"Україна в фокусі", 18 - 24 серпня 2008 року

26 серпня 2008

Фонд «Демократичні ініціативи» відстежує політичні події в Україні задля моніторингу передвиборних обіцянок провідних політичних сил, які ввійшли до парламенту в результаті позачергових виборів до Верховної Ради 30 вересня 2007 року. Моніторинг здійснюється в рамках проекту «Куди нас ведуть політичні лідери?».

18 серпня

У діях чинного прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко є ознаки державної зради і політичної корупції, заявив заступник глави секретаріату президента Андрій Кислинський.  За наявною у нього інформацією, "політичне керівництво Росії з особливою увагою розглядає рішення щодо підтримки Тимошенко на виборах президента України після виконання умов щодо пасивної позиції прем'єра та її політичної сили у конфлікті з Грузією".

Президент Росії Дмитро Медведєв застерігає Україну від некваліфікованого втручання в ситуацію з Чорноморським флотом РФ. „Нехай не вказують нам, як себе поводити. Ми будемо діяти відповідно до директив, що будуть прийматися мною як верховним головнокомандувачем", - сказав президент Росії.

19 серпня

Грузія направила Виконавчому комітету СНД ноту про свій вихід із Співдружності, про це повідомив  посол Грузії в Україні Мераб Антадзе. «Парламент одностайно ухвалив це рішення, і вчора відповідна нота була передана Виконавчому комітету СНД.І такі аналогічні повідомлення надійшли всім державам – учасницям СНД», - сказав посол.

Грузія наполягатиме на негайному вступі до Північноатлантичного альянсу. Про це  заявив голова Комітету із зовнішніх зв`язків парламенту Грузії Лаша Жванія. Він переконаний, що Північноатлантичний альянс міг зіграти свою роль – проголосувати за План дій щодо членства в НАТО для Грузії і України на саміті в Бухаресті у квітні цього року, і тоді б не сталося того, що зараз відбувається на території Грузії. Зараз НАТО може виправити ситуацію і дати ПДЧ якнайшвидше Україні і Грузії, а надалі вирішити питання членства наших країн в НАТО», - наголосив Л.ЖВАНІЯ.

20 серпня

Голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк вважає, що російсько-грузинський конфлікт можна порівняти за наслідками з терактами у США 11 вересня 2001 року, про це він сказав під час круглого столу Конфлікт на Кавказі: чи потрібна Україні нова стратегія безпеки ?”.

Президент Віктор Ющенко відзначає необхідність отримання міжнародних гарантій цілісності території України, її незалежності, що можливо виключно в рамках колективної безпеки.Про це президент заявив під час зустрічі з сенаторами США Джо Ліберманом та Ліндсі Гремом.

Президент Віктор Ющенко заявляє, що Україна виконуватиме угоду, якою передбачено перебування Чорноморського флоту РФ на її території до 2017 року. Ющенко наголосив, що не підтримуватиме жодних спекуляцій навколо термінів та умов перебування Чорноморського флоту Росії на території України. 

21 серпня

Службою безпеки України отримано документи від секретаріату президента, в яких викладена інформація щодо діяльності Кабінету Міністрів на шкоду національним інтересам держави. Cекретаріат президента звинувачує прем’єр-міністра у співпраці з Росією з метою її підтримки на наступних президентських виборах.


22 серпня

Україну чекають дострокові вибори Верховної Ради та відставка Юлії Тимошенко.Такі дані експертного опитування оприлюднила Ірина Бекешкіна, науковий керівник Фонду "Демократичні ініціативи", який провів опитування 30 експертів. Більшість експертів висловили думку, що дострокові вибори у Верховну Раду відбудуться в першій половині 2009 року. Щодо можливої відставки Юлії Тимошенко: 22 експерти висловили впевненість, що така відставка відбудеться. Найуспішнішими політиками першої половини 2008 року експерти назвали Юлію Тимошенко, Віктора Балогу, Арсенія Яценюка та Леоніда Черновецькогою  Найбільш неуспішним політиком визнано Віктора Ющенка.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору