"Україна в фокусі", 4-10 серпня 2008 року

11 серпня 2008

Фонд «Демократичні ініціативи» відстежує політичні події в Україні задля моніторингу передвиборних обіцянок провідних політичних сил, які ввійшли до парламенту в результаті позачергових виборів до Верховної Ради 30 вересня 2007 року. Моніторинг здійснюється в рамках проекту «Куди нас ведуть політичні лідери?».

4 серпня

Президент Віктор Ющенко вважає, що цьогорічна повінь у шести областях західного регіону України є другою за масштабами загальнонаціональною катастрофою після аварії на Чорнобильській АЕС. За уточненими даними загинуло 38 людей, завдано збитків більш ніж на 4 млрд. грн.
Міністр оборони Юрій Єхануров заявляє, що звинувачення на адресу України у незаконному постачанні зброї до Грузії є безпідставними. "Якщо українську зброю хтось купує, то це означає, що вона користується попитом у світі. Ми маємо багато надлишкової зброї і намагаємося її продавати, але лише в ті країни, щодо яких немає міжнародного ембарго на торгівлю зброєю", - зауважив Єхануров.

5 серпня

Прокуратура Сімферополя опротестувала рішення Сімферопольської міської ради про оголошення міста територією без військових формувань НАТО.
На сесії 24 липня Сімферопольська міськрада оголосила місто «Територією без військових формувань НАТО». Таким чином, депутати висловилися проти проведення «потенційно небезпечних навчань» НАТО на території Сімферополя. Крім того, депутати виступили проти проведення в Сімферополі агітації за Північноатлантичний альянс (круглих столів, лекцій тощо).

Прохання України про допомогу з приводу ліквідації наслідків повені в західних регіонах передані всім країнам - членам НАТО, а також країнам-партнерам.Як говориться в повідомленні Євроатлантичного центру реагування на надзвичайні ситуації (Euro-Atlantic Disaster Response Co-ordination Centre) НАТО, розповсюдженого в понеділок у Брюсселю, запит про допомогу переданий відповідно до процедури.

6 серпня

Росія і НАТО загалом погодили проекти документів з використання російської військово-транспортної авіації в інтересах НАТО - про це заявив головнокомандувач ВПС Росії генерал-полковник Олександр ЗЄЛІН.

В Україні зібрано 33,5 млн. тонн зерна із 75% засіяних площ, про це повідомила прем`єр-міністра України Юлія Тимошенко. «З часу здобуття незалежності у нас ще не було такого врожаю зернових, а, по-друге, ми не мали такої врожайності. Але найголовніше - врожайність пшениці абсолютно рекордна за всі останні роки – 36,7 центнера з гектара», - сказала Ю.Тимошенко.

7 серпня

Посольство України в Російській Федерації офіційно повідомило Міністерство закордонних справ Росії про зняття заборони на в`їзд на територію України депутату Державної Думи РФ Костянтину Затуліну. 25 липня повідомлялося, що Затуліна затримано в аеропорту Сімферополя, звідки він мав відбути до Севастополя на тенісний турнір, але не був допущений на територію України.

8 серпня

Президент Грузії Михайло Саакашвілі оголосив загальну мобілізацію грузинських резервістів і закликав їх захищати свою батьківщину. У своєму телевізійному інтерв'ю Саакашвілі також закликав Росію припинити бомбити грузинські міста.В Раді національної безпеки Грузії заявляють, що Москва і Тбілісі перебуватимуть у стані війни, якщо підтвердиться, що російські танки і війська ввійшли в Південну Осетію.Про це заявив секретар Радбезу Грузії Олександр Ломайя.

Україна закликає Росію як постійного члена Ради Безпеки ООН вивести війська з території Грузії. Про це йдеться у заяві МЗС України. МЗС також закликає Росію "виявляти стриманість у своїх діях та здійснити необхідний вплив на сепаратистський режим Цхінвалі з метою повернення його представників за стіл переговорів".

9 серпня

Президент Грузії Михайло Саакашвілі в суботу на засіданні Ради національної безпеки повідомив про рішення ввести у Грузії військовий стан. "Я підписую указ про введення військового стану і передам його в парламент для затвердження, тому що Грузія знаходиться в стані військової агресії з боку Росії".

Спецпредставник президента України, заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв заявляє, що Київ готовий надати Грузії гуманітарну і політичну допомогу. Єлісєєв наголосив, що поки Україна не планує надавати Грузії військову допомогу, але додав, що Київ "подивиться, як розвиватимуться події".

10 серпня

Україна застерігає російську сторону від можливої участі кораблів Чорноморського флоту РФ у конфлікті навколо Південної Осетії та залишає за собою право заборонити повернення на територію України до розв’язання конфлікту кораблів та суден.Про це йдеться в заяві українського МЗС.

МЗС Грузії в неділю вручив консулові РФ у Грузії ноту, у якій йдеться, що відповідно до розпорядження президента Грузії від 10 серпня збройні сили припиняють вогонь у Південній Осетії. "МЗС Грузії заявляє, що Грузія готова негайно почати переговори з Російською Федерацією про завершення бойових дій і припинення вогню", - йдеться в повідомленні МЗС Грузії, розповсюдженому в неділю в Тбілісі.Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору