“Україна в фокусі”, 21 - 27 квітня 2008 року

27 квітня 2008

Фонд “Демократичні ініціативи” відстежує політичні події в Україні задля моніторингу передвиборних обіцянок провідних політичних сил, які ввійшли до парламенту в результаті позачергових виборів до Верховної Ради 30 вересня 2007 року. Моніторинг здійснюється в рамках проекту “Куди нас ведуть політичні лідери?

21 квітня (понеділок)

Блок Юлії Тимошенко планує ухвалити зміни до Конституції вже на цій сесії і подати законопроект у Конституційний Суд. Про це під час прес-конференції повідомив депутат від БЮТ Валерій Писаренко. За його словами, з блоком НУНС домовленості щодо створення конституційної комісії так і не досягнуто. Нагадаємо, Президент закликав завершити роботу над концепцією нової редакції Конституції в Національній конституційній раді. Партія регіонів пропонує створити в парламенті тимчасову спеціальну комісію з внесення змін у Конституцію.

«Наша Україна» порушуватиме питання про розпуск коаліції у разі створення у Верховній Раді Тимчасової слідчої комісії з напрацювання змін до Конституції. Про це заявив голова крайової організації Народного руху України, народний депутат від фракції НУНС Іван Стойко. За його словами, нещодавні заяви лідера БЮТ про те, що будуть внесені зміни в Конституцію і Україна стане парламентською республікою, ведуть до розколу коаліції.

22 квітня (вівторок)

В Україні вперше пройшло загальнонаціональне обов'язкове тестування в масштабах усієї держави. Перший іспит випускники складали з української мови і літератури. Нагадаємо, запровадження зовнішнього незалежного тестування як прозорої та об'єктивної системи оцінювання знань учнів та студентів здійснюється з ініціативи Президента України Віктора Ющенка та передбачене Указом від 4 липня 2007 року "Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні".

Робоча група Національної конституційної ради завершила роботу над проектом концепції оновленої Конституції. Робоча група виробила тверду позицію щодо форми правління в Україні – вона залишається парламентсько-президентською. Однак повноваження Президента, відповідно до розробленої концепції, зазнають змін. Передбачається, що Президент буде позбавлений права вносити кандидатури на призначення міністрів оборони й іноземних справ.

Генеральний директор Свiтової органiзацiї торгiвлi Паскаль Ламi оголосив, що 16 травня 2008 року Україна стане повноправним членом СОТ. Про це повiдомили в Мiнiстерстві економiки України. Ламi нагадав, що протокол про приєднання України до Марракеської угоди про створення СОТ пiдписано в Женевi 5 лютого 2008 року. 16 квiтня уряд схвалив цей протокол. Вiн набуває чинностi 16 травня 2008 року. Отже, Україна стане членом СОТ 16 травня.

МЗС України у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку розповсюдило свою Заяву до ООН як офіційний документ Генасамблеї ООН стосовно антиукраїнських виступів високих офіційних осіб Росії. МЗС України висловлює свою стурбованість із приводу цих заяв, які ставлять під сумнів територіальну цілісність України і є прямим втручанням у внутрішні справи держави.

23 квітня (середа)

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко повідомила, що керівництво Світового банку високо оцінило роботу уряду, пов’язану з дотриманням макроекономічних показників розвитку України, а також антиінфляційними заходами уряду і антикорупційною програмою. За словами Юлії Тимошенко, Світовий банк вважає, що якщо така політика уряду зберігатиметься, то в короткостроковій перспективі Україна забуде про таке явище, як інфляція.

24 квітня (четвер)

За три останні місяці цього року число охочих бачити Україну членом НАТО зменшилось на 10%. Про це повідомив Фонд "Демократичні ініціативи", провівши загальноукраїнське опитування наприкінці березня. Експерти стверджують, що громадяни проти приєднання України до ПДЧ через те, що взагалі не знають що це таке. Мала поінформованість населення й активна кампанія противників вступу України до НАТО, зокрема Партії регіонів і комуністів, відіграли свою роль.

25 квітня (п’ятниця)

Сьогодні Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко представила нового виконуючого обов'язки голови Фонду держмайна (ФДА) Андрія Портнова. Колишньому керівникові Фонду Валентині Семенюк-Самсоненко було передано документи про усунення її від керівництва.

Президент України Віктор Ющенко підписав указ, яким повторно призупинив дію розпоряджень Кабінету Міністрів про проведення кадрових змін у керівництві Фонду держмайна України. Нагадаємо, 6 лютого Кабмін усунув Семенюк-Самсоненко з посади голови Фонду держмайна і призначив виконувати ці обов`язки Андрію Портнову. Проте вже 7 лютого Президент Віктор Ющенко своїм Указом зупинив дію розпорядження Кабміну і зробив відповідне подання з приводу конституційності розпоряджень Кабінету Міністрів до Конституційного Суду. Сьогодні Андрій Портнов заявив, що Київський окружний адміністративний суд призупинив дію указу Президента України про кадрові зміни в ФДМ. Щоправда, такої інформації на сайті Конституційного суду немає.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко доручила представленому нею виконуючому обов'язки голови ФДМ Андрію Портнову не виконувати укази Президента Віктора Ющенко про призупинення зміни керівництва ФДМ й призупинення приватизації Одеського припортового заводу.

Змiнити керiвництво ФДМ можна тiльки законним шляхом – через Верховну Раду. Про це заявив Президент України Вiктор Ющенко і пояснив, що якщо йдеться про призначення нового керiвництва ФДМ, то це можна здійснити "винятково в парламентi, шляхом отримання бiльшостi голосiв".

 • Zyah (27.06.2011 23:17)
  I bow down humbly in the presence of such gaertenss.
 • Maud (28.06.2011 08:03)
  You rlaley saved my skin with this information. Thanks!
 • cwyysvm (28.06.2011 11:06)
  5MHCQi <a href="http://etgtfppajqos.com/">etgtfppajqos</a>
 • brkunsixdrr (28.06.2011 11:22)
  swmpFE <a href="http://nqvgexdpzmdx.com/">nqvgexdpzmdx</a>
 • jfdygrymph (30.06.2011 16:01)
  pEVxPK , [url=http://hqlxhqrykong.com/]hqlxhqrykong[/url], [link=http://pdloaatzclrj.com/]pdloaatzclrj[/link], http://pyaonwvoemfa.com/
 • wswydq (01.07.2011 12:12)
  YWSn72 <a href="http://xovfgxwiujfc.com/">xovfgxwiujfc</a>
 • bowhecgw (01.07.2011 12:33)
  RNrRzR <a href="http://kajyloehwtuv.com/">kajyloehwtuv</a>
 • ybdrxftxixa (01.07.2011 15:52)
  ZZAVim , [url=http://jxjaktlqtmdf.com/]jxjaktlqtmdf[/url], [link=http://osvjxqdcxsae.com/]osvjxqdcxsae[/link], http://gtvwxgcgsedh.com/
 • icdijluplqb (02.07.2011 16:43)
  3I01p9 , [url=http://aveaqnkiqvsn.com/]aveaqnkiqvsn[/url], [link=http://odcobdxqdbew.com/]odcobdxqdbew[/link], http://luzzhmedfwwm.com/


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору