"Україна в фокусі”, 11– 17 серпня 2008 року

18 серпня 2008

Фонд «Демократичні ініціативи» відстежує політичні події в Україні задля моніторингу передвиборних обіцянок провідних політичних сил, які ввійшли до парламенту в результаті позачергових виборів до Верховної Ради 30 вересня 2007 року. Моніторинг здійснюється в рамках проекту «Куди нас ведуть політичні лідери?».

11 серпня

Грузія подає позов до Російської Федерації в Міжнародний кримінальний суд в Гаазі зі звинуваченням у геноциді грузин.
У матеріалі наводяться факти про геноцид грузин під час абхазької війни з 1992 року до сьогоднішніх подій, включаючи дії Росії на території Грузії З аналогічною ініціативою виступала російська влада. Вона мала намір подати позови до Грузії в Гаазький суд і Європейський суд з прав людини в Страсбурзі за фактом нападу на Південну Осетію.

Колишній держсекретар США Ричард Холбрук заявив, що Росія напала на Грузію, бажає скинути її уряд, а наступною метою для російського прем'єра Володимира Путіна буде Україна.

12 серпня

Членство Грузії в НАТО дозволило б їй уникнути збройного конфлікту з Росією. Таку думку висловив заступник директора Департаменту НАТО Міністерства закордонних справ Вадим Пристайко."Якби Грузія була членом НАТО, то навіть така велика країна, як Росія, десять разів подумала б і, зрештою, не зробила б того, що було зроблено", - сказав Пристайко.

Грузія ухвалила рішення вийти із Співдружності Незалежних Держав і закликає Україну наслідувати її приклад,- про це заявив Президент Грузії Михаїл Саакашвілі. "Ми закликаємо Україну й інші країни залишити організацію Співдружності Незалежних Держав, де домінуючу роль виконує Росія", - сказав М.Саакашвілі.

Під час грузинсько-російського конфлікту в Південній Осетії загинули більш як 200 грузинських громадян,- про це під час телемосту “Київ-Тбілісі” “Що відбувається насправді?” повідомив ректор Грузинського державного університету імені Чавчавадзе Гігі Тевзадзе. Глава ЦВК Грузії Лєван Тархнішвілі спрогнозував, що якби сьогодні проводилося опитування серед грузинського населення з приводу вступу країни до НАТО, за членство в Альянсі було б віддано більше голосів, ніж на референдумі в січні цього року.

13 серпня

Президент Грузії Михаїл Саакашвілі дав свою згоду на представлений французьким президентом Ніколя Саркозі мирний план.
Останній пункт плану, який передбачає міжнародне обговорення майбутнього статусу Південної Осетії та Абхазії, було вилучено з документа на вимогу Саакашвілі, який наголосив, що жодні мирні домовленості не можуть поставити під сумнів територіальну цілісність Грузії.

Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер заявляє, що ситуація у Грузії не вплине на українські очікування щодо приєднання до Плану дій щодо членства в Альянсі. Він зауважив, що Україна і Грузія не йдуть “у пакеті” щодо ПДЧ. “Оцінка надаватиметься індивідуально та окремо”, - сказав Я. де Хооп Схеффер.

Президент Віктор Ющенко затвердив порядок перетинання державного кордону України військовослужбовцями, військовими кораблями і літаками Чорноморського флоту Російської Федерації, що перебуває на території України. Порядком серед іншого встановлюється, що для перетинання кордону України військовими кораблями або літаками ЧФ РФ командування флоту не пізніше ніж за 72 години надсилає через штаб ВМС Збройних Сил України до Генштабу ЗСУ відповідне повідомлення.

14 серпня

Вимоги президента України про особливий порядок виходу російських кораблів із Севастополя нелегітимні.
Про це заявив заступник начальника Генштабу ЗС РФ генерал-полковник Анатолій Ноговіцин.

Збройні Сили України виконають укази Президента Віктора ЮЩЕНКА щодо переміщення формувань Чорноморського флоту Російської Федерації. Про це заявив начальник Генерального штабу Збройних Сил України, генерал армії Сергій Кириченко.

Грузинський парламент одноголосно проголосував за вихід країни із Співдружності Незалежних Держав, звинувативши Росію у розв`язуванні війни.

15 серпня

Президент Естонії Томас Хендрік Ільвес вважає, що напад Росії на Грузію повинен переконати членів НАТО у необхідності негайно прийняти Грузію та Україну до Альянсу.
"Вони повинні негайно прийняти Україну, а також те, що залишилося від Грузії, до НАТО", – заявив президент Естонії.

Президент України Віктор Ющенко своїм Указом увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про забезпечення роботи нафтопроводу «Одеса-Броди» за проектним напрямом (у європейському напрямку).

Домовленість про майбутній вступ Грузії і України до НАТО залишається в силі, заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель. Грузія і Україна можуть стати членами НАТО, якщо побажають цього, сказала А.Меркель.Наступним кроком на шляху вступу цих країн в організацію стане реалізація програми MAP (план дій з членства в НАТО), додала канцлер ФРН.

16 серпня

Президент України Віктор Ющенко направив листа президенту Росії Дмитру Медведєву, де пропонує терміново підписати угоду щодо врегулювання війського використання Чорноморського флоту
, що базується в Криму. Він нагадав, що на базі ЧФ РФ дислокується більше 30 військових кораблів, близько 80 літаків, гелікоптерів, і це "надзвичайно сильне угрупування".

 

 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору