“Україна в фокусі”, 9 – 15 червня 2008 року

16 червня 2008

Фонд «Демократичні ініціативи» відстежує політичні події в Україні задля моніторингу передвиборних обіцянок провідних політичних сил, які ввійшли до парламенту в результаті позачергових виборів до Верховної Ради 30 вересня 2007 року. Моніторинг здійснюється в рамках проекту «Куди нас ведуть політичні лідери?».


9 червня


В Кабінеті міністрів України сподіваються, що вже цього місяця істотно знизяться темпи інфляції. Про це повідомив міністр економіки Богдан Данилишин. Він прогнозує, що рівень інфляції 2008-го року не перевищить торішній – 16,6%. Урядовець запевнив, що такі позитивні зрушення стали можливими в результаті налагодженої роботи Кабміну та Національного банк України.

На сьогодні немає юридичних підстав говорити про розпад коаліції. Про це Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк заявив в інтерв'ю журналістам в Афінах, де він брав участь у саміті голів парламентів країн-членів Парламентської асамблеї Організації Чорноморського економічного співробітництва. На думку Арсенія Яценюка, вихід двох депутатів з коаліції може вплинути лише на результати голосувань. Він нагадав, що поки хоча б одна із фракцій коаліції не ухвалить рішення про вихід із неї, доти коаліція вважається дієздатною.


10 червня

Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер та делегація Північноатлантичної Ради Альянсу зустрінуться 16–17 червня з українськими посадовцями. В Україну їх запросили Віктор Ющенко, Юлія Тимошенко та Віктор Янукович. Планується, що сторони домовлятимуться про співпрацю. Спеціально для цього у Києві проведуть засідання комісії Україна-НАТО. В МЗС кажуть – ця зустріч є особливо важливою для успішного приєднання України до ПДЧ в НАТО.

11 червня

Президент України Віктор Ющенко своїм указом призначив 10 червня Костянтина Грищенка Надзвичайним і Повноважним Послом України в Російській Федерації. Сьогодні новий український посол у Росії Костянтин Грищенко озвучив на прес-конференції для журналістів позицію, яку збирається відстоювати на своїй посаді. За його словами, Україна піде до НАТО і не відмовиться від наміру приєднатися до ПДЧ. Грищенко наголосив, що особисто має намір доводити аргументовану позицію України, зокрема тезу про те, що Україна ніколи не спрямує свої дії проти Росії.


Віктора Ющенка таки отруїли діоксином. Цю версію офіційно підтвердила міжнародна група лікарів з України, Швейцарії, Франції та Японії, які брали участь у лікуванні президента. Медики стверджують, що небезпечна речовина вже виведена з організму Ющенка на 90%. Вердикт медиків спростовує заяву народного депутата від НУНС Давида Жванії, який наголошував, що результати аналізів були сфальсифіковані у тодішньому штабі президента. Лікарі назвали заяви Жванії – спекуляціями.

12 червня

Міністр оборони Юрій Єхануров поїхав до Брюсселя на переговори щодо участі України в спільних операціях з НАТО, а також військової співпраці України з Альянсом – зокрема, майбутніх реформ українських Збройних сил. Планується, що Юрій Єхануров зустрінеться з Генеральним секретарем Ради ЄС Хав'єром Соланою і Генеральним секретарем НАТО Яапом де Хооп Схеффером. А також візьме участь у засіданні Комісії Україна-НАТО, де посадовці говоритимуть про виконання рішень саміту в Бухаресті та просування Києва до ПДЧ.

НАТО не створюватиме своїх баз в Україні і не втручатиметься у двосторонні суперечки – як то базування Чорноморського Флоту у Криму. У цьому запевнив Генеральний секретар Альянсу Яап де Хооп Схефер напередодні зустрічі з українським міністром. У планах Схефера – наступного тижня відвідати Україну.


Сьогодні Прем'єр-міністр відвідала Запоріжжя. На зустрічі з активом області Юлія Тимошенко назвала «мінуси» і «плюси» в роботі регіону. Серед негативів – надто низькі показники збору податків. Серед позитивів – темпи зростання обсягів виробництва в області найвищі серед регіонів України. Прем’єр повідомила керівників області, що бюджет-2008 отримає більш ніж 30 мільярдів додаткових гривень і левова частка їх піде у регіони.


13 червня

Фракція Партії регіонів не голосуватиме за кандидатуру Андрія Кожем’якіна (фракція БЮТ) на посаду голови Фонду державного майна України і наполягає на звіті Валентини Семенюк-Самсоненко перед голосуванням у парламенті за її відставку. Про це заявив народний депутат України, член парламентської фракції Партії регіонів Михайло Чечетов.


Україна не проміняє План дій щодо членства в НАТО на російський газ.
Про це заявив заступник глави Секретаріату Президента Олександр Чалий на брифінгу, відповідаючи на запитання, чи можливо, що Україна відмовиться від ПДЧ в обмін на дешевший російський газ у грудні. За словами Чалого, президент оголосив чіткий стратегічний курс, що закріплений на рівні законодавства. До того ж Олександр Чалий повідомив, що Україна має асиметричну відповідь у разі підвищення з 1 січня 2009 року ціни на російський газ до ринкової. Він зазначив, що перехід на ринкові умови стосуватиметься не тільки цін на газ, а ще й транзиту, зберігання і транспортування газу.


 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору