«Україна у фокусі», 4 – 10 січня 2010 року

Огляд політичних подій за тиждень

4 січня

Центрвибрчком ухвалив рішення, яке передбачає можливість голосування вдома без будь-якого документального підтвердження про нездатність виборця пересуватись самостійно. За це рішення проголосували 8 членів ЦВК, 4 – «проти» і 2 утрималися.

Близько 50% обігу приватних підприємств перебуває в «тіні», у більшості малих підприємств «тіньова» частина подекуди сягає 90%. Такі цифри оприлюднили вчені Національної академії наук України. Серед найпоширеніших видів тіньової діяльності – незаконне повернення податку на додану вартість, оптимізація податків та видача зарплати «в конвертах».

5 січня


Юлія Тимошенко вимагатиме у суді скасування рішення ЦВК, згідно з яким виборцям дозволяється голосування вдома без документального обґрунтування такої необхідності. За словами прем'єра, в такий спосіб члени ЦВК, призначені за квотою Партії регіонів, створюють додаткові можливості для фальсифікацій.

Ініціатори Національного екзит-полу на президентських виборах в Україні повідомили, що коштів на проведення якісного опитування на виході з виборчих дільниць не вистачає. Вони звернулися до кандидатів у президенти, представників бізнесу, а також пересічних громадян профінансувати проведення екзит-полу. За словами директора фонду "Демократичні ініціативи" Ілька Кучеріва, 50 тис. грн. вже перерахував Анатолій Гриценко, троє із 18 кандидатів у президенти відмовилися виділити гроші, решта ще думає над своїм рішенням. Загалом на благодійний рахунок екзит-полу надійшло 57 тисяч гривень.

Київська міська організація Партії регіонів подала до Київської міськдержадміністрації заявку про проведення з 17 січня по 20 лютого масових заходів, спрямованих на «захист результатів виборів».

6 січня


ЦВК передала Міністерству закордонних справ понад 414 тисяч бюлетенів для дільниць закордонного виборчого округу. Загалом працюватиме 113 закордонних дільниць. Бюлетені їм мають доставити не пізніше, ніж за 3 дні до виборів – тобто до 14 січня.

У Партії регіонів пояснили, що масові акції в Києві з 17 січня по 20 лютого заплановані регіоналами давно і є частиною загальної програми партії.
За словами представників штабу Партії регіонів, задля захисту результатів і недопущення їх фальсифікації вживатимуться різні заходи, в тому числі юридично-правові та організаційно-масові.

7 січня


Німеччина, Франція та Велика Британія не підтримують жодного кандидата на виборах президента України. Відповідна заява була озвучена на зустрічі статс-секретарів міністерств закордонних справ трьох країн у Парижі, повідомляє "Франс прес". Крім того, Берлін, Париж і Лондон висловили побажання, щоб Україна була загалом економічно сильною та демократичною державою, яка підтримує "мирні відносини з Росією".


Всі кандидати в президенти від демократичних сил у другому турі повинні підтримати кандидатуру Юлії Тимошенко. Таке звернення, за словами віце-прем'єра Олександра Турчинова, готують у штабі БЮТ. Олександр Турчинов, зокрема, заявив, що в БЮТ готові «зі всіма, хто працюватиме на країну, домовлятися, підтримувати і планувати спільну роботу».

Юлія Тимошенко запевнила голову місії ОБСЄ зі спостереження за виборами президента України Хайді Таліавіні, що робитиме все необхідне для того, щоб президентські вибори в Україні відбулися чесно та прозоро, відповідно до європейських стандартів. На зустрічі з головою місії ОБСЄ прем’єр заявила, що вона як глава уряду звернулась до ОБСЄ, до інших міжнародних організацій надіслати спостерігачів, щоб не допустити повторення фальсифікацій, подібних як у 2004 році.

8 січня

Контрольна частка однієї з найбільших компаній в Україні – металургійної корпорації «Індустріальний Союз Донбасу» – перейшла до росіян. За даними агентства "Інтерфакс-Україна", кілька осіб на чолі із засновником та колишнім співвласником російського "Євразхолдингу" Олександром Катуніним придбали 50%+2 акції української корпорації. Решта акцій залишається у колишніх власників Сергія Тарути та Олега Мкртчана. З капіталу корпорації вийшов її основний акціонер, колишній заступник міністра палива та енергетики, а нині радник прем’єр-міністра Віталій Гайдук.

9 січня

Київський апеляційний адміністративний суд відкинув позов Юлії Тимошенко і підтвердив правомірність рішення ЦВК про порядок голосування на дому та внесення виборців до списків для голосування в день виборів. Про це повідомив член Центрвиборчкому Михайло Охендовський.

Моніторингова місія ОБСЄ оприлюднила черговий звіт щодо перебігу президентських виборів в Україні. Спостерігачі місії вказали на такі порушення, як підкуп виборців під час передвиборної кампанії в Україні, відсутній баланс матеріалів про кандидатів у президенти на основних українських телеканалах, спроби впливу кандидатів на редакційну політику щодо висвітлення виборів тощо. У звіті наголошено й на тому, що кошти на підготовку виборів на місцях на 2009 рік були виділені з запізненням на два місяці.

 

 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору