“Україна в фокусі”, 30 червня – 6 липня 2008 року

Фонд «Демократичні ініціативи» відстежує політичні події в Україні задля моніторингу передвиборних обіцянок провідних політичних сил, які ввійшли до парламенту в результаті позачергових виборів до Верховної Ради 30 вересня 2007 року. Моніторинг здійснюється в рамках проекту «Куди нас ведуть політичні лідери?».

30 червня

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко проводила 28-29 червня у Москві переговори зі своїм російським колегою Володимиром Путіним стосовно енергетичних поставок і ціни на газ. Нагадаємо, напередодні візиту Тимошенко до Москви "Газпром" зробив для Києва заяву, що вже наступного року ціна російського газу для України може перевищити 400 доларів за тисячу кубометрів.

Україна переходитиме на європейські ціни на газ не з 1 січня 2009 року, як про це попереджав російський "Газпром", а впродовж 3–4 років. Про це заявила Юлія Тимошенко, коментуючи результати зустрічі з російським колегою Володимиром Путіним. Ціну на газ Україна та Росія обговорюватимуть до 15 вересня, після чого мають підписати стратегічну угоду щодо постачання блакитного палива.

БЮТ на своєму з’їзді ухвалив рішення про дострокове припинення повноважень Ігоря Рибакова – того самого депутата, який написав заяву про вихід із коаліції. Нагадаємо Ігор Рибаков разом із депутатом із НУНС Юрієм Бутом вийшли із коаліції, зменшивши чисельність її до критичного числа – 225. Сам Ігор Рибаков вважає, що він, попри вихід із коаліції, залишається народним депутатом від БЮТ. У БЮТ пояснюють, що Конституційний суд ухвалив рішення, за яким парламентарії не мають права не входити до фракції тієї політичної сили, від якої вони обиралися.

У Секретаріаті Президента з позицією БЮТ щодо Ігоря Рибакова категорично не погоджуються. Там вважають, що підстав для позбавлення Рибакова мандату немає, бо він написав заяву про вихід із коаліції, а не фракції. Тоді як Конституційний суд забороняє лише вихід з фракції. Крім того, наголошують у президентській канцелярії, механізму дочасного припинення депутатських повноважень в Україні не існує.

Президент Ющенко пребуває з офіційним візитом у Азербайджані. Під час переговорів з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим головним питанням було реалізація рішення про створення Каспійсько-Чорноморсько-Балтійського енергокоридору, до якого, окрім країн-членів ГУАМ, приєдналися б країни Балтії та Польща. Цей енергокоридор, на думку і Києва, і Баку, стане альтернативою російському маршруту доставки енергоресурсів до країн ЄС, а також складе конкуренцію російським маршрутам «Північний потік» і «Південний потік». Президенти України та Азербайджану оголосили про домовленість найближчим часом прокачати першу каспійську нафту трубопроводом Одеса–Броди.


1 липня


Партія регіонів презентувала журналістам свій проект змін до Конституції.
Серед змін, що їх пропонують регіонали – закріпити позаблоковий статус України, заборонити військові бази інших країн та надати російській мові статус другої державної. Всю владу у Партії регіонів пропонують передати Раді, щоб саме парламент без втручання Президента подавав кандидатуру прем’єра на розгляд депутатам. Крім того, регіонали хочуть скасувати місцеві держадміністрації і замість них створити представництва кабміну на місцях.

2 липня

Спікер парламенту Арсеній Яценюк закликав фракції меншості голосувати за зміни до бюджету
. У вівторок наступного тижня оновлений кошторис винесуть на голосування, яке обіцяє бути непростим. Нагадаємо, Партія регіонів вимагає від Юлії Тимошенко насамперед відзвітувати про роботу уряду. Юлія Тимошенко заявляє, що прозвітувати в Раді вона готова, але лише після затвердження програми дій її уряду.

3 липня

Комісія з питань приватизації визнала незадовільною роботу керівника Фонду держмайна Валентини Семенюк-Самсоненко і звернулася до парламенту з проханням перевірити, чи відповідає соціалістка посаді, яку обіймає. Сама Валентина Семенюк назвала таке рішення політичною розправою.

Сьогодні відбулося спеціальне засідання ради коаліції за участі депутатів та міністрів, на якому представники коаліції обговорили майбутнє голосування за зміни до бюджету. За словами Тимошенко всі зміни до бюджету вже готові, останнє слово для пропозицій залишається за президентом.

4 липня

Уряд планує затвердити у змінах до бюджету нові соціальні видатки – збільшення мінімальних пенсій та виплати за внесками Ощадбанку. Про це сьогодні журналістам повідомила прем’єр-міністр Юлія Тимошенко перебуваючи на Миколаївщині. Парламент має їх затвердити уже наступного тижня – перед початком літніх канікул. Нагадаємо, уряд хоче розподілити 30 мільярдів гривень додаткових надходжень та встановити нові макроекономічні показники.

 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору