“Україна в фокусі”, 2 – 8 червня 2008 року

Фонд «Демократичні ініціативи» відстежує політичні події в Україні задля моніторингу передвиборних обіцянок провідних політичних сил, які ввійшли до парламенту в результаті позачергових виборів до Верховної Ради 30 вересня 2007 року. Моніторинг здійснюється в рамках проекту «Куди нас ведуть політичні лідери?».

 

2 червня

Напередодні парламентського тижня, який розпочнеться завтра, відбулася зустріч президента, прем'єра і спікера. Яценюк висловився щодо чвар у фракції НУНС сумним прогнозом і констатував, що вони призведуть до політичної смерті всіх учасників коаліції. Спікер Яценюк застеріг фракції від блокування і закликав проголосувати за президентські побажання до закону про наповнення бюджету. Ющенко очікує від Ради прийняття присяги нового конституційного судді Сергія Вдовиченка замість звільненої Сюзанни Станік. Натомість Партія регіонів, за словами Яценюка, вимагає, аби уряд прозвітував щодо складної економічної ситуації в країні та представив програму з боротьби з інфляцією. Інакше регіонали ініціюватимуть відставку Кабміну.


У Києві розпочався Другий міжнародний форум „Євроатлантичне майбутнє України”.
Понад 80 доповідачів з керівного складу уряду та неурядових організацій України, США, Німеччини, Австралії, Канади, країн Балтії, Вишеградської групи, а також Чорноморського регіону обговорюватимуть євроатлантичне майбутнє України. За три дні дискусій учасники форуму оцінять зовнішньополітичні перспективи України та, зокрема їх євроатлантичний аспект, винесуть уроки з Бухарестського саміту та розглянуть перспективи ПДЧ для України та Грузії.

3 червня


Троє суддів Конституційного суду за квотою Президента склали присягу у Верховній Раді України. Це відбулося за присутності у сесійній залі спікера, президента і прем’єр-міністра. Цей орган вперше за багато місяців працюватиме у повному складі. Нагадаємо, проти приведення суддів до присяги свого часу виступали різні політичні сили, зокрема і БЮТ, який блокував з цього приводу парламентську трибуну. За словами глави держави, в Конституційному Суді почнеться нормальний робочий процес і зменшиться політичний вплив на його рішення.


Верховна Рада України 226-ма голосами ухвалила зміни та доповнення до бюджету, які одразу ж в сесійній залі підписав президент. Нагадаємо, на Закон “Про зміни до деяких законодавчих актів”, ухвалений ВР 23 травня ц.р., президент наклав вето з вимогою внести зміни до статей про продаж і оренду землі, а Конституційний суд визнав неконституційними деякі норми Закону про держбюджет.


Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів" із президентськими пропозиціями не дозволяє уряду продавати й здавати в оренду землю поза аукціонами. Поза торгами – земля, яка винаймається під об’єкти соціального призначення і будівництво доступного житла, яка орендується бюджетними установами, музеями, культурними та мистецькими організаціями, й та, що використовується релігійними організаціями.


4 червня

Прем’єр міністр Юлія Тимошенко заявила, що уряд планує збільшити бюджет нинішнього року на 20 мільярдів гривень. На думку прем’єра, це стало можливим після вчорашнього рішення Верховної Ради про зміни та доповнення до бюджету. Прєм’р наголосила, що голосування у вівторок у Верховній Раді продемонструвало здатність президента, уряду та демократичної коаліції успішно співпрацювати.

Учасники підбили підсумки Другого міжнародного форуму „Євроатлантичне майбутнє України” і назвали внутрішні та зовнішні чинники ненадання Україні ПДЧ. Серед внутрішніх причин – відсутність системної роботи щодо підготовки до членства в Альянсі. З-поміж зовнішніх – російський фактор, проблеми в самому НАТО та тандем України з Грузією, що створило критичну масу проблем для країн-членів НАТО, які змушені були відкласти надання Україні ПДЧ.

Свідок у справі отруєння президента Віктора Ющенка у 2004 р., депутат від НУНС Давид Жванія стверджує, що результати аналізів були сфальсифіковані. Про це він заявив в інтерв’ю "Бі-Бі-Сі", назвавши заяву про фальсифікації своєю громадянською позицією.

Держдума запропонувала президенту й уряду РФ розглянути питання про вихід Росії з Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Україною у разі, якщо Україна реалізує план зі вступу до НАТО. Як пояснюється в документі, це пов'язано з тим, що влада України вжила заходів військово-політичного, культурного і інформаційно-пропагандистського характеру, спрямованих на відхід від традиційно дружніх відносин між країнами. Особливі претензії в російських парламентаріїв до дій української сторони щодо Чорноморського флоту РФ.

5 червня


Міністерство закордонних справ України вважає постанову держдуми Росії тиском на Україну та не збирається денонсувати Договір про дружбу і співробітництво.
Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ. МЗС України вважає договір між Україною і Російською Федерацією взаємовигідним для обох країн і саме тому не ініціюватиме його денонсацію.


Президент України Віктор Ющенко відбув з робочим візитом до Росії.
Серед планів президента – участь у неформальному саміті СНД, Економічному форумі у Санкт-Петербурзі та зустріч із російським президентом Дмитром Медвєдєвим.


Фракція БЮТ офіційно висунула кандидатуру народного депутата Андрія Кожем’якіна на посаду голови Фонду державного майна. Призначений урядом виконувачем обов`язків голови ФДМУ Андрій Портнов зняв свою кандидатуру на цю посаду. В НУНС погодилися голосувати за Андрія Кожем’якіна. А регіонали вимагають спочатку розглянути програму приватизації, заслухати звiт голови ФДМ Валентини Семенюк-Самсоненко, а вже потім приступати до кадрового питання. Викликана Арсенієм Яценюком у парламент Валентина Семенюк-Самсоненко не з’явилась.

6 червня

Голова ВР Арсеній Яценюк на ранковому засіданні парламенту оголосив інформацію про те, що народні депутати Ігор Рибаков (БЮТ) та Юрій Бут із НУНС вийшли зі складу демократичної коаліції. Тепер у ній 225 голосів, і самостійно ухвалювати рішення вона не спроможна. Опозиція назвала це розвалом коаліції, що тягне за собою відставку уряду і переговори про нову більшість або дострокові вибори. А коаліціанти закликають своїх депутатів схаменутися і забрати заяви. Тепер у ВР немає ні коаліції, ні опозиції – обидві сторони налічують по 225 народних обранців.

Голова Секретаріату президента Віктор Балога заявив, що коаліція не розвалюється, бо з неї не можна виходити поодинці. Він відкидає звинувачення у тому, що це він вчиняє якісь дії для переформатування коаліції. Проте Балога не заперечує того, що в парламенті потрібна ширша консолідація – принаймні для проведення конституційних реформ.


Президент України Віктор Ющенко та Президент Російської Федерації Дмитро Медвєдєв домовились про підтримку та розвиток активних контактів на всіх рівнях.
Як повідомляє прес-служба глави держави, про це йшлося на їхній зустрічі сьогодні у Санкт-Петербурзі. Сторони обговорили питання співпраці в газовій сфері та перебування Чорноморського флоту в Криму. Росія закликала Україну ухвалювати рішення щодо Чорноморському флоту "на основі чинних договорів".

ЧФ РФ залишиться в Україні до 2017 року. Про це заявив Президент України Віктор Ющенко. За його словами, це затверджено відповідним Договором про перебування Чорноморського флоту РФ в Севастополі. Цей договір до останньої букви буде виконаний українською стороною.


Ціна на російський газ для України з 1 січня 2009 року зросте майже в вдвічі.
Про це після переговорів президентів України й Росії, на яких обговорювалася проблема постачання газу в Україну, повідомив глава МЗС РФ Сергій Лавров. Нагадаємо, в 2008 році Україна купує газ за ціною 179,5 дол. за тис. куб. м.

 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору