"Україна в фокусі", 28 липня - 3 серпня 2008 року

  Фонд «Демократичні ініціативи» відстежує політичні події в Україні задля моніторингу передвиборних обіцянок провідних політичних сил, які ввійшли до парламенту в результаті позачергових виборів до Верховної Ради 30 вересня 2007 року. Моніторинг здійснюється в рамках проекту «Куди нас ведуть політичні лідери?».

28 липня

За попередньою оцінкою, внаслідок стихійного лиха в західних областях України загинули 30 чоловік,
із них 6 дітей, збитки становлять 3-4 млрд. грн. Прем`єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО ініціює скликання у четвер позачергової сесії Верховної Ради для внесення змін і доповнень до держбюджету, які мають врегулювати виділення грошей на ліквідацію наслідків стихійного лиха.

США пропонуватимуть запросити Україну і Грузію до Плану дій з набуття членства у НАТО (ПДЧ) на зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО у грудні 2008 року. Про це німецькій газеті “Франкфуртер альгемайне” сказав керівник відділу з європейських питань у Державному департаменті США Ден ФРІД.Він звернув увагу на відсутність консенсусу щодо питання вступу до НАТО в Україні, на чому наголошує уряд Німеччини. “Але це не перешкода для ПДЧ, тому що тут не йдеться про членство”, - цитує газета американського дипломата.

Виконувач обов’язків першого заступника міністра закордонних справ України Юрій Костенко вручив раднику-посланнику посольства Росії в Україні Всеволоду Лоскутову ноту протесту. Російській стороні висловлено глибоку стурбованість ігноруванням звернень МЗС України щодо недопустимості проведення стрільб та пересування військової техніки під час святкування Дня Військово-Морського Флоту РФ 27 липня у Севастополі.

29 липня

Найбільшими загрозами для України населення бачить екологічні катастрофи й енергетичну залежність України.
Про це йдеться в загальнонаціональному опитуванні населення України, результати якого були представлені журналістам у вівторок фондом "Демократичні ініціативи". Найбільшими загрозами, з якими Україна може зіткнутися в найближчі 10 років, населення вважає: екологічні катастрофи – 67% опитаних, енергетичну залежність України від країн, що постачають енергоносії – 62%, епідемію СНІДу – 60%, економічний занепад – 60%, техногенні катастрофи й великі аварії – 59,5%, глобальне поширення хвороб, таких як "пташиний грип", - 59%, наслідки глобального потеплення клімату – 51%. (Детальнішепро це на сайті – dif.org.ua).

Причиною екологічного стихійного лиха на Західній Україні є недбальство, корупція та недотримання законів. Таке переконання висловив директор Фонду “Демократичні ініціативи” Ілько КУЧЕРІВ під час прес-конференції “Безпека України – ймовірні загрози”. За його словами, »якби Україна відповідала стандартам Євросоюзу і НАТО, то такої масштабної екологічної катастрофи б не відбулося».

Чим швидше НАТО надасть Україні ПДЧ, тим швидше Росія припинить тиск на Київ, заявив заступник помічника держсекретаря США з питань Європи і Євразії Девід Меркель. Меркель запевнив, що США не мають наміру припиняти підтримку Києва, навіть незважаючи на мінливість політичної ситуації в Україні.

30 липня

Президент Віктор Ющенко направив до Верховної Ради проект закону про внесення змін до державного бюджету.
Законопроект розроблено у зв'язку з необхідністю проведення невідкладних робіт з подолання наслідків стихійного лиха на Західній Україні.

Палата представників конгресу США затвердила резолюцію, в якій висловлено підтримку подальшому розширенню НАТО. У резолюції також сказано, що "жодна держава за межами НАТО" не має права голосу в рішенні про те, хто може бути членом альянсу. "Будь-яке рішення щодо членства в НАТО ухвалюватимуть члени НАТО шляхом консенсусу, і жодна держава за межами НАТО не має права голосу чи вето щодо таких рішень", - зазначається в резолюції.

31 липня

Верховна Рада затвердила указ президента про оголошення окремих територій Західної України зонами надзвичайної екологічної ситуації.
Крім того Верховна Рада повинна один раз на квартал отримувати інформацію від Кабінету міністрів про результати подолання наслідків катастрофи.

Верховна Рада ухвалила зміни до закону про Держбюджет щодо виділення 5 мільярдів 46 мільйонів тисяч гривень на подолання стихії у Західній Україні. Депутати також проголосували за збільшення акцизних зборів на тютюн, на чому наполягав уряд.

До Конституційного суду надійшло конституційне подання 59 депутатів щодо відповідності Конституції указу президента, який стосується нафтопроводу "Одеса-Броди". Згідно із повідомленням, подання депутатів передано на вивчення секретаріату КС.

1 серпня

На сьогодні в Україні у шести областях західного регіону, які постраждали внаслідок стихійного лиха, залишаються підтопленими 523 населених пункти, 9 тис. 10 житлових будинків.
У постраждалі райони населенню доставлено 223 тис. 400 кг продуктів харчування, 600 тис. 568 л питної води, 5 тис. 400 кг медикаментів. Відновлено 62 автомобільних та пішохідних мостів, укріплено 75 одиниць берегоукріплень, відремонтовано 84 км автомобільних доріг. Фінансово-економічний блок уряду усю ніч працював над затвердженням порядку використання коштів, виділених з Держбюджету на подолання наслідків стихії. Всі рішення планують затвердити у суботу на позачерговому засіданні уряду.

Президент України Віктор Ющенко підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», що стосується подолання наслідків стихійного лиха у шести областях України.



Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору