Зусилля поколінь і мільйонів, які боролися за свободу й утвердження демократії в своїх країнах, дали свої плоди

1 вересня 2009
Цю ідею у дні святкування 20-ї річниці завершення комуністичної епохи в Європі прагне донести до суспільства Фонд «Демократичні ініціативи», започаткувавши громадську акцію «За нашу і вашу свободу: за наше спільне майбутнє!» на підтримку громадянських прав і свобод, а також всіх громадян, які борються за утвердження демократії в усьому світі.
 

– Сьогодні ми хотіли б осмислити ці події і насамперед виробити український погляд на них, – пояснює директор Фонду «Демократичні ініціативи»           Ілько Кучерів. – У ті часи ніколи було займатися історією, адже всі думали над тим, щоб робити історію, а не писати її. Сьогодні нам треба все це осмислити для того, щоб рухатися далі, будувати спільне євроатлантичне майбутнє.
Двадцять років тому завершилась «холодна війна». Для багатьох це було несподівано, але багато людей вклали величезні зусилля і героїчно боролися за те, щоб утвердилася демократія. Завершення «холодної війни» було початком нового світового устрою, але найбільшою ознакою цієї доби стало те, що демократія стала сильніша, розширилася і вирішилося питання майбутнього для багатьох країн, які стали демократичними і розвиненими. Це країни колишнього соціалістичного табору – Німецька Демократична Республіка, країни Вишеградської групи, країни Балтії та інші. Для нас, українців, ця епоха ознаменувалася народженням державності.
Проте для частини держав це питання ще не розв’язано, там триває становлення демократії. В деяких країнах навіть відбувається згортання громадських прав і свобод. Тому ми цією акцією хочемо нагадати про те, що 20 років тому почалися грандіозні зміни, що це була велика перемога.
Ми хочемо висловити солідарність з усіма людьми, хто думає у цьому напрямку, і підтримати насамперед тих борців і активістів, які займаються розширенням і поглибленням демократії в своїх країнах і передусім в країнах, де це робити тяжко, тобто в країнах, які вважаються недемократичними і перехідними. А також ми пргнемо заявити цією акцією, що будуємо спільне світле євроатлантичне майбутнє для всіх демократичних країн.


У рамках акції проходитимуть зустрічі, конференції, організовуватимуться виставки, присвячені подіям 20-річної давнини, розпочинає роботу інтерактивний вебсайт Фонду «Вільна Європа» vilnaevropa.org.   Крім того, Фонд «Демократичні ініціативи» збирає переклади всіма мовами світу гасла «За вашу і нашу свободу: за наше спільне майбутнє!» Тож, всі , хто хоче підтвердити своє бажання, волю і наснагу докласти зусилля для того, щоб розвинути демократію в своїй країні, допомагати розвивати демократію в світі й іти від людей до людей через підтримку, взаєморозуміння і захист своїх прав, може приєднуватися до цієї акції.

 

Інші новини


Початок   Попередня сторінка   1   2   3   4   5   Наступна сторінка   Кінець
^ Вгору