«Україна в фокусі», 13 – 19 жовтня 2008 року

20 жовтня 2008

Огляд політичних подій за тиждень


13 жовтня


Рада національної безпеки та оборони України зобов'язала уряд виділити кошти на вибори з резервного фонду держбюджету. Про це повідомив міністр юстиції України Микола Оніщук.
Глава держави Віктор Ющенко своїм указом ввів в дію рішення РНБО. Реагуючи на це рішення, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що Закон про вибори народних депутатів передбачає виділення коштів на вибори із державного бюджету, а не з резервного фонду. Нагадаємо, згідно з даними Центральної виборчої комісії, позачергові парламентські вибори обійдуться країні в 417,5 млн. грн.

14 жовтня

Кабінет міністрів не підтримав рішення про фінансування дострокових парламентських виборів. Про це після засідання уряду повідомив перший віце-прем'єр-міністр Олександр Турчинов. Проти надання коштів проголосувало 15 міністрів, за – 9. Крім того, члени уряду більшістю голосів ухвалили звернення до Президента України Віктора Ющенка з закликом скасувати указ про розпуск Верховної Ради і призначення нових парламентських виборів.

Президент лiквiдував окружний адмiнiстративний суд Києва і замість нього створив дві інстанції – Центральний окружний та Лівобережний адміністративні суди. Нагадаємо, 10 жовтня Київський окружний адмiнсуд за позовом БЮТ припинив дію указу Президента за номером 911 про розпуск Верховної Ради і призначення позачергових парламентських виборів на 7 грудня до розгляду позову по сутi. Секретарiат Президента оскаржив це рiшення у Київському апеляцiйному судi.

Юлія Тимошенко на прес-конференції запевнила, що представники її блоку звернулися і до адміністративного суду, і до Конституційного суду щодо визнання указу Президента про розпуск парламенту незаконним. Якщо ж цього буде замало, юристи блоку знайдуть інші способи перенести або скасувати вибори.


Національний Банк України запровадив низку заходів для протидії фінансовій кризі. По-перше, зобов'язав банки обмежити активні операції на рівні обсягів, які вони мали на 13 жовтня, по-друге, запровадив обмеження на дострокове розірвання договорів за внесками депозитів, по-третє, заборонив відхилення між курсом купівлі і продажу готівкової іноземної валюти більш ніж на 5%.


15 жовтня

Позачергові вибори до Верховної Ради неодмінно відбудуться. Про це заявив Президент України Віктор Ющенко під час прес-конференції у Запоріжжі. За його словами, «вибори відбудуться незалежно від трюків, які веде прем'єр-міністр і її політична сила». Президент висловив упевненість, що найближчим часом будуть знайдені рішення щодо фінансування виборчої кампанії.

Окружний адмінсуд Києва, що його напередодні ліквідував Президент, знову відновлено. Про це повідомив народний депутат від БЮТ Андрій Портнов. Суд також заборонив Центральній виборчій комісії проводити будь-які засідання, пов'язані з організацією позачергових перегонів до Верховної Ради. За словами Андрія Портнова, укази Президента, видані впродовж останнього тижня, є незаконними, і тому їх дію зупинили рішеннями судів.

Юлія Тимошенко взяла участь у саміті Європейської народної партії в Брюсселі. Голова українського уряду прибула до Бельгії радитися із європейськими лідерами про спільний порятунок економіки. Водночас прем’єр-міністр розповіла про свій погляд на внутрішньополітичну ситуацію в Україні. Під час зустрічі з верховним комісаром ЄС Хав'єром Соланою прем'єр Тимошенко заявила, що внеском України у стабілізацію світової економіки повинен стати політичний спокій, а значить – відмова від ідеї дострокових виборів.

Європа закликає Ющенка відмовитись від дострокових виборів та відновити демократичну коаліцію. Про це заявив Президент Європейської народної партії Вільфред Мартенс після саміту у Брюсселі. У Європейській народній партії, до якої входять такі відомі світові лідери, як Ангела Меркель, Ніколя Саркозі та Сильвіо Берлусконі, вважають: в умовах світової фінансової кризи не час влаштовувати третю виборчу кампанію за останні три роки.


16 жовтня


Кабінет міністрів схвалив законопроект змін до бюджету, яким передбачено фінансування дострокових парламентських виборів.
Про це повідомив міністр фінансів Віктор Пинзеник. За його словами, Кабмін лише передбачив кошти на дочасні вибори у бюджетних змінах. Тепер їх ще треба затвердити у Верховній Раді. БЮТ за зміни до бюджету щодо фінансування виборів не голосуватиме. Про це заявила лідер блоку Юлія Тимошенко.


Окружний адмінсуд ліквідували незаконно. Про це заявив голова Верховного суду екс-бютівець Василь Онопенко.
За його словами, Президент не мав на це права, адже будь-який суд можна ліквідувати лише за поданням міністра юстиції та за згодою голови Верховного суду. Онопенко звернувся до глави держави із проханням скасувати свій Указ.


17 жовтня


Президент скасував свій указ про ліквідацію Окружного адмінсуду Києва. Про це йдеться в указі Віктора Ющенка, розміщеному на його офіційному сайті. Іншим указом глава держави знову ліквідовував Окружний адмінсуд Києва і повторно створив і Центральний окружний і Лівобережний окружний адміністративні суди Києва.


Центральний окружний суд, сформований сьогодні Президентом, відновив дію указу глави держави про оголошення дострокових виборів. Отже, перепон для парламентської кампанії більше не існує – заявляють у прес-службі Президента.

Київський апеляційний суд знову переніс розгляд справи за позовом Апарату Президента на 21 жовтня. Нагадаємо, представники глави держави оскаржують ухвалу Окружного адмінсуду, яка призупинила дію указу Президента про розпуск парламенту. Сьогодні судді підтримали клопотання представників Блоку Тимошенко, які наполягали на перерві, бо у Київському апеляційному суді досі немає оригіналу рішення суду першої інстанції.

Проведення дочасних виборів до парламенту 7-го грудня 2008 року – під загрозою. Про це заявила заступник глави Секретаріату Президента Марина Ставнійчук. За її словами, останні події у судах – це спроба затягти процес і відкласти голосування.


18 жовтня


Сьогодні збігає останній день, коли фракції, представлені у Верховній Раді шостого скликання, мають право подати свої кандидатури до складу окружних комісій. Єдина парламентська сила, яка це зробила – "Наша Україна - Народна Самооборона". Лідер НУНС В'ячеслав Кириленко заявив, що на вибори президентська сила найвірогідніше піде у складі партії "Наша Україна" та УНП. Вірогідний блок Ющенка готується до перебування в опозиції.

Проведення позачергових парламентських виборів 7 грудня стане неможливим після того, як 22 жовтня не будуть сформовані окружні виборчі комісії. Про це сьогодні повідомив член ЦВК Михайло Охендовський. Нагадаємо, згідно з календарним планом основних заходів щодо підготовки і проведення позачергових парламентських виборів, розміщеному на офіційному сайті ЦВК, висунення кандидатів в народні депутати від партій і блоків закінчується 27 жовтня. До 1 листопада включно партії і блоки повинні подати в ЦВК документи для реєстрації кандидатів в депутати.

Комуністи провели свій позачерговий з'їзд, присвячений політичній ситуації в країні і дочасним виборам до Верховної Ради. Лідер КПУ Петро Симоненко закликав соратників до масових акцій протесту, таких як мітинги ошуканих вкладників, шахтарські і робітничі страйки. Комуністи впевненні у своєму проходженні до Парламенту на дочасних виборах, а серед союзників у новій Раді бачать блок Литвина і Партію регіонів.

 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору