«Україна в фокусі», 6 – 12 жовтня 2008 року

13 жовтня 2008

Огляд подій за тиждень


6 жовтня


Глава держави готовий сприйняти будь-яку коаліцію, утворену згідно з вимогами Конституції. Про це він заявив у своєму зверненні до народних депутатів під час робочої поїздки до Великої Британії. Президент повідомив, що дає політичним силам ще кілька днів на консультації. У разі, якщо політичні сили виявляться не здатними досягти домовленості, Віктор Ющенко скористається своїм правом розпустити парламент. За словами Президента, позачергові вибори – це радикальний, але конституційний і цілком демократичний шлях розв'язання кризових ситуацій.

Фракція БЮТ у повному складі підписала офіційну заяву про намір відновити демократичну коаліцію. У заяві БЮТ зазначено, що усі неправдиві закиди Президента про нібито створення коаліції між Блоком Юлії Тимошенко та фракціями Партії регіонів і комуністів – звичайний міф. У цьому ж документі зазначено, що крім БЮТ відновити діяльність демократичної коаліції готові і дві третини фракції блоку “Наша Україна –Народна самооборона”.

Віктор Ющенко відвідав з офіційним візитом Велику Британію, де зустрівся з британськими прем'єр-міністром – Гордоном Брауном та міністром закордонних справ – Девідом Мілібендом. Сторони обговорили надання Україні Плану дій щодо членства у НАТО, а також спільні дії двох країн, щоби не допустити нових конфліктів на Кавказі. Нагадаємо, Лондон традиційно заявляє про підтримку євроінтеграційних прагнень України та про підтримку надання Україні ПДЧ.


7 жовтня


Глава держави провів сьогодні консультації про розпуск Верховної Ради з парламентською фракцією НУНС. Як стало відомо, глава держави під час цієї розмови заявив, що не бачить єдності серед депутатів для відновлення демократичної коаліції. Тому, єдиним варіантом для створення парламентської більшості, як стверджують учасники консультації, зокрема Анатолій Гриценко і Юрій Костенко, Президент вважає союз Блоку Тимошенко з Партією регіонів. Крім того, Президент попередив – якщо до вечора не буде коаліції, він розпустить Верховну Раду.

Юлія Тимошенко під час прес-конференції відкинула звинувачення Президента у змові БЮТ і Партії регіонів створити коаліцію у парламенті. Натомість вона заявила, що причиною розвалу демократичної коаліції стала змова з регіоналами не її блоку, а саме Секретаріату Президента.

8 жовтня

Президент офіційно запросив лідерів фракцій, спікера парламенту та двох його заступників на консультації щодо дострокового припинення повноважень парламенту. Під час зустрічі Ющенко пояснив усім учасникам правові підстави дострокового припинення повноважень Ради і закликав Верховну Раду виділити гроші на проведення дострокових виборів.

9 жовтня

Віктор Ющенко оголосив про розпуск парламенту і призначив дострокові вибори до Верховної Ради на 7 грудня. Указ про припинення роботи Верховної Ради VI скликання оприлюднили на сайті Президента. Цей документ вступить у силу після його опублікування.


«Народна самооборона» не братиме участі у дострокових виборах у складі блоку «Наша Україна – Народна самооборона». Про це заявив член депутатської групи «Народна самооборона» Тарас Стецьків. У самому БЮТ запропонували включити до прохідної частини списку усіх депутатів-НУНСівців, які підписали заяву за відновлення демократичної коаліції.


Центральна виборча комісія готова до організації й проведення позачергових виборів до Верховної Ради. Про це заявив член ЦВК Михайло Охендовський. На його думку, позачергові вибори призначено конституційним шляхом. За попередніми підрахунками Центрвиборчкому, вартість проведення позачергових виборів народних депутатів України становитиме 415 мільйонів гривень.

Дострокові вибори до Верховної Ради можуть надовго відкласти розмови про вступ України до НАТО та ЄС. Так вважає колишній президент Польщі Алєксандер Кваснєвський. У своєму інтерв'ю телеканалу TVN24 політик заявив, що, крім цього, дострокові вибори в Україні можуть виявитися «істотним провалом для самого Президента Ющенка».


10 жовтня


З 11 жовтня в Україні розпочинається виборча кампанія.
Указ Президента України про розпуск парламенту набрав чинності – він опублікований у виданнях "Голос України" та "Урядовий кур'єр". Згідно з указом, глава держави, відповідно до Конституції, достроково припинив повноваження Верховної Ради 6-го скликання і призначив дочасні парламентські вибори на 7 грудня цього року.

Трибуну та президію Верховної Ради сьогодні заблокували депутати від БЮТ. Народні обранці цієї політсили вимагали спочатку розглянути бюджет на наступний рік, а вже потім братися за виборчі проблеми.


Луценко закликав усі політичні сили об'єднатися в блок на основі БЮТ. На його думку, політичні сили Президента «затіяли дочасні вибори для того, щоб після них утворити неприродну коаліцію із ПР або Блоком Литвина».


Політрада Партія регіонів ухвалила, що виборчий штаб цієї політичної сили очолить Віктор Янукович.


Чергові вибори – найменше, що потрібно зараз Україні. Таку позицію висловила представниця моніторингового комітету ПАРЄ Ханне Северінсен під час свого візиту до Києва. Гостя зауважила, що Україна має сконцентрувати свої зусилля на євроінтеграції та реформах, а українські політики мають об’єднатися та працювати разом заради європейської інтеграції України.


Генеральний секретар НАТО Яап де Гооп Схеффер заявив, що запрошувати Україну та Грузію до Північноатлантичного союзу передчасно.
Жодна з цих країн наразі не готова до членства в НАТО, сказав він в інтерв’ю, опублікованому в п’ятницю в угорській газеті "Непсабадшаґ", повідомляє Радіо "Свобода".

11 жовтня

Окружний адміністративний суд міста Києва призупинив дію указу Президента України «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України VI скликання та призначення позачергових виборів». Про це повідомив представник БЮТ в суді Володимир Пилипенко. За його словами, відповідне рішення було ухвалене в рамках адміністративного позову БЮТ до Президента і Центральної виборчої комісії. Нагадаємо, БЮТ називає указ Президента про оголошення виборів неконституційним.

Заступник голови Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна повідомила, що у зв’язку з рішенням Київського окружного адміністративного суду виборча кампанія з сьогоднішнього дня не розпочалася. Представник ЦВК не виключає, що затримка з організацією виборчого процесу може призвести до зриву термінів виконання заходів, необхідних для проведення виборів, які Президент призначив на 7 грудня.

Президент України звільнив з посади суддю Окружного адміністративного суду Володимира Келеберду, позаяк, за словами Віктора Ющенка, той «не мав повноважень» розглядати позов БЮТ щодо указу Президента про розпуск Верховної Ради.

У Секретаріаті Президента повідомили, що рішення Київського окружного адміністративного суду оскаржується у Київському апеляційному адміністративному суді. Секретаріат Президента твердить, що окружний суд не мав права виносити подібні рішення, які має ухвалювати Конституційний Суд.
.


 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору