень. Але, на жаль, не раніше цих термінів.

Представництво Єврокомiсiї в Українi та Бiлорусi від сьогодні матиме назву Представництво Євросоюзу. Як повiдомили в прес-службі представництва, такi змiни пов'язанi з набуттям чинностi Лiсабонського договору.

Україна готова очолити Органiзацiю з безпеки i спiвробiтництва в Європi (ОБСЄ) в 2013 роцi. Це підтвердив мiнiстр закордонних справ України Петро Порошенко пiд час засiдання Ради мiнiстрiв ОБСЄ, що проходило в Афiнах.

Центрвиборчком почав реєструвати перших офіційних міжнародних спостерігачів. Зокрема, на засіданні ЦВК зареєстрували спостерігача від Киргизії, 76 спостерігачів від ОБСЄ, 33 спостерігачі від громадської організації сприяння розвитку виборчих технологій "За справедливі вибори". Після реєстрації спостерігачам буде видано посвідчення встановленої форми.

2 листопада

Верховна Рада відхилила зміни до закону про вибори, внесені Президентом Віктором Ющенком. Жодна із поправок глави держави до закону не пройшла. Водночас всі політичні сили в парламенті заявляють, що вибори пройдуть у будь-якому разі.
Нагадаємо, за поданням Президента у жовтні Конституційний суд визнав неконситуційними низку пунктів нового закону про вибори президента.

Новий посол Сполучених Штатів Америки Джон Теффт приступає до роботи в Україні. Джон Теффт працює дипломатом вже 37 років. Останні чотири був послом США у Грузії.

У рамках 17-го засідання Ради Міністрів ОБСЄ міністри закордонних справ України і Росії провели зустріч, на якій домовилися про поступову відмову від практики застосування заборони в’їзду до своїх країн окремих громадян. Відтак невдовзі «чорні списки» з обох сторін можуть зникнути.

Голова Комітету виборців України Олександр Черненко заявив про збільшення застосування адмінресурсу і підкупу виборців.
За його словами, адмінресурсом користуються ті кандидати, що займають визначене становище – президент, прем'єр, спікер. Зокрема КВУ фіксує роздачу земельних актів на безкоштовне одержання землі, що здійснюється водночас з агітацією за кандидата в президенти Юлію Тимошенко. Так само використовує адмінресурс і кандидат від опозиції Віктор Янукович, маючи підтримку в більшості місцевих органів влади Східного регіону.

3 грудня

Керівництво української держави не виконує зобов’язання перед Європейським Союзом щодо проведення реформ. Про це заявив голова представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра напередодні саміту Україна-ЄС, який завтра відбудеться в Києві. Зокрема представник Євросоюзу вказав на відсутність реформ в економіці. Тейшейра також заявив, що не бачить в української влади волі до боротьби з корупцією.

В Брюсселі відкрилося дводенне засідання Комісії Україна-НАТО на рівні глав зовнішньополітичних відомств
. Основну увагу під час засідання сторони планують зосередити на виконанні Річної національної програми України на 2009 рік.


4 грудня

Очікування України щодо підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом на сьогоднішньому 13 саміті Україна-ЄС, який прходив у Києві, не справдилися. Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу висловив сподівання, що Угода про асоціацію Україна - ЄС буде підписана в 2010 році. Зокрема чільник Єврокомісії зазначив, що ЄС вітає прогрес у співпраці з Україною у сферах авіації, торгівлі, енергетики, науки і технологій, але, за його словами, Україні та Євросоюзу ще багато треба зробити, якщо вони хочуть реалізувати усі амбіції двостороннього партнерства.

Україна поки не готова до введення безвізового режиму з країнами Європейського Союзу. Таку думку вислови голова представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра. За його словами, Україна для початку переговорів про безвізовий режим має виконати вимоги, які ставить перед нею Євросоюз. Це насамперед – завершення демаркації кордонів, належне управління ними та введення біометричних паспортів.

У Брюсселі в рамках засідання Комісії Україна-НАТО міністр закордонних справ України Петро Порошенко зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Андерсом Фогом Расмуссеном. Глава Альянсу позитивно оцінив внесок України у миротворчі та антитерористичні операції НАТО. Сторони обмінялися думками щодо розвитку відносин України з НАТО на сучасному етапі, підкресливши важливість імплементації рішень, ухвалених щодо реалізації євроатлантичного курсу України у 2008 році.


Україна та ЄС завершили роботу над усіма розділами угоди про асоціацію за винятком розділу щодо створення зони вільної торгівлі. Про це повідомив Президент України на прес-конференції після завершення пленарного засідання 13-го саміту Україна - ЄС.
За словами Віктора Ющенка, сторони підтвердили готовність посилити переговори про зону вільної торгівлі. Крім того, як заявив глава держави, Україна та ЄС розпочинають переговорний процес щодо оптимізації візового режиму.

«300 днів» - так називається президентська програма реформування України, яку Юлія Тимошенко планує розробити разом з міжнародними експертами. Про це вона повідомила під час зустрічі з трьома представниками ЄС – прем’єр-міністром Швеції Фредріком Райнфальдтом, президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу і комісаром ЄС з питань зовнішніх відносин та європейської політики сусідства Бенітою Ферреро-Вальднер.
Прем’єр наголосила, що перші 18 місяців після виборів минуть під знаком реформ і насамперед – енергетичних, а також запевнила, що Україна забезпечить безперебійний транзит російського природного газу до Євросоюзу.

 

 


 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору