“Україна в фокусі”, 7 – 13 квітня 2008 року

13 квітня 2008

Фонд “Демократичні ініціативи” відстежує політичні події в Україні задля моніторингу передвиборних обіцянок провідних політичних сил, які ввійшли до парламенту в результаті позачергових виборів до Верховної Ради 30 вересня 2007 року. Моніторинг здійснюється в рамках проекту “Куди нас ведуть політичні лідери?”

7 квітня (понеділок)

У Києві розпочала роботу П’ята асамблеї всесвітнього руху за демократію, яка триватиме у столиці до середи. Її учасники збиратимуться на семінари, де, зокрема буде представлено звіт про стан демократії у різних країнах. Ця Асамблея проводиться вперше у Східній Європі. Всесвітній рух за демократію було засновано у 1999 році.

У вересні нинішнього року планується підписати політичну частину нової Посиленої угоди між Україною та ЄС, де вперше буде зафіксовано асоційоване членство України в ЄС. Про це заявив Президент України, виступаючи на П’ятій асамблеї всесвітнього руху за демократію. Як відзначив Віктор Ющенко, таку пропозицію сформулювала Франція і подала в офіс Єврокомісії, яка, в свою чергу, спрямувала цей проект країнам-членам ЄС.

Президент Росії Володимир Путін висловив погрозу Україні, що у разі вступу її до НАТО вона може припинити своє існування як єдина держава. Про таку заяву Путіна на закритому засіданні Ради Росія–НАТО повідомляє російська газета “Комерсант” з посиланням на своє джерело. За даними видання, президент Росії натякнув, що якщо НАТО надасть ПДЧ в НАТО Грузії, то Росія визнає Абхазію і Південну Осетію, спираючись на косовський прецедент, і тим самим створить буферну зону між силами НАТО і своїм кордоном. Коли мова зайшла про Україну, Путін сказав Бушу: «Україна — це навіть не держава!.. Частина її територій — це Східна Європа, а частина, і значна, подарована нами». Тобто фактично Путін пригрозив, що Росія може почати відторгнення Криму і Східної України, – пише видання.

8 квітня (вівторок)

Сьогодні Верховна Рада запрацювала після тривалої перерви. Нагадаємо, 1 квітня депутати перенесли робочий тиждень через візит голови Верховної Ради А. Яценюка до Росії – адже заступників, які могли б провести засідання у разі відсутності спікера – так і не обрали. Першими на порядку денному у Раді стоятимуть соціально-економічні питання та ті, що регулюватимуть участь України у Світовій організації торгівлі.

Фракція “Наша Україна – Народна самооборона” просить перевірити інформацію про те, що президент Росії Володимир Путін нібито поставив під сумнів територіальну цілісність України. З відповідним зверненням у парламенті виступив лідер фракції НУНС В'ячеслав Кириленко. Фракція НУНС наполягає, аби Міністерство закордонних справ України звернулося із відповідним запитом до РФ.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв'ю російському радіо “Ехо Москви” підтвердив інформацію про те, що В. Путін говорив з американським президентом про територію України. Лавров пояснив, що усе, що робиться для штучного, форсованого втягування України в НАТО, не сприятиме тій задачі, яку ставить перед собою Росія. Такою задачею Лавров назвав допомогу Україні “зберегти свою єдність і стати стабільною сильною державою, що живе у мирі з усіма своїми сусідами”.

9 квітня (середа)

Комісар з питань зовнішньої політики і безпеки ЄС Хав'єр Солана вважає, що Україна недостатньо політично згуртована, щоб стати частиною Заходу. Саме в цьому, на його думку, полягає причина перенесення розгляду приєднання України до ПДЧ, передає радіо “Свобода”. За словами Солани, настанова Бухарестського саміту Україні полягає в тому, що її керівники мають діяти “значно конструктивніше всередині самої країни”. Він також наголосив, що економічне зростання України, хоч би яке значне воно було, не відповідає потенціалові, який має держава.

10 квітня (четвер)

Верховна Рада ратифікувала протокол щодо вступу України до СОТ. Таким чином вже за тридцять днів Україна стане 152-м членом Світової організації торгівлі. За таке рішення проголосувало 411 депутатів із 450-ти. Не голосували лише комуністи. Тепер уряд упродовж місяця має розробити план адаптації вітчизняної економіки до ринкових умов світу і виділити з бюджету гроші на членський внесок. Це коштуватиме Україні близько двох мільйонів гривень.

Росія може переглянути належність Криму, якщо Україна вступатиме до НАТО. Про це заявив голова комітету у справах СНД Державної Думи Росії Олексій Островський. На думку депутата, для цього у Москви є достатні правові підстави. Островський переконаний, що ані Київ, ані Тбілісі членами НАТО найближчим часом не стануть, бо їх там ніхто не чекає й, більше того, це питання напряму залежатиме від позиції Росії.

Міністерство закордонних справ України надіслало МЗС Російської Федерації ноту, в якій просить невідкладно надати роз'яснення російської сторони щодо висловленої позиції російських керівників – зокрема президента Росії, який заявив про те, що “Україна – навіть не держава”, а також російського міністра закордонних справ, який попередив, що Росія зробить усе, щоби не пустити Україну до НАТО.

За даними Територіальної виборчої комісії, документи на реєстрацію кандидатом у мери Києва подало вже 110 осіб. Одним із перших про свої наміри балотуватися у мери заявив лідер однойменного блоку Віталій Кличко. Свою заяву подав і чинний міський голова Леонід Черновецький. Саме вони, за даними соціологів, є кандидатами, які реально можуть поборотися за владу у Києві. БЮТ висунув на посаду мера Києва кандидатуру Турчинова. На думку лідерки БЮТ, саме цей кандидат має стати єдиною кандидатурою від демократичних сил. Тимошенко не лякають прогнози соціологів, за якими Турчинову пророкують лише третій результат після Черновецького та Кличка. Свою кандидатуру висунув і екс-мер Києва Олександр Омельченко (НУНС). Відомо також, що списки своїх блоків на виборах до Київради очолять Юлія Тимошенко (БЮТ) та Юрій Луценко (НУНС). Сам міністр внутрішніх справ заявив, що на мера не балотуватиметься.

11 квітня (п’ятниця)

Росія знову пригрозила Україні військовими заходами в разі, якщо Україна вступить до НАТО. Про це заявив начальник Генштабу Збройних сил РФ, генерал армії Юрій Балуєвський. “Це будуть не тільки військові заходи, це будуть заходи іншого характеру”, - сказав Балуєвський, але не уточнив, які саме.

Президент Віктор Ющенко закликав лідерів парламентських фракцій завершити роботу над концепцією нової редакції Конституції у Національній конституційній раді у третій декаді квітня. Після цього конституційні зміни мають оформитися у законопроект, який розглядатиметься в порядку, встановленому Конституцією: у Верховній Раді, за наявності висновку Конституційного Суду, з подальшим винесенням на всеукраїнський референдум для остаточного рішення. Президент наполягає, що така схема конституційної реформи найбільш демократична і звернувся до лідерів фракцій з пропозицією дотримуватися щодо цього питання спільних дій.

12 квітня (субота)

Партія регіонів на посаду мера Києва висуватиме кандидатуру голови Київської міської організації партії Василя Горбаля. Відповідне рішення було прийнято на конференції Київського міського осередку Партії регіонів.
 Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору