“Україна в фокусі”, 28 квітня - 4 травня 2008 року

Фонд «Демократичні ініціативи» відстежує політичні події в Україні задля моніторингу передвиборних обіцянок провідних політичних сил, які ввійшли до парламенту в результаті позачергових виборів до Верховної Ради 30 вересня 2007 року. Моніторинг здійснюється в рамках проекту “Куди нас ведуть політичні лідери?


28 квітня

Україна цілковито розрахувалася з Російською Федерацією за газ. Про це одноголосно заявили український прем'єр Юлія Тимошенко і російський глава уряду Віктор Зубков під час офіційної зустрічі у Києві. Тимошенко і Зубков оголосили, що в результаті своїх перемовин сторони вирішили влітку відновити виробництво літака Ан-124/100 “Руслан”, а також визначили 10 пріоритетних напрямів стратегічної співпраці у торгівлі, енергетиці, транспортній та космічній галузях.


29 квітня

Київська міська територіальна виборча комісія затвердила список політичних партій та блоків, згідно з яким вони будуть зареєстровані у виборчому бюлетені на позачергових виборах до Київради 25 травня 2008 року. Так, БЮТ стоятиме у виборчому бюлетені під номером 25, Блок Віталія Кличка – 12, Блок Литвина – 9, НУНС – 36, КПУ – 35, Блок Леоніда Черновецького – 31, Блок Миколи Катеринчука – 28, Партія регіонів – 16. Загалом на дострокові вибори до Київради зареєстровано 37 політичних партій та блоків.


30 квітня

Україна і Грузія закликали Росію відмовитися від реалізації проголошених планів щодо Абхазії та Південної Осетії. Про це йдеться в спільній заяві президентів України та Грузії Віктора Ющенка і Михайла Саакашвілі. Україна та Грузія засудили останні заяви російських представників про змогу Росії застосувати «військові засоби» для захисту співвітчизників в Абхазії. Україна підтримала ініціативу президента Грузії на мирне врегулювання грузино-абхазького конфлікту.


1 травня

Ліві сили в Україні відзначили День міжнародної солідарності трудящих. Комуністи і соціалісти провели свої мітинги на різних площах Києва. Голова Комуністичної партії України Петро Симоненко закликав під час мітингу усі ліві політичні партії до об’єднання. Голова Соціалістичної партії України Олександр Мороз не виключає можливості створення в майбутньому єдиного виборчого блоку лівих сил. Про це він заявив журналістам. За його словами, більшість лівих партій мають ті самі ідеї і однакові погляди на більшість проблем.

Призначений урядом Юлії Тимошенко голова Фонду державного майна Андрій Портнов та поновлена Президентом на цій посаді Валентина Семенюк продовжують звинувачувати одне одного у порушенні законів. Зокрема, Семенюк заявила про незаконність, на її думку, оголошення конкурсу із приватизації Одеського припортового заводу, а також про те, що вона не виключає можливості викрадення архіву Фонду державного майна. Водночас Андрій Портнов відмовився коментувати закиди Семенюк про ймовірне зазіхання на архівні документи і натомість заявив, що викрив аферу щодо зловживання службовим становищем. Він повідомив, що «тільки за декілька днів роботи нове керівництво ФДМ викрило найбільшу, безпрецедентну аферу з відмиванням державних коштів на суму 100 мільйонів гривень».


2 травня

Мер Києва Леонід Черновецький очолив всеукраїнський антирейтинг "Вороги преси-2007", який оприлюднили Інститут масової інформації та Київська незалежна медіа-профспілка. Цей рейтинг, що його складено відповідно до моніторингу порушень прав журналістів та висновків 50 незалежних експертів і провідних журналістів, він очолює вже вдруге.Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору