“Україна в фокусі”, 14 – 20 квітня 2008 року

20 квітня 2008

Фонд “Демократичні ініціативи” відстежує політичні події в Україні задля моніторингу передвиборних обіцянок провідних політичних сил, які ввійшли до парламенту в результаті позачергових виборів до Верховної Ради 30 вересня 2007 року. Моніторинг здійснюється в рамках проекту “Куди нас ведуть політичні лідери?”

14 квітня (понеділок)

Президент України Віктор Ющенко в інтерв'ю телеканалу ICTV розкритикував політику уряду, очолюваного Юлією Тимошенко, поклавши на нього відповідальність за інфляцію в каїні. Як заявив президент, за перші два місяці року видатки уряду збільшилися на три чверті, що і вплинуло на зростання інфляції. У першому кварталі інфляція в Україні становила річну норму – 9.7% і це, за словами Віктора Ющенка, – найвищі показники в СНД.

У парламенті знову не змогли домовитися, які питання розглядатимуть цього тижня. Регіонали прагнуть вирішувати кадрові питання і нарешті визначились із своєю кандидатурою на посаду першого віце-спікера. НУНС хоче насамперед ухвалити в цілому Закон про Кабінет міністрів та заслухати інформацію тимчасової слідчої комісії щодо діяльності Харківського мера. Та найбільші розбіжності спричинило питання про створення тимчасової спеціальної комісії щодо внесення змін до Конституції. Єдиного бачення щодо змін до Основного закону немає навіть усередині самої коаліції. Лідер фракції НУНС В'ячеслав Кириленко заявив, що його політична сила не бачить підстав для створення парламентської конституційної комісії, адже національну конституційну раду вже створив Президент. За словами В. Кириленка, коаліція буде врятована лише в тому разі, якщо фракція БЮТ не голосуватиме за цей проект постанови. Нагадаємо, за створення спецкомісії – регіонали та комуністи. Блок Литвина вагається.

Коаліція вважає за необхідне внести зміни до законодавства, які передбачатимуть проведення виборів мера Києва у два тури. Про це повідомив член фракції “Наша Україна – Народна самооборона” Юрій Кармазін по завершенні засідання ради коаліції. За словами народного депутата, рішення про необхідність ухвалення відповідного закону підтримали обидві коаліційні фракції. Народні обранці переконані, що якщо все буде добре, то парламент зможе ухвалити законопроект про обрання мера Києва в два тури вже цього тижня.

Президент України виступив з критикою проведення дострокових виборів мера Києва у два тури. Перебуваючи з візитом у Варшаві, глава держави зазначив, що все це – виборчі технології, а не бажання зробити вибори демократичнішими. На думку президента, зміна порядку проведення виборів буде нечесним і недемократичним кроком.


15 квітня

Народний рух України, який є членом парламентської коаліції, на посаду міського голови Києва підтримує Віталія Кличка. Про це в ефірі Радіо "Свобода" заявив народний депутат від НУНС Ярослав Кендзьор. За його словами, кандидатура Кличка із середовища демократичних сил є саме тією кандидатурою, яка могла б виграти у Черновецького.

Міністр закордонних справ України Володимир Огризко, перебуваючи з офіційним візитом у Москві, заявив, що Україна занепокоєна висловами російських чиновників про приєднання Києва до ПДЧ. Зокрема під час зустріч зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим, В.Огризко намагався запевнити Москву, що ймовірний вступ України до НАТО не становить загрози Росії, яка виступає проти розширення Північноатлантичного альянсу на схід. За словами міністра, Україна не бачить іншого способу забезпечення своєї безпеки, крім як інтеграції до альянсу.

Глава Секретаріату Президента України Віктор Балога гостро висловився за те , щоб Кабінет Міністрів взяв на себе політичну відповідальність за ті серйозні проблеми в економіці, з якими країна зіткнулася в першому кварталі цього року. За оцінкою В.Балоги, кожен місяць роботи нинішнього уряду позначений проблемами: у січні – заборгованість за спожитий газ; у березні – незворотне зростання інфляції, що обернулося різким стрибком цін на основні групи товарів. Балога пропонує Кабміну відправити у відставку урядовців, які опікуються економічним блоком питань.


16 квітня

Фракція БЮТ звернулася з трибуни Верховної Ради до Президента України Віктора Ющенк з проханням припинити цькування уряду і руйнування коаліції демократичних сил. Зокрема, у заяві БЮТ, текст якої сьогодні оприлюднив лідер фракції Іван Кириленко, відзначаються часті нападки на уряд Юлії Тимошенко з боку Секретаріату президента й Ради національної безпеки і оборони. В заяві зазначається, що глава держави і його оточення на догоду політичним інтересам тотально руйнують всі починання демократичної коаліції та уряду. Зокрема, заблоковано всі антикорупційні програми Кабінету Міністрів в галузі ринку землі, що сприяє збереженню корупційних схем, які руйнують Україну. БЮТ зажадав від президента скасувати всі укази, які руйнують нормальну діяльність уряду.


Україна передала Росії Меморандум щодо етапів і порядку виведення до 28 травня 2017 року військових формувань Чорноморського флоту Російської Федерації з місць його тимчасової дислокації на території України.
Про це на брифінгу повідомив речник Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич. За його словами, Меморандум передав міністр закордонних справ України Володимир Огризко своєму російському колезі Сергію Лаврову під час свого візиту до Москви 15 квітня. Меморандум передбачає, що з 1 червня 2008 року мають розпочатися консультації щодо порядку та етапів виведення військових формувань ЧФ РФ з території України.

17 квітня

Уряд має намір реалізовувати нові соціальні проекти спільно з Радою Європи.
Про це сторони домовилися під час перебування прем’єр-міністра Юлії Тимошенко у Стразбурзі.
Крім того, за її словами, Рада Європи готова розпочати переговори з українським Урядом про надання довгострокових спеціальних кредитів для залучення коштів в іпотеку. Юлія Тимошенко (Прем`єр-міністр України): “Найближчим часом до нас прибуде спеціальна делегація, яка буде пропонувати Україні абсолютно новітні соціальні проекти в питаннях соціальної політики. Які роблять соціальну справедливість більш суттєвою. І я думаю це велика честь, що обрали Україну, і тут будуть здійснюватись такі проекти“. Під час засідання уряду прем’єрка також повідомила, що візит російської урядової делегації, який мав відбутися цими днями, переноситься на 25-26 квітня. За цей час сторони хочуть якомога ретельніше підготуватися до майбутньої зустрічі.

Сьогодні робота Верховної Ради знову була заблокована опозицією. Коаліція хоче невідкладно призначити нові вибори в Харкові. Партія регіонів захищала харківського голову Михайла Добкіна від ухвали про дочасні вибори. Вона заблокувала трибуну і погрожувала спікеру відставкою.

18 квітня (п’ятниця)

Кабінет Міністрів зажадав від Президента України Віктора Ющенка скасувати укази, що припиняють процес приватизації в Україні. Про це сьогодні заявив перший віце-прем'єр-міністр Олександр Турчинов. За його словами, подібні дії глави держави й глави Секретаріату президента знижують вартість об'єктів, що виставляються на продаж.

Керівник Секретаріату Президента Віктор Балога розкритикував наміри уряду щодо проведення приватизації державних підприємств, угледівши в них мотив корисливої зацікавленості. Глава Секретаріату піддав критиці й ухвалення Кабінетом Міністрів України постанови про порядок проведення земельних аукціонів.

 

 • Ziggy (08.12.2011 08:05)
  You know what, I'm very much incinled to agree.
 • tevjut (09.12.2011 10:57)
  r645z9 <a href="http://dhjwresudlrg.com/">dhjwresudlrg</a>
 • ufttupa (09.12.2011 15:32)
  x5zgTL , [url=http://rcihibntseoo.com/]rcihibntseoo[/url], [link=http://xobplbwiprsz.com/]xobplbwiprsz[/link], http://vbrkbnbbfvga.com/
 • bzlhzde (10.12.2011 18:32)
  qBtWwQ <a href="http://fxtbhkwsrtqd.com/">fxtbhkwsrtqd</a>
 • dxtxcfl (12.12.2011 17:39)
  1QUZlT , [url=http://injerbqphbqd.com/]injerbqphbqd[/url], [link=http://ciyckmiiwdxn.com/]ciyckmiiwdxn[/link], http://jklwgjbxkeky.com/


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору